Otworzyć? A jak te cewki DD się otwiera -chodzi o jej rozklejenie tak, żeby calkiem zdjąć obudowę?
A czy takie naprawy ProScan wykonuje?
Znaleziono 16 wyników
- sob lip 06, 2013 10:54 am
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: X-terra 705 - problem z kablem cewki
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 5029
- pt lip 05, 2013 9:08 pm
- Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
- Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 12471
Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
W temacie słuchawek - kupiłem z Allegro za 3 zł przedłużacz spiralny - kabel z jack-iem. Zamontowałem do uciętego kabla słuchawek i wszystko działa elegancko, jest o dużo wygodniejsze niż te słuchawki w oryginale bo kabel jest spiralny, nie ma już opcji, że ułamie się tam gdzie najczęściej następuje ...
- pt lip 05, 2013 9:05 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: X-terra 705 - problem z kablem cewki
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 5029
X-terra 705 - problem z kablem cewki
Kolejny problem z moim Minelab X-Terra.
Zauważyłem od jakiegoś czasu, że wykrywacz stał się niestabilny, podejrzewałem, ze może coś w puszce z elektroniką nie łączy ale dziś zrobiłem testy.
- odkręciłem osłonkę kabla przy cewce
- podłączyłem cewkę i włączyłem sprzęt testując nad celem
Zginając ...
Zauważyłem od jakiegoś czasu, że wykrywacz stał się niestabilny, podejrzewałem, ze może coś w puszce z elektroniką nie łączy ale dziś zrobiłem testy.
- odkręciłem osłonkę kabla przy cewce
- podłączyłem cewkę i włączyłem sprzęt testując nad celem
Zginając ...
- czw cze 13, 2013 5:11 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'
- Odpowiedzi: 38
- Odsłony: 53660
Uszy cewki X-Terra
Po kilku latach intensywnego używania uszy cewki X-Terra wytarły mi się na tyle, że zaczynają pękać, - niedługo po prostu urwą się a miejscami są tak cienkie, że mają chyba 1mm grubości.
Czy ktoś mógłby polecić najlepsza metodę na naprawę uszu cewki? Zastanawiam si e czy podklejać/przyklejać coś ...
Czy ktoś mógłby polecić najlepsza metodę na naprawę uszu cewki? Zastanawiam si e czy podklejać/przyklejać coś ...
- czw maja 16, 2013 6:36 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: X-Terra problem ze słuchawkami
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 7076
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok. Niby po polsku a nie rozumiem.
Można prosić jeszcze raz ale w bardziej przystępny sposób?
Podłączyłem omomierz do wtyczki słuchawek (bez wykrywacza, pomiar samych słuchawek ...
Można prosić jeszcze raz ale w bardziej przystępny sposób?
Podłączyłem omomierz do wtyczki słuchawek (bez wykrywacza, pomiar samych słuchawek ...
- czw maja 16, 2013 11:26 am
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: Minelab X Terra 705 Optymalne nastawy, Konfig
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 10451
Re: Minelab X Terra 705 Optymalne nastawy, Konfig
Ja mogę dopisać coś do tematu - ustawienia na monety:
1. czułość max czyli 30 (lub max ile da się w danych warunkach)
2. dyskryminacja - tylko wyłączyć wartości ujemne, koniecznie dopuszczać sygnały z górnej skali (domyślnie kanał dyskryminacji 1 najczęściej używany ma wyłączony 1-2 górne segmenty ...
1. czułość max czyli 30 (lub max ile da się w danych warunkach)
2. dyskryminacja - tylko wyłączyć wartości ujemne, koniecznie dopuszczać sygnały z górnej skali (domyślnie kanał dyskryminacji 1 najczęściej używany ma wyłączony 1-2 górne segmenty ...
- czw maja 16, 2013 11:18 am
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: X-Terra problem ze słuchawkami
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 7076
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
Ok. rozumiem.
Ja tymczasem użyłem omomierza - wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok. Czyli pozostaje tylko serwisowanie sprzętu
Ja tymczasem użyłem omomierza - wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok. Czyli pozostaje tylko serwisowanie sprzętu
- czw maja 16, 2013 9:30 am
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: X-Terra problem ze słuchawkami
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 7076
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
Słuchawki na 100% są sprawne (testowałem 3 zestawy , na moim sprzęcie przestały działać , na drugim wykrywaczu chodzą bez problemu). a jak mogę sprawdzić to gniazdo słuchawkowe czy to coś z nim nie tak? Szkoda wysyłać do serwisu jeśli to tylko coś odlutowane
- czw maja 16, 2013 9:14 am
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: X-Terra problem ze słuchawkami
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 7076
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
A jak mogę to sprawdzić? da się jakoś to miernikiem przetestować? Niepokoi mnie to, że wykrywacz widzi, że słuchawki są podłączone (głośnik automatycznie wyłącza się, pokazuje się odpowiednia ikona) ale nie daje na nie dźwięku
- czw maja 16, 2013 8:58 am
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: X-Terra problem ze słuchawkami
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 7076
X-Terra problem ze słuchawkami
Wszystko pięknie działało do wczoraj a tu nagłe kolejny raz włączam sprzęt a słuchawki nie chcą działać - zupełna cisza
1. Wykrywacz pokazuje ikonę słuchawek ale brak dźwięku
2. Normalnie bez słuchawek wykrywacz działa na głośniku
3. Słuchawki na 100% działają prawidłowo - testowałem kilka i cały ...
1. Wykrywacz pokazuje ikonę słuchawek ale brak dźwięku
2. Normalnie bez słuchawek wykrywacz działa na głośniku
3. Słuchawki na 100% działają prawidłowo - testowałem kilka i cały ...
- wt kwie 02, 2013 1:52 pm
- Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
- Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 12471
Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
No właśnie ciężko o tego typu słuchawki. Szukam w kilku miejscach ale obecnie brak takich gdziekolwiek w sprzedaży
Mam namiary na osobę która miała do domowego użytku thompsony whp 520d, jeśli będą jeszcze sprawne to je dostanę.
- ndz mar 24, 2013 8:10 pm
- Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
- Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 12471
Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
Jestem tego świadomy, ze tego typu słuchawki to słaby produkt ale chcę mieć coś niedrogiego co będzie działać bez problemów i będzie nadawać się na wysokie temperatury.
Rozglądałem się za bezprzewodowymi ale nie widzę obecnie na Allegro lub sklepowych tanich nadających się do tego wykrywacza - wiem ...
Rozglądałem się za bezprzewodowymi ale nie widzę obecnie na Allegro lub sklepowych tanich nadających się do tego wykrywacza - wiem ...
- ndz mar 24, 2013 11:46 am
- Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
- Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 12471
Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
Dzięki za rady, na pewno przydadzą się.
Kabelek pękł z powodu zginania się w tym miejscu podczas użytkowania.
Same słuchawki miałem za darmo w zestawie a nie chcę kupować podobnych/takich samych bo po 2-3 miesiącach skończy się identycznym problemem bo wszystkie nieduże, niedrogie słuchawki mają ...
Kabelek pękł z powodu zginania się w tym miejscu podczas użytkowania.
Same słuchawki miałem za darmo w zestawie a nie chcę kupować podobnych/takich samych bo po 2-3 miesiącach skończy się identycznym problemem bo wszystkie nieduże, niedrogie słuchawki mają ...
- ndz mar 24, 2013 8:49 am
- Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
- Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 12471
Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
Słuchawki były fabrycznie dołączone do XP GMP i głównie z tym sprzętem ich używam. Od początku miały wtyczkę kontową i było to dość wygodne ale nie jest to dla mnie jakoś ważne.
Najważniejsze to zachowanie regulacji głośności i samych słuchawek, reszta po prostu ma nie sprawiać problemów.
Poniżej ...
Najważniejsze to zachowanie regulacji głośności i samych słuchawek, reszta po prostu ma nie sprawiać problemów.
Poniżej ...
- sob mar 23, 2013 7:58 pm
- Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
- Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
- Odpowiedzi: 14
- Odsłony: 12471
Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
Prosta wymiana to nie problem, zależy mi na tym, żeby to było trwałe rozwiązanie eliminujące wadliwą budowę tych słuchawek.
Czy w miejscu łączenia znowu kabel nie będzie zginał się i pękał? Nie wiem jak to najlepiej zrobić, żeby było w miarę trwałe. Pewnie trzeba by to dobrze zabezpieczyć koszulką ...
Czy w miejscu łączenia znowu kabel nie będzie zginał się i pękał? Nie wiem jak to najlepiej zrobić, żeby było w miarę trwałe. Pewnie trzeba by to dobrze zabezpieczyć koszulką ...