Problem z kablem Explorer SE
Problem z kablem Explorer SE
Witam
Bardzo się zaniepokoiłem Pana doniesieniami o wstrzymaniu napraw Minelabów.
Mam pytanko w takim razie. Prawdopodobnie mam do wymiany kabel przy cewce Slim Line 10,5'. Zapewne od częstego zginania, odcinek od odgiętki do wejścia w rurkę ma popękaną obudowę... Niestety równocześnie zauważyłem dziwne objawy ze strony reszty wykrywacza. Ma "chwile wariacji". Raz na jakiś czas (czasami nawet kilka razy na godzinę) dochodzi do kilkusekundowego wydawania całej gamy, przeciągłych głośnych dzwięków. Nie pomaga procedura Noise Cancel, nie pomogło także przywrócenie ustawień fabrycznych i zmniejszenie czułości, zasilanie także sprawne... Tak więc jedynym i najpoważniejszym podejrzanym jest chyba kabelek...
Czy możliwe jest po prostu usunięcie uszkodzonego odcinka kabla bez jego całkowitej wymiany? Jeśli tak to proszę na maila cenę takiej usługi. Oczywiście chciałbym dowiedzieć się o cenę tej usługi jeśli kable są nadal dostępne.
Pozdrawiam
Maniutek
Bardzo się zaniepokoiłem Pana doniesieniami o wstrzymaniu napraw Minelabów.
Mam pytanko w takim razie. Prawdopodobnie mam do wymiany kabel przy cewce Slim Line 10,5'. Zapewne od częstego zginania, odcinek od odgiętki do wejścia w rurkę ma popękaną obudowę... Niestety równocześnie zauważyłem dziwne objawy ze strony reszty wykrywacza. Ma "chwile wariacji". Raz na jakiś czas (czasami nawet kilka razy na godzinę) dochodzi do kilkusekundowego wydawania całej gamy, przeciągłych głośnych dzwięków. Nie pomaga procedura Noise Cancel, nie pomogło także przywrócenie ustawień fabrycznych i zmniejszenie czułości, zasilanie także sprawne... Tak więc jedynym i najpoważniejszym podejrzanym jest chyba kabelek...
Czy możliwe jest po prostu usunięcie uszkodzonego odcinka kabla bez jego całkowitej wymiany? Jeśli tak to proszę na maila cenę takiej usługi. Oczywiście chciałbym dowiedzieć się o cenę tej usługi jeśli kable są nadal dostępne.
Pozdrawiam
Maniutek
Re: Problem z kablem Explorer SE
Tak jak powiedziałem, zgodnie z prośbą Pani General Manager, najpierw niech wypowiedzą się fachowcy z Vikinga.
Przepraszam, ale to nie ja jestem winny tej sytuacji.
proscan
Więcej: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881
Przepraszam, ale to nie ja jestem winny tej sytuacji.
proscan
Więcej: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881
Re: Problem z kablem Explorer SE
O rany... I nic nie da się zrobić? Nie... to jakieś nieporozumienie... Tragedia...

Re: Problem z kablem Explorer SE
Da się zrobić, ale najpierw wszyscy usłyszmy co ma do zaproponowania Viking.
Proszę przy okazji zapytać ile kosztuje u nich sam kabel. To jest część zamienna - swego czasu kupowałem u Minelaba, ale zapasy się skończyły, a źródło jak widzicie mi wyschło.
proscan
Proszę przy okazji zapytać ile kosztuje u nich sam kabel. To jest część zamienna - swego czasu kupowałem u Minelaba, ale zapasy się skończyły, a źródło jak widzicie mi wyschło.
proscan
Re: Problem z kablem Explorer SE
Trochę to pachnie nieuczciwą konkurencją i tajemnymi konszachtami, ale mogę się mylić...
Re: Problem z kablem Explorer SE
Proszę rozwinąć wątek, bo nie rozumiem...
proscan
proscan
Re: Problem z kablem Explorer SE
Dziwna sytuacja, skoro wcześniej zaopatrywał się Pan w firmie bezpośrednio, to co tym razem stanęło na przeszkodzie? Przyszło mi jedynie na myśl, że może komuś zależało na tym, aby utrudnić dostęp do części (teoria).
Re: Problem z kablem Explorer SE
Czyli istnieje prawdopodobieństwo że mogę kupić u nich sam kabelek a Pan mi go zamontuje?
-
terenowiec69
- Posty: 134
- Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
- Lokalizacja: woj.lubelskie
Re: Problem z kablem Explorer SE
Tak bo viking ma na pewno podpisane intratne umowy na dystrybucję wykrywaczy i częsci do nich.
I wynikało by z tego że z każdym kabelkiem lub inną czastką składową minelaba trzeba sie osobiście zwrócić do niego.
I wynikało by z tego że z każdym kabelkiem lub inną czastką składową minelaba trzeba sie osobiście zwrócić do niego.
Re: Problem z kablem Explorer SE
Panowie, oczywiście że chodzi o interesy, ale nie polegają one sprzedaży g...nianych części za kilkadziesiąt złotych albo śrubek, czy gumek za 10zł, które trzeba magazynować, księgować itp.
Zarobek żaden, za to kłopot ogromny. Wiem coś o tym.
Dystrybutorowi, któremu producent zapewnia 3 lata gwarancji żaden serwis jest niepotrzebny, a zwłaszcza taki, który naprawa to co normalnie wyrzuca się na śmietnik i kupuje nowe.
Ale dajmy szansę Vikingowi na nowej drodze.
proscan
Maniutek - tak, jest to opcja, nie wiem tylko czy wyrobisz finansowo. Poczekaj na odpowiedź.
Zarobek żaden, za to kłopot ogromny. Wiem coś o tym.
Dystrybutorowi, któremu producent zapewnia 3 lata gwarancji żaden serwis jest niepotrzebny, a zwłaszcza taki, który naprawa to co normalnie wyrzuca się na śmietnik i kupuje nowe.
Ale dajmy szansę Vikingowi na nowej drodze.
proscan
Maniutek - tak, jest to opcja, nie wiem tylko czy wyrobisz finansowo. Poczekaj na odpowiedź.
Re: Problem z kablem Explorer SE
to ten kabelek może być tak drogi? 
Re: Problem z kablem Explorer SE
Ja dziś usłyszałem w VIKINGU cenę osłony rękojeści
obiad dla 5- osobowej rodziny w restauracji jest tańszy 
obiad dla 5- osobowej rodziny w restauracji jest tańszy Re: Problem z kablem Explorer SE
Dziwisz się?...Wszystkie Warszawskie firmy to [... wymoderowałem - proscan], wiem coś o tym 
-
terenowiec69
- Posty: 134
- Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
- Lokalizacja: woj.lubelskie
Re: Problem z kablem Explorer SE
NORTAL pisze:Ja dziś usłyszałem w VIKINGU cenę osłony rękojeściobiad dla 5- osobowej rodziny w restauracji jest tańszy
Znaczy się ta gąbeczka-ile??
Re: Problem z kablem Explorer SE
Nic z tego nie rozumiem.Czyli jak kabel w cewce nawali mam prosic o pomoc Viking'a, a ten zleci naprawe Proscan'owi?Bo sami pewnie tego kabla nie wymienia i wykrywacza do fabryki nie wysla.Jesli ktos mysli ,ze kupie nowa cewke w sklepie z powodu uszkodzenia kabla w starej to chyba jest chory.
Czy ten problem dotyczy wszystkich wykrywaczy Minelab,co z tymi jakich juz nie obejmuje gwarancja?
Czy ten problem dotyczy wszystkich wykrywaczy Minelab,co z tymi jakich juz nie obejmuje gwarancja?