wykrywacz a zdrowie

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.
anonymou
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 30, 2007 10:11 pm
Lokalizacja: Białystok

wykrywacz a zdrowie

Post autor: anonymou »

czy wpływ 'pola magnetycznego' wytwarzanego przez wykrywacz jest szkodliwe dla zdrowia, jezeli tak to w jakim stponiu?

Pozdr
emka
Posty: 43
Rejestracja: pn paź 16, 2006 4:27 pm
Lokalizacja: STEGNA

Re: wykrywacz a zdrowie

Post autor: emka »

Witam.Ja już biegam z wykrywaczem z 15 lat i poza grypą to raczej nic z nim nie złapałem :D .Szkodliwość jego jest taka jak telewizora,komputera czy komórki,albo mikrofalówki,a jak przedawkujesz to ci wszystko zaszkodzi.POZDRAWIAM
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wykrywacz a zdrowie

Post autor: ProScan »

Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi, bo dotąd nie ustalono kryteriów, poza cieplnym (promieniowanie nie może podgrzac tkanki o jakiś tam stopień).

Powstało kilka prac na ten temat, ale te co sobie przypominam dotyczyły kobiet w ciąży i wykrywaczy typu security.

Wyszło, że nie szkodzą, ale na głowę nie zakładałbym sobie sondy PI ;)

:pa

proscan
Edik
Posty: 46
Rejestracja: pt sty 06, 2006 10:05 am

Re: wykrywacz a zdrowie

Post autor: Edik »

Witam,

A ja widzialem zdjęcie gościa, ktory chodzil z ramą będąc w jej środku?

Tu chyba istnieje jakaś większa szkodliwość dla zdrowia...

:lol:

EDIK
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wykrywacz a zdrowie

Post autor: ProScan »

Dla mnie te zdjęcia to oczywista bzdura (chyba że komuś zaszkodziło i takie zdjęcia robi).

Ja próbowałem chodzić w ten sposób i jest to bardzo kłopotliwe. Trudno prowadzić taką sondę (huśta się), następują wzbudzenia od elektroniki (a zwłaszcza akumulatorów pełnych ołowiu), nie ma jak sprawdzić sygnału. Z ramą powinno chodzić trzech ludzi; dwóch nosi, a trzeci z innym, ręcznym wykrywaczem sprawdza płytkie sygnały.

Poza tym ramę nosi się przy ziemi, a nie przy głowie. Natężenie pola (dla sondy okrągłej co prawda), spada z sześcianem odległości. Przy wzroście 1,7m siła pola jest symboliczna.

Bardziej martwiłbym się wówczas o nabiał.

:pa

proscan
borek547
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 11:53 pm
Lokalizacja: POMORZE

Re: wykrywacz a zdrowie

Post autor: borek547 »

A co powieci o tzw. "chorobie tenisistów",ale to się chyba tyczy
wykrywek dynamicznych :lol: :lol:
pozdrawiam
ODPOWIEDZ