Znaleziono 16 wyników

autor: jwaldek
sob lip 06, 2013 10:54 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: X-terra 705 - problem z kablem cewki
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5029

Re: X-terra 705 - problem z kablem cewki

Otworzyć? A jak te cewki DD się otwiera -chodzi o jej rozklejenie tak, żeby calkiem zdjąć obudowę?
A czy takie naprawy ProScan wykonuje?
autor: jwaldek
pt lip 05, 2013 9:08 pm
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 12471

Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek

W temacie słuchawek - kupiłem z Allegro za 3 zł przedłużacz spiralny - kabel z jack-iem. Zamontowałem do uciętego kabla słuchawek i wszystko działa elegancko, jest o dużo wygodniejsze niż te słuchawki w oryginale bo kabel jest spiralny, nie ma już opcji, że ułamie się tam gdzie najczęściej następuje ...
autor: jwaldek
pt lip 05, 2013 9:05 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: X-terra 705 - problem z kablem cewki
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5029

X-terra 705 - problem z kablem cewki

Kolejny problem z moim Minelab X-Terra.

Zauważyłem od jakiegoś czasu, że wykrywacz stał się niestabilny, podejrzewałem, ze może coś w puszce z elektroniką nie łączy ale dziś zrobiłem testy.

- odkręciłem osłonkę kabla przy cewce
- podłączyłem cewkę i włączyłem sprzęt testując nad celem

Zginając ...
autor: jwaldek
czw cze 13, 2013 5:11 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 53660

Uszy cewki X-Terra

Po kilku latach intensywnego używania uszy cewki X-Terra wytarły mi się na tyle, że zaczynają pękać, - niedługo po prostu urwą się a miejscami są tak cienkie, że mają chyba 1mm grubości.

Czy ktoś mógłby polecić najlepsza metodę na naprawę uszu cewki? Zastanawiam si e czy podklejać/przyklejać coś ...
autor: jwaldek
czw maja 16, 2013 6:36 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: X-Terra problem ze słuchawkami
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7076

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok. Niby po polsku a nie rozumiem.
Można prosić jeszcze raz ale w bardziej przystępny sposób?

Podłączyłem omomierz do wtyczki słuchawek (bez wykrywacza, pomiar samych słuchawek ...
autor: jwaldek
czw maja 16, 2013 11:26 am
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Minelab X Terra 705 Optymalne nastawy, Konfig
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 10451

Re: Minelab X Terra 705 Optymalne nastawy, Konfig

Ja mogę dopisać coś do tematu - ustawienia na monety:

1. czułość max czyli 30 (lub max ile da się w danych warunkach)
2. dyskryminacja - tylko wyłączyć wartości ujemne, koniecznie dopuszczać sygnały z górnej skali (domyślnie kanał dyskryminacji 1 najczęściej używany ma wyłączony 1-2 górne segmenty ...
autor: jwaldek
czw maja 16, 2013 11:18 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: X-Terra problem ze słuchawkami
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7076

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

Ok. rozumiem.

Ja tymczasem użyłem omomierza - wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok. Czyli pozostaje tylko serwisowanie sprzętu
autor: jwaldek
czw maja 16, 2013 9:30 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: X-Terra problem ze słuchawkami
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7076

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

Słuchawki na 100% są sprawne (testowałem 3 zestawy , na moim sprzęcie przestały działać , na drugim wykrywaczu chodzą bez problemu). a jak mogę sprawdzić to gniazdo słuchawkowe czy to coś z nim nie tak? Szkoda wysyłać do serwisu jeśli to tylko coś odlutowane
autor: jwaldek
czw maja 16, 2013 9:14 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: X-Terra problem ze słuchawkami
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7076

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

A jak mogę to sprawdzić? da się jakoś to miernikiem przetestować? Niepokoi mnie to, że wykrywacz widzi, że słuchawki są podłączone (głośnik automatycznie wyłącza się, pokazuje się odpowiednia ikona) ale nie daje na nie dźwięku
autor: jwaldek
czw maja 16, 2013 8:58 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: X-Terra problem ze słuchawkami
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7076

X-Terra problem ze słuchawkami

Wszystko pięknie działało do wczoraj a tu nagłe kolejny raz włączam sprzęt a słuchawki nie chcą działać - zupełna cisza

1. Wykrywacz pokazuje ikonę słuchawek ale brak dźwięku
2. Normalnie bez słuchawek wykrywacz działa na głośniku
3. Słuchawki na 100% działają prawidłowo - testowałem kilka i cały ...
autor: jwaldek
wt kwie 02, 2013 1:52 pm
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 12471

Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek

No właśnie ciężko o tego typu słuchawki. Szukam w kilku miejscach ale obecnie brak takich gdziekolwiek w sprzedaży :( Mam namiary na osobę która miała do domowego użytku thompsony whp 520d, jeśli będą jeszcze sprawne to je dostanę.
autor: jwaldek
ndz mar 24, 2013 8:10 pm
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 12471

Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek

Jestem tego świadomy, ze tego typu słuchawki to słaby produkt ale chcę mieć coś niedrogiego co będzie działać bez problemów i będzie nadawać się na wysokie temperatury.

Rozglądałem się za bezprzewodowymi ale nie widzę obecnie na Allegro lub sklepowych tanich nadających się do tego wykrywacza - wiem ...
autor: jwaldek
ndz mar 24, 2013 11:46 am
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 12471

Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek

Dzięki za rady, na pewno przydadzą się.

Kabelek pękł z powodu zginania się w tym miejscu podczas użytkowania.
Same słuchawki miałem za darmo w zestawie a nie chcę kupować podobnych/takich samych bo po 2-3 miesiącach skończy się identycznym problemem bo wszystkie nieduże, niedrogie słuchawki mają ...
autor: jwaldek
ndz mar 24, 2013 8:49 am
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 12471

Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek

Słuchawki były fabrycznie dołączone do XP GMP i głównie z tym sprzętem ich używam. Od początku miały wtyczkę kontową i było to dość wygodne ale nie jest to dla mnie jakoś ważne.
Najważniejsze to zachowanie regulacji głośności i samych słuchawek, reszta po prostu ma nie sprawiać problemów.

Poniżej ...
autor: jwaldek
sob mar 23, 2013 7:58 pm
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 12471

Re: Zmiana kabla / wtyczki od słuchawek

Prosta wymiana to nie problem, zależy mi na tym, żeby to było trwałe rozwiązanie eliminujące wadliwą budowę tych słuchawek.
Czy w miejscu łączenia znowu kabel nie będzie zginał się i pękał? Nie wiem jak to najlepiej zrobić, żeby było w miarę trwałe. Pewnie trzeba by to dobrze zabezpieczyć koszulką ...