Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
Do posłuchania audycja z cyklu "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie" n/t poszukiwaczy skarbów.
http://www.radiozet.pl/Programy/Dzwonie ... ie-skarbow
http://www.radiozet.pl/Programy/Dzwonie ... ie-skarbow
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
"wyjątkowy w Europie, nie w Polsce, sygnet z oprawionym denarem rzymskim".
i tego typu żałosne juziolenie
Przykro słuchać. Raczej kompromitujące i szkodzące sprawie.
proscan
PS
Janusz Weiss ma dużo większą wiedzę i znacznie lepsze źródło informacji odnośnie omawianego tematu. Ale rozmowę prowadził zręcznie.
i tego typu żałosne juziolenie
Przykro słuchać. Raczej kompromitujące i szkodzące sprawie.
proscan
PS
Janusz Weiss ma dużo większą wiedzę i znacznie lepsze źródło informacji odnośnie omawianego tematu. Ale rozmowę prowadził zręcznie.
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
To co mnie najbardziej się podobało to użyte w wypowiedzi onomatopeje
Poczekajmy jeszcze na drugą cześć co J.Weiss się dowie w tej sprawie.
Poczekajmy jeszcze na drugą cześć co J.Weiss się dowie w tej sprawie.
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
użyte w wypowiedzi onomatopeje
To nie dodało powagi tej wypowiedzi
proscan
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
ProScan pisze:To nie dodało powagi tej wypowiedzi![]()
No wręcz przeciwnie, wyraźnie podkreśliło humorystyczny wydźwięk
-
jarek-pol1
- Posty: 131
- Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
Po wysłuchaniu naszła mnie refleksja, że nadal żyjemy w "dzikim kraju". Jeżei nawet w Rosji (!!!!!) potrafili dostosować prawo do standardów światowych.
Zniknięcie eksponatu z muzeum...DRAMAT!!!!!
Jest jedna ciekawa rzecz, która przyszła mi do głowy. Jeżeli wierzyć wypowiedzi jest nas 12.000 do 15.000!!! Każdy ma żonę, dziewczynę, rodzinę i "milion znajomych. Jest to siła, która musi dać do myślenia analfabetom uchwalającym prawo w Polsce!! Do jasnej cholery jesteśmy w stałym kontakcie, wszyscy czytamy branżowe fora i prasę! Tak niewiele trzeba żeby tym potrząsnąć.....
Tyle, tak na świeżo po audycji
Zniknięcie eksponatu z muzeum...DRAMAT!!!!!
Jest jedna ciekawa rzecz, która przyszła mi do głowy. Jeżeli wierzyć wypowiedzi jest nas 12.000 do 15.000!!! Każdy ma żonę, dziewczynę, rodzinę i "milion znajomych. Jest to siła, która musi dać do myślenia analfabetom uchwalającym prawo w Polsce!! Do jasnej cholery jesteśmy w stałym kontakcie, wszyscy czytamy branżowe fora i prasę! Tak niewiele trzeba żeby tym potrząsnąć.....
Tyle, tak na świeżo po audycji
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
Jeżei nawet w Rosji (!!!!!) potrafili dostosować prawo do standardów światowych
Pod warunkiem, że założymy, że to co mówi Kocio jest prawdą (patrz dalej) i ustalimy najpierw, co jest standardem światowym (niestety standardem światowym jest restrykcyjne prawo). USA czy UK są raczej wyjątkami.
Wracając do warstwy (dez)informacyjnej wypowiedzi Kocia, zwracam uwagę, że kompletnym przejawem juziolenia było twierdzenie, że poszukiwacz w UK płaci państwu 50% wartości znaleziska, jeśli chce je sobie zatrzymać.
I takich kocio-kwiatków było więcej, trudno zatem takie wypowiedzi traktować inaczej jak folklor, którego nikt nie potraktuje poważnie.
A zmian nie uda się wymusić takimi czy innymi wygłupami, skrzykiwaniem pospolitego ruszenia, tylko organiczną wieloletnią "pracą u podstaw". I każdy powinien zacząć od siebie i od swojego otoczenia, czy aby nie ma w nim kolesi, którzy w ramach wolności i swobody obywatelskiej wlezą wszędzie i rozkopią wszystko.
proscan
-
jarek-pol1
- Posty: 131
- Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
Więc wkroczyliśmy w tematy etyki i moralności
Tylko,że to nie jest przedmiotem sporu. Pijanych kierowców jest ogrom, a nikt nie zabrania jady samochodem wszystkim!!! Ja osobiście nie mam pojęcia jak wygląda prawo na świecie, ale wiem, że zakazy i restrykcje prowadzą do nikąd ( w czasach prochibicji w Stanach pito więcej niż przed i po).
To 50 na 50 procent wydaje mi się nieprwwdą. Czytając o skarbie w Anglii opisane to było inaczej...., ale cóż, nie o szczegóły tutaj chodzi, a o porządnych, przyzwoitych ludzi, którzy lubią historię, zabytki i tak na prawdę ratują(!!!) mnóstwo dobra i są za to karani.
To 50 na 50 procent wydaje mi się nieprwwdą. Czytając o skarbie w Anglii opisane to było inaczej...., ale cóż, nie o szczegóły tutaj chodzi, a o porządnych, przyzwoitych ludzi, którzy lubią historię, zabytki i tak na prawdę ratują(!!!) mnóstwo dobra i są za to karani.
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
Tylko,że to nie jest przedmiotem sporu.
Ja tutaj nie mam zamiaru toczyć żadnego sporu. Wystąpienia Kocia uważam za szkodliwe i tyle.
proscan
-
jarek-pol1
- Posty: 131
- Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
Więc proszę napisać jak Pan widzi wywarcie presji na ustawodawcach, bo na to, że sami wpadną, że jest źle, nie mamy co liczyć. Może się zaangażuję. Nic mnie tak nie irytuje jak biadolenie leżącego że się nie posuwa do przodu. Bez nas nic się nie zmieni nigdy.
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
Jest też rozmowa Weissa z Ministrem Kultury i Dziedzictwa.
http://www.radiozet.pl/Programy/Dzwonie ... Narodowego
http://www.radiozet.pl/Programy/Dzwonie ... Narodowego
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
Nic mnie tak nie irytuje jak biadolenie leżącego że się nie posuwa do przodu. Bez nas nic się nie zmieni nigdy.
1. Nie ja w tym wątku biadolę.
2. Jeśli ktoś zrobił więcej ode mnie w kwestii polepszenia wizerunku tzw. poszukiwaczy wśród "decyzyjnych", to chętnie uścisnę mu rękę.
proscan
-
jarek-pol1
- Posty: 131
- Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
To co Pan zacytował, nie było pod Pana adresem, tylko całego środowiska jako realnej siły.
Ja jestem dowodem Pańskich zasług
Między innymi zbieram śmieci pod Pana wpływem i dziękuję panu za otwarcie oczu 
Ja jestem dowodem Pańskich zasług

Re: Audycja Janusza Weissa n/t poszukiwaczy skarbów.
Ja uważam, że nie ma czegoś takiego jak "środowisko". Nie każdy posiadacz wykrywacza chce realizować cele, które są społecznie akceptowalne.
Wątek w tym miejscu pozwolę sobie powoli zamykać, chyba że ktoś ma coś szczególnie celnego do dodania, odnośnie tego co usłyszał, bo to wszak forum techniczne.
proscan
PS
W rozmowie z ministrem Pan Janusz lekko się wygadał. Sam minister jak słychać było, także nie najgorzej był zorientowany w tematyce i dosyć otwarty.
Pokrzykiwania, wymachiwania szabelką i "apele do poszukiwaczy", to najczęściej przykrywka.
Jeśli nie wiadomo o co chodzi ... I to po obu stronach.
Wątek w tym miejscu pozwolę sobie powoli zamykać, chyba że ktoś ma coś szczególnie celnego do dodania, odnośnie tego co usłyszał, bo to wszak forum techniczne.
proscan
PS
W rozmowie z ministrem Pan Janusz lekko się wygadał. Sam minister jak słychać było, także nie najgorzej był zorientowany w tematyce i dosyć otwarty.
Pokrzykiwania, wymachiwania szabelką i "apele do poszukiwaczy", to najczęściej przykrywka.
Jeśli nie wiadomo o co chodzi ... I to po obu stronach.