Znaleziono 8 wyników

autor: kocur
śr mar 07, 2007 5:50 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 10070

Re: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.

Przepraszam, że jeszcze głowę zawracam ale problem ma tendencje narrastające. Otóż, podczas strojenia do gruntu :

1. Wyłączam dyskr. na 0
2. Pokrętło GB na 10
3. podnoszę cewkę do góry
4 wciskam pin point

I NIC

nie wyje.

5 Opuszczam - nie wyje

6. co robić w takich sytuacjach ...
autor: kocur
pt lut 23, 2007 12:05 am
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 10070

Re: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.

Witam !

Cóż - tak mało napisałeś, a jednak tak wiele :lol:
Już mniej więcej wiem o co biega. Kwestia dostrojenia. Rzeczywiście nie stroiłem go wcale ( przyznaję ze wstydem :oops: ). Ale nie jest źle - przynajmnie jeszcze raz stare miejscówki onbskoczę :lol:

Pozdrawiam i dzięki za pomoc !
autor: kocur
czw lut 22, 2007 5:34 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 10070

Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.

Witam !

Ten model fishera jest w sumie prostym w obsłudze wykrywaczem, w pełni z automatyzowanym więc tym bardziej dziwią mnie jego niektóre zachowania.
Otóż często jest tak, że na ustawionej na 50 % i więcej czułości lubi dać czysty, powtarzalny sygnał. Pin point wskazuje głębokość do połowy ...
autor: kocur
ndz lut 05, 2006 8:06 pm
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Śrubka do sondy Fisher
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 17719

Re: Śrubka do sondy Fisher

No to super !

Wsadziłem na razie metalową ( dyskryminacja ją wycina ) ale nie mam zaufania do stabilności maszyny.
Zresztą sprzęt był u Ciebie kiedyś w naprawie i poprzedni właściciel mówił mi że po kalibracji przesunąłeś nieco próg czułości ( odległość od gruntu - taka "poduszka")
Ale co ...
autor: kocur
ndz lut 05, 2006 8:41 am
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Śrubka do sondy Fisher
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 17719

Śrubka do sondy Fisher

Witam !

Problem niby z pozoru drobny ale uciążłiwy nie lada. Potrzebuję plastykową śrubkę z nakrętką typu motylek, która łączy sonde z wysięgnikiem w Fisher cz-5. Bedąc na ostatniej wyprawie na skutek "szoku termicznego" pękła.

Mogę na Ciebie liczyć Proscan ?

Jeśli tak to wziąłbym od razu ...
autor: kocur
ndz lis 13, 2005 3:37 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Ustawienia Fishera CZ-5
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 7120

Re: Ustawienia Fishera CZ-5

Dzięki !

Rzeczywiście jest prosty w obsłudze. Już go w miare ogarnąłęm - pozdrawiam - kocur [/img]
autor: kocur
czw lis 10, 2005 3:31 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Ustawienia Fishera CZ-5
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 7120

Re: Ustawienia Fishera CZ-5

Dzięki za lawinę postów - ale bez łachy. Poradziłem sobie sam.
Wziąłem pare blaszek różnych metali i pojechałem w teren sprawdzić.

Dziękuje i pozdrawiam - kocur ! :|
autor: kocur
wt lis 08, 2005 10:01 am
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Ustawienia Fishera CZ-5
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 7120

Ustawienia Fishera CZ-5

Witam !

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem tego sprżetu. Przesiadłem się na niego ze Smętka - więc jeszcze ni moge dojść do siebie. Zdaję sobie sprawę, że są to dwa różne wykrywacze i zasada działania jest zupełnie odmienna. Ja jednak nastawiam sie głównie na kolorową drobnicę ale militarką też ...