Fisher 1225, 1236, 1266

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
folwar
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 10, 2005 5:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Fisher 1225, 1236, 1266

Post autor: folwar »

Witam

Czy mógłby pan powiedzić czym różnią sie te wykrywacze. W sieci, szczególnie w jezyku polskim, żadnych konkretnych informacji nie ma. Czy te wykrywacze automatycznie dostrajają sie do gruntu, czy też mają "uniersalne" ustawienia fabryczne? Czy różnia się one wyłącznie mozliwością regulacji częstotliwości pracy-1236 i podwójną dyskryminacją- 1266 a w istocie technicznie to ten sam sprzęt?
Czy sprawdzą się w poszukiwaniu monet?
Czy cewki w tych modelach sa zamienne?

Pozdrawiam

Adrian
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher 1225, 1236, 1266

Post autor: ProScan »

Witam i odpowiadam:

Czy te wykrywacze automatycznie dostrajają sie do gruntu, czy też mają "uniersalne" ustawienia fabryczne?


Mają ustawienia fabryczne.

Czy różnia się one wyłącznie mozliwością regulacji częstotliwości pracy-1236 i podwójną dyskryminacją- 1266 a w istocie technicznie to ten sam sprzęt


1225 i 1236 to w zasadzie to samo - różnica taka jak podałeś. 1266 jest bardziej rozbudowany i można powiedzieć, że nie ma wiele wspólnego z tymi pozostałymi (oprócz zbliżonej koncepcji - ale w wykonaniu o wiele bardziej złożonym).

Czy sprawdzą się w poszukiwaniu monet?


na to pytanie niech odpowiedzą użytkownicy. Słyszałem bardzo wiele pochlebnych opinii o 1235, także na tym forum. 1266 też był swego czasu (gdy był produkowany) naprawdę bardzo chwalony jako wykrywacz uniwersalny.

Czy cewki w tych modelach sa zamienne?


Tak.

:pa

proscan
wiciu_r
Posty: 91
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Fisher 1225, 1236, 1266

Post autor: wiciu_r »

Odnośnie pytania czy 1225x nadaje się na monetki
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... hp?t=25523
Mam nadzieję że Proscan wybaczy link
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher 1225, 1236, 1266

Post autor: ProScan »

Nie ma czego wybaczać. W żaden sposób nie godzi to w moje interesy ani w cokolwiek mojego (np. poczucie estetyki).

:P

proscan
ODPOWIEDZ