Problem z Troy Shadow X5 .

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: ProScan »

Armand
Producent
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów
Kontakt:

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: Armand »

Proscanie, następny krok to ogłoszenie Twojej firmy w specjalistycznej prasie angielskiej.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: ProScan »

Co to, to nie.

:pa

proscan
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: marcinch1979 »

moze reklama na forum na T. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :uhaha
;) :pa
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: ProScan »

Wykrywacz już dotarł, ale jego historia jest bogata jak widzę (śniedź, wytarta ścieżka, wypalony ekran, nieudolnie wymieniany, nieoryginalny głośnik zalany jakimś glutem itd).

Przy samym gniazdku (oprócz śniedzi) też nie wygląda dobrze, ale to zakładam pozostałość po próbie naprawy.

Nie wiem co z tego będzie.

:?

proscan

PS
Wykrywacz już zrobiony. Nie wiem co było zepsute, bo po skorygowaniu tego co powyżej nadal nie działał. Gdyby kolega baterie założył zgodnie ze wskazaną polaryzacją ...

;) :smt079

Jeszcze muszę teraz głośnik dopasować.
Robertsw
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 13, 2006 10:28 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: Robertsw »

Kiedyś miałem Troya i dokładnie takie same objawy z głośnikiem a może to mój :).Głośnik identyczny jest w radiotelefonach trunkingowyvh firmy Simoko mam gdzieś taki w zapasach jak coś to Proscanie daj znać.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: ProScan »

A, dzięki. Mam stosowny głośnik, ale nieco (1-2mm) większy. Już go dopasowałem i jest lepiej niż dobrze :)

Oryginalnie problem polegał zapewne na tym, czego się domyślałem na początku - tj. wadliwego lutu przy gnieździe słuchawkowy (zdjęcie zamieszczę). Gdyby nie ta bateria i głośnik, to naprawa trwałaby 10 minut...

:pa

proscan
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: marcinch1979 »

juz daje znac wlascicielowi bedzie w siodmym niebie,
ps ten wykrywcz nalezal przez jakies 3 miesiace do mnie, kupilem go tez jako uzywany wiec nie wiemy jaka mial historie. teraz poluje na kolejnego troya x5 - bo wiem, ze o ewentualny serwis nie ma co sie martwic - fakt daleko bo daleko ale ja wykrywki w lapy angielskich fachowcow nie oddam, no ewentualnie moge zaufac Finnbarowi z minelaba, ale nikomu wiecej. W imieniu wlasciciela sprzetu dziekuje i jestem pewien, ze on rowniez zlozy podziekowania osobiscie. :pa :pa :pa
peter79
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:19 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: peter79 »

Wielkie dzięki za naprawę mojego troya z ta bateria to dałem plamę jak to sie stało nie wiem :oops:

fajnie ze działa może jeszcze zdążę w tym roku pojechać gdzieś go wypróbować .

Jeszcze raz stokrotne dzięki
:D
pozdrawiam peter79
darioushz
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 25, 2005 12:15 pm
Lokalizacja: Slough, UK

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: darioushz »

Widzę że mój brat już podziękował (Peter79) w sumie to on go teraz używa.

Niemniej i ja serdecznie dziękuję.
Nawet sekundy nie wątpiłem że się naprawa powiedzie =D> =D>
Co do wcześniejszej jego naprawy to ten kolega od komputerów powiedział, że poprawił lut na jednej ze ścieżek , dodał trochę lutu.
Wykrywacz był u mnie i to ja zgodnie z prośbą o dołączenie baterii włożyłem byle jak , nie zwracając uwagi czy jest włożona prawidłowo.
Może od jakiegoś czasu właśnie tak wkładaliśmy baterie , włącznie z "komputerowcem" :smt044 .
No , ale dobrze się skończyło :P
Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam.
Dariusz.
Dębogóra
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 12, 2009 10:23 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: Dębogóra »

Robertsw pisze:Kiedyś miałem Troya i dokładnie takie same objawy z głośnikiem a może to mój :).Głośnik identyczny jest w radiotelefonach trunkingowyvh firmy Simoko mam gdzieś taki w zapasach jak coś to Proscanie daj znać.
Robercie,głośnik który wymieniałeś działa bez zarzutu do dziś.Niestety nie działa tryb beach disc.po przełączeniu w ten tryb wykrywacz milczy jak grób :? Proscanie poradź coś #-o
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: ProScan »

Na odległość mogę zasugerować tylko, by sprawdzić ten przełącznik...

:pa

proscan
darioushz
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 25, 2005 12:15 pm
Lokalizacja: Slough, UK

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: darioushz »

Wykrywacz powrócił :D
Pierwsze "odpalenie" i śmiga super.
Podłączenie słuchawek i ......cisza :(
Ponowna próba i to samo, na słuchawkach cisza.
Słuchawki te same na których śmigał do tej pory.
Podłączenie "Predatorów" i .....śmiga =D>

No i o co lotto ?
Wszystko poszło w tej samej chwili na polu?
"Ciemna strona mocy" nie daje za wygraną?
Ośmiu się jej wyrwało, więc się mści :lol:

Tak na poważnie, to naprawdę bardzo dziwne.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Dariusz.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: ProScan »

Tak na poważnie, to naprawdę bardzo dziwne.


Raczej nie dziwne - po prostu słuchawki uszkodzone.

:pa

proscan
darioushz
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 25, 2005 12:15 pm
Lokalizacja: Slough, UK

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: darioushz »

Tak, zgadza się, tylko dlaczego padły w tym samym momencie co wykrywacz?
Wykrywacz padł podczas poszukiwań w polu.
Słuchawki zostały wtedy odłączone na chwile, żeby inna osoba usłyszała sygnał. Po ponownym podłączeniu słuchawek wykrywacz po krótkim "pierdnięciu" przestał działać.
Nie działał zarówno ze słuchawkami jak i bez słuchawek.
Kompletnie żadnego szmeru.
Teraz okazało się że w tym samym momencie padły słuchawki, które przecież kilka sekund wcześniej normalnie działały.
Jeżeli jedno z drugim nie miało nic wspólnego (nie znam się) to wyszedł ciekawy zbieg okoliczności, zwykły przypadek :lol:

Pozdrawiam.
Dariusz.
ODPOWIEDZ