Problem XLT.

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Problem XLT.

Post autor: uben »

Witam.POMOCY. Niedawno kupiłem używanego XLT .
Mimo to po podniesieniu PREAMPA wcale zasieg się nie zwiększa tylko jest taki sam i staje się niestabilny .
Razem z kolegą wgraliśmy sobie takie same programy i jego XLT jest zadowalający jeżeli chodzi o zasięg , 1 grosza bierze z 33cm a mój tylko z 19 .Cewki mamy takie same 9,5 cala .
Co może być przyczyną że nie udaje mi sie uzyskać takiego zasięgu jak on??
dziękuję czekam na pomoc.
pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem XLT.

Post autor: ProScan »

Spróbujcie wymienić się sondami i wówczas porównajcie osiągi i stabilność.

I proszę dać znać jak poszło.

:pa

proscan

PS
Proszę jeszcze powiedzieć jaki kabel jest w tym XLT-ku:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=31
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: Problem XLT.

Post autor: uben »

Niestety ten kolega mieszka 300 km dalej i nie da rady abyśmy się wymienili , ale podłączyłem mniejszą sondę od whitesa BM800 (20cm) i osiągi są mniejsze niż na mojej sondzie standardowej 9.5"(25cm) , może to nie jest wina sondy??, porównywałem osiągi w terenie z innym znajomym i są podobne ,

Ale poproszę namiary do ciebie proscan to wysłałbym swojego XLT do sprawdzenia i oczyszczenia
pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem XLT.

Post autor: ProScan »

Czyli nie byłeś świadkiem tych 33cm na grosza ? Może kolega zapomniał zdjąć zegarek jak go testował ;)

Myślę że nie ma co panikować, skoro to sprzęt który dopiero się poznaje.

Moje dane są na stronie głównej.

:pa

proscan
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: Problem XLT.

Post autor: uben »

ok dzięki
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: Problem XLT.

Post autor: uben »

jeszcze jedno pytanko Proscan ,
mianowicie co może być przyczyną że xlt po podniesieniu sondy na wysokość pasa i cynglowaniu sygnał THRESOLD nie jest stabilny a cały czas cicho w tle wariuje , skacze dźwięk tak jakby widział kolor i zanika za chwilkę lub daje sygnał na metal i tak w kółko , ponowne cynglowanie nic nie daje i jest to samo a podobno powinien być dźwięk jednostajny cichy ,
kabel sondy jest dobry bo przy poruszaniu nim nie zauważyłem zakłóceń .
Co to może być za dziwna sprawa ?
pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem XLT.

Post autor: ProScan »

Typowe objawy na zbyt dużą czułość i reakcję na zewnętrze zakłócenia.

Jeśli kabel jest ten "stary i chudy", to można w ciemno powiedzieć, że w dużej mierze to jego wina.

:pa

proscan
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: Problem XLT.

Post autor: uben »

ok dzięki , ale i tak w przyszłym miesiącu wyślę do Ciebie mojego XLT w celu sprawdzenia i konserwacji
pozdrawiam
ODPOWIEDZ