Przepraszam, że jeszcze głowę zawracam ale problem ma tendencje narrastające. Otóż, podczas strojenia do gruntu :
1. Wyłączam dyskr. na 0
2. Pokrętło GB na 10
3. podnoszę cewkę do góry
4 wciskam pin point
I NIC
nie wyje.
5 Opuszczam - nie wyje
6. co robić w takich sytuacjach ...
Znaleziono 8 wyników
- śr mar 07, 2007 5:50 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 10070
- pt lut 23, 2007 12:05 am
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 10070
Re: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.
Witam !
Cóż - tak mało napisałeś, a jednak tak wiele
Już mniej więcej wiem o co biega. Kwestia dostrojenia. Rzeczywiście nie stroiłem go wcale ( przyznaję ze wstydem
). Ale nie jest źle - przynajmnie jeszcze raz stare miejscówki onbskoczę
Pozdrawiam i dzięki za pomoc !
Cóż - tak mało napisałeś, a jednak tak wiele
Już mniej więcej wiem o co biega. Kwestia dostrojenia. Rzeczywiście nie stroiłem go wcale ( przyznaję ze wstydem
Pozdrawiam i dzięki za pomoc !
- czw lut 22, 2007 5:34 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 10070
Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.
Witam !
Ten model fishera jest w sumie prostym w obsłudze wykrywaczem, w pełni z automatyzowanym więc tym bardziej dziwią mnie jego niektóre zachowania.
Otóż często jest tak, że na ustawionej na 50 % i więcej czułości lubi dać czysty, powtarzalny sygnał. Pin point wskazuje głębokość do połowy ...
Ten model fishera jest w sumie prostym w obsłudze wykrywaczem, w pełni z automatyzowanym więc tym bardziej dziwią mnie jego niektóre zachowania.
Otóż często jest tak, że na ustawionej na 50 % i więcej czułości lubi dać czysty, powtarzalny sygnał. Pin point wskazuje głębokość do połowy ...
- ndz lut 05, 2006 8:06 pm
- Forum: Podzespoły i części zamienne
- Temat: Śrubka do sondy Fisher
- Odpowiedzi: 7
- Odsłony: 17719
Re: Śrubka do sondy Fisher
No to super !
Wsadziłem na razie metalową ( dyskryminacja ją wycina ) ale nie mam zaufania do stabilności maszyny.
Zresztą sprzęt był u Ciebie kiedyś w naprawie i poprzedni właściciel mówił mi że po kalibracji przesunąłeś nieco próg czułości ( odległość od gruntu - taka "poduszka")
Ale co ...
Wsadziłem na razie metalową ( dyskryminacja ją wycina ) ale nie mam zaufania do stabilności maszyny.
Zresztą sprzęt był u Ciebie kiedyś w naprawie i poprzedni właściciel mówił mi że po kalibracji przesunąłeś nieco próg czułości ( odległość od gruntu - taka "poduszka")
Ale co ...
- ndz lut 05, 2006 8:41 am
- Forum: Podzespoły i części zamienne
- Temat: Śrubka do sondy Fisher
- Odpowiedzi: 7
- Odsłony: 17719
Śrubka do sondy Fisher
Witam !
Problem niby z pozoru drobny ale uciążłiwy nie lada. Potrzebuję plastykową śrubkę z nakrętką typu motylek, która łączy sonde z wysięgnikiem w Fisher cz-5. Bedąc na ostatniej wyprawie na skutek "szoku termicznego" pękła.
Mogę na Ciebie liczyć Proscan ?
Jeśli tak to wziąłbym od razu ...
Problem niby z pozoru drobny ale uciążłiwy nie lada. Potrzebuję plastykową śrubkę z nakrętką typu motylek, która łączy sonde z wysięgnikiem w Fisher cz-5. Bedąc na ostatniej wyprawie na skutek "szoku termicznego" pękła.
Mogę na Ciebie liczyć Proscan ?
Jeśli tak to wziąłbym od razu ...
- ndz lis 13, 2005 3:37 pm
- Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
- Temat: Ustawienia Fishera CZ-5
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 7120
Re: Ustawienia Fishera CZ-5
Dzięki !
Rzeczywiście jest prosty w obsłudze. Już go w miare ogarnąłęm - pozdrawiam - kocur [/img]
Rzeczywiście jest prosty w obsłudze. Już go w miare ogarnąłęm - pozdrawiam - kocur [/img]
- czw lis 10, 2005 3:31 pm
- Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
- Temat: Ustawienia Fishera CZ-5
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 7120
Re: Ustawienia Fishera CZ-5
Dzięki za lawinę postów - ale bez łachy. Poradziłem sobie sam.
Wziąłem pare blaszek różnych metali i pojechałem w teren sprawdzić.
Dziękuje i pozdrawiam - kocur !
Wziąłem pare blaszek różnych metali i pojechałem w teren sprawdzić.
Dziękuje i pozdrawiam - kocur !
- wt lis 08, 2005 10:01 am
- Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
- Temat: Ustawienia Fishera CZ-5
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 7120
Ustawienia Fishera CZ-5
Witam !
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem tego sprżetu. Przesiadłem się na niego ze Smętka - więc jeszcze ni moge dojść do siebie. Zdaję sobie sprawę, że są to dwa różne wykrywacze i zasada działania jest zupełnie odmienna. Ja jednak nastawiam sie głównie na kolorową drobnicę ale militarką też ...
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem tego sprżetu. Przesiadłem się na niego ze Smętka - więc jeszcze ni moge dojść do siebie. Zdaję sobie sprawę, że są to dwa różne wykrywacze i zasada działania jest zupełnie odmienna. Ja jednak nastawiam sie głównie na kolorową drobnicę ale militarką też ...