Problem z kablem Explorer SE

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: gawron »

kurde coraz bardziej zastanawiam się nad tym by jednak zostawić dfxa. chciałem go zmienić na se lub e-tracka. ale porządny serwis to podstawowy argument przy zakupie rzeczy która kosztuje jak by nie było sporo pieniędzy. do tej pory było tak z wykrywaczami minelaba o czym mogłem niejednokrotnie się przekonać, naprawy były błyskawiczne, skuteczne i bardzo tanie. tym posunięciem minelab stracił klienta na swój flagowy model.
ps. mam nadzieję że problem nie dotyczy whitesa.
pozdrawiam arek
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: ProScan »

Czas pokaże.

Tak jak powiedziałem, moi "starzy" klienci mogą liczyć na moją daleko idącą pomoc. Im starsi, tym dalej idącą.

:)

proscan
Ostatnio zmieniony ndz lis 08, 2009 4:59 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 2 razy.
newmc
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: newmc »

to chyba jedyna dobra wiadomosc w tym temacie :P
maniutek1
Posty: 69
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 6:39 pm
Lokalizacja: Dęblin-Ryki

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: maniutek1 »

No, tylko że ja z usług Pana Piotra nie korzystałem do tej pory, jestem tylko grzecznym userem tego forum... Czyli nie mogę liczyć na pomoc w razie czego? :(
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: ProScan »

No, tylko że ja z usług Pana Piotra nie korzystałem do tej pory, jestem tylko grzecznym userem tego forum... Czyli nie mogę liczyć na pomoc w razie czego?


Mi pomaganie ludziom daje satysfakcję. Są pewne kategorie osobników, które wolałbym by się trzymały z daleka, ale Ty kolego Maniutek do niej nie należysz.

Poza tym, sprawa jest oczywista - należy się nowa sonda na gwarancji (chyba że o czymś nie wiemy).

:pa

proscan
maniutek1
Posty: 69
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 6:39 pm
Lokalizacja: Dęblin-Ryki

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: maniutek1 »

Powiedziałem wszystko jak na spowiedzi... zaraz jeszcze fotki zrobię... Dziękuję za tak miłe słowa. Jestem zaszczycony! :eager
Wspomniane fotki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/09234cf91337c183.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/27e05bb7e26c6da5.html

Czy te uszkodzenia mogą wywoływać wyżej opisane dolegliwości?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: ProScan »

Czy te uszkodzenia mogą wywoływać wyżej opisane dolegliwości?


Popękana otulina kabla powoduje, że jest on jest najzwyczajniej w świecie nieszczelny. Jeśli wilgoć dostaje się do środka, to może to powodować opisane objawy.

Pewność dałoby sprawdzenie na innej sondzie w momencie wystąpienia takich zakłóceń.

Za dużo powiedziałem :) - reszta u fachowców z firmy Viking i ewentualnie Minelab.

Tak czy owak sondę proszę reklamować.

:pa

proscan
terenowiec69
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: terenowiec69 »

Czy kabel cewki explorer mozna zmienic nie ruszając wypełnienia cewki,tzn.od strony przepustu?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: ProScan »

Czy kabel cewki explorer mozna zmienic nie ruszając wypełnienia cewki,tzn.od strony przepustu?


Nie, jeśli ma to mieć jakiś wygląd i być szczelne.

:pa

proscan
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: gawron »

tak apropo kabli do minelaba, to może dało by się nawiązać współpracę z firmą detech, myślę że ich kabelki powinny pasować do orginalnych cewek :D
terenowiec69
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: terenowiec69 »

A czy nie można uciąc przewód za sprężyną i dołożyć odcinek o odpowiedniej długośći i zakończyc go wtykami takimi jak przy elektronice na 5 pinów..Spokojnie żmieści się w żerdzi.U mnie kabel poniżej sprężyny jest idealny,nie wymagałoby to dłubania w cewce.
A viking daje tylko 12 miesięcy na cewkę,a elementy elektroniki 24 m.
Albo jak kolega podpowiedział kable detecha :?:
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: ProScan »

A czy nie można uciąc przewód za sprężyną i dołożyć odcinek o odpowiedniej długośći i zakończyc go wtykami takimi jak przy elektronice na 5 pinów..


Tak jak mówiłem - to ma mieć wygląd i być szczelne. Partyzanckie metody mnie nie interesują. Ja mam co robić i nie muszę kombinować z kablami - skoro ich nie ma, to nie będę wymieniał.

A viking daje tylko 12 miesięcy na cewkę,a elementy elektroniki 24 m.


Gwarancja Vikinga nie ogranicza innych praw, bowiem wg ustawy o zakupie konsumenckim wszystko musi być zgodne z umową przez 24 miesiące.

Albo jak kolega podpowiedział kable detecha


Detech jest firmą tajną i oficjalnie nie wiadomo gdzie się mieści. Poza tym, zastanówcie się, jaki interes miałby Detech w sprzedawaniu kabli?

:)

proscan
maniutek1
Posty: 69
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 6:39 pm
Lokalizacja: Dęblin-Ryki

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: maniutek1 »

Czyli mimo iż na karcie gwarancyjnej mam jasno napisane, że cewka jest już po gwarancji, mogę tward domagać się od nich naprawy gwarancyjnej, tak?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: ProScan »

Oczywiście że tak.

Panu po prostu źle działa wykrywacz - a czy to wina cewki, czy śrubki gdzieś w środku, to kogo to może obchodzić?

Dowód zakupu (paragon) na którym widnieje wykrywacz uprawnia ubiegania się o przywrócenie sprzętu do stanu zgodnego z umową.

Nie sądzę by robili z tym jakiś problem. Kwestia tylko, z czyjej winy wzięły się te spękania.

:pa

proscan
maniutek1
Posty: 69
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 6:39 pm
Lokalizacja: Dęblin-Ryki

Re: Problem z kablem Explorer SE

Post autor: maniutek1 »

To znaczy, że można mi udowodnić moją winę? A w jaki sposób ja biedny mogłem do tego doprowadzić? O wykrywacz dbałem jak o nic innego, był myty, trzymany w czystym i cieplutkim miejscu, zawsze w pokrowcu. Wydaje mi się, że winę ponosi niezbyt fortunne rozwiązanie z poprowadzeniem kabelka wewnątrz stelaża. Szczególnie w jego "przycewkowym" odcinku. Czy miał Pan takie problemy już? Czy jestem "egzotycznym" przypadkiem?
I jeszcze jedno. Czy lepiej będzie kontaktować się bezpośrednio z Vikingiem czy oddać sprzęt do sklepu w którym go kupiłem? Nawiasem mówiąc, pracują w nim świetnie rozeznani w kwestii poszukiwań panowie więc łatwiej byłoby się z nimi dogadywać...A oni jako znajomi Vikinga szybciej dowiedzieliby się o co chodzi. Jak zrobić mój drogi ProScanie? #-o
Ostatnio zmieniony pn lis 09, 2009 10:48 am przez maniutek1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ