czy wpływ 'pola magnetycznego' wytwarzanego przez wykrywacz jest szkodliwe dla zdrowia, jezeli tak to w jakim stponiu?
Pozdr
wykrywacz a zdrowie
Re: wykrywacz a zdrowie
Witam.Ja już biegam z wykrywaczem z 15 lat i poza grypą to raczej nic z nim nie złapałem
.Szkodliwość jego jest taka jak telewizora,komputera czy komórki,albo mikrofalówki,a jak przedawkujesz to ci wszystko zaszkodzi.POZDRAWIAM
Re: wykrywacz a zdrowie
Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi, bo dotąd nie ustalono kryteriów, poza cieplnym (promieniowanie nie może podgrzac tkanki o jakiś tam stopień).
Powstało kilka prac na ten temat, ale te co sobie przypominam dotyczyły kobiet w ciąży i wykrywaczy typu security.
Wyszło, że nie szkodzą, ale na głowę nie zakładałbym sobie sondy PI
proscan
Powstało kilka prac na ten temat, ale te co sobie przypominam dotyczyły kobiet w ciąży i wykrywaczy typu security.
Wyszło, że nie szkodzą, ale na głowę nie zakładałbym sobie sondy PI
proscan
Re: wykrywacz a zdrowie
Witam,
A ja widzialem zdjęcie gościa, ktory chodzil z ramą będąc w jej środku?
Tu chyba istnieje jakaś większa szkodliwość dla zdrowia...
EDIK
A ja widzialem zdjęcie gościa, ktory chodzil z ramą będąc w jej środku?
Tu chyba istnieje jakaś większa szkodliwość dla zdrowia...
EDIK
Re: wykrywacz a zdrowie
Dla mnie te zdjęcia to oczywista bzdura (chyba że komuś zaszkodziło i takie zdjęcia robi).
Ja próbowałem chodzić w ten sposób i jest to bardzo kłopotliwe. Trudno prowadzić taką sondę (huśta się), następują wzbudzenia od elektroniki (a zwłaszcza akumulatorów pełnych ołowiu), nie ma jak sprawdzić sygnału. Z ramą powinno chodzić trzech ludzi; dwóch nosi, a trzeci z innym, ręcznym wykrywaczem sprawdza płytkie sygnały.
Poza tym ramę nosi się przy ziemi, a nie przy głowie. Natężenie pola (dla sondy okrągłej co prawda), spada z sześcianem odległości. Przy wzroście 1,7m siła pola jest symboliczna.
Bardziej martwiłbym się wówczas o nabiał.
proscan
Ja próbowałem chodzić w ten sposób i jest to bardzo kłopotliwe. Trudno prowadzić taką sondę (huśta się), następują wzbudzenia od elektroniki (a zwłaszcza akumulatorów pełnych ołowiu), nie ma jak sprawdzić sygnału. Z ramą powinno chodzić trzech ludzi; dwóch nosi, a trzeci z innym, ręcznym wykrywaczem sprawdza płytkie sygnały.
Poza tym ramę nosi się przy ziemi, a nie przy głowie. Natężenie pola (dla sondy okrągłej co prawda), spada z sześcianem odległości. Przy wzroście 1,7m siła pola jest symboliczna.
Bardziej martwiłbym się wówczas o nabiał.
proscan
Re: wykrywacz a zdrowie
A co powieci o tzw. "chorobie tenisistów",ale to się chyba tyczy
wykrywek dynamicznych
pozdrawiam
wykrywek dynamicznych
pozdrawiam