zasilanie tm808
zasilanie tm808
witam.
czy tm808 wymagają specjalnych preferencji tzn.:
1. accu czy baterie alk
2. jaka pojemność?
pozdr.
czy tm808 wymagają specjalnych preferencji tzn.:
1. accu czy baterie alk
2. jaka pojemność?
pozdr.
Re: zasilanie tm808
1. accu czy baterie alk
Mogą być aku. Polecam takie rozwiązanie:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=467
2. jaka pojemność?
Dowolna.
proscan
Re: zasilanie tm808
wszystko jasne. dzięki.
pozdr.
pozdr.
Re: zasilanie tm808
Co do TMa to po kilku latach łażenia z nim mogę podpowiedzieć takie rozwiązanie. Mianowicie te maszynki mają strasznie duże zapotrzebowanie na energię. Jak się chodzi na R14 to jeden kopmlet wystarcza na jeden wypad. Jeżeli POWER jest poniżej 40% to można zaomnieć o szukaniu. A prawdę powiedziawszy to poniżej 60% juz jest kiepsko. Ja za radą kumpla po fachu poszukałem akumulatora żeolowego na alledrogo(koszt ok. 16 PLN) i to takiego który pasuje w battery pack. Tak go wmontowałem żeby nie niszczyć battery pack'a i tak zeby można było szybko je wymieniać. Ładowarkę mam zrobioną z ładowarki do komórki (chyba motorola) o napieciu 7,4 V. Taki akumulator można ładować ponad 1000 razy i można go doładowywać a wystarcza spokojnie na 4-5 dłuuugich wypadów. A na paluszakch choćby z największa pojemnością to się długo nie połazi.
Polecam takie rozwiazanie, przetestowane.

Re: zasilanie tm808
Witam
Jestem nowy ale stary
Koledzy, nurtuje mnie pytanie natury technicznej w TM808 i chyba tez w innych wykrywaczach.
W powyższych postach proponujecie akumulatorki zamiast tradycyjnych baterii. Zainspirowalo mnie to i zacząłem szukać. Doszedłem do tego, że tradycyjne baterie maja 1,5V napięcia, a akumulatorki typu "c" czyli odpowiednik R14 mają już tylko 1,2 V. Im więcej baterii w zestawie to tym bardziej spada napięcie zasilające dany wykrywacz z tego kompletu. W TM808 wchodzą 4 R14 i powinno być przy połączeniu szeregowym 6 V, a stosowanie akumulatorków daje tylko 4,8 V... Jaki to może mieć wpływ na pracę wykrywacza i systemu battery check ?
Pozdrawiam
Ex
Jestem nowy ale stary
Koledzy, nurtuje mnie pytanie natury technicznej w TM808 i chyba tez w innych wykrywaczach.
W powyższych postach proponujecie akumulatorki zamiast tradycyjnych baterii. Zainspirowalo mnie to i zacząłem szukać. Doszedłem do tego, że tradycyjne baterie maja 1,5V napięcia, a akumulatorki typu "c" czyli odpowiednik R14 mają już tylko 1,2 V. Im więcej baterii w zestawie to tym bardziej spada napięcie zasilające dany wykrywacz z tego kompletu. W TM808 wchodzą 4 R14 i powinno być przy połączeniu szeregowym 6 V, a stosowanie akumulatorków daje tylko 4,8 V... Jaki to może mieć wpływ na pracę wykrywacza i systemu battery check ?
Pozdrawiam
Ex
Re: zasilanie tm808
Nie ma to wpływu - będzie działać. Aczkolwiek na tym "nowym" TM-ie nie miałem okazji sprawdzić.
Rzecz polega na tym, że bezpośrednio na zasilaniu jest przetwornica, która i tak podnosi napięcie i jej jest obojętne czy będzie 4,8 czy 6V.
proscan
Rzecz polega na tym, że bezpośrednio na zasilaniu jest przetwornica, która i tak podnosi napięcie i jej jest obojętne czy będzie 4,8 czy 6V.
proscan
Re: zasilanie tm808
No tak, jakie to proste.... - jak sie ma wiedzę
Zapytam jeszcze o oporność słuchawek. W tym dziale bo rzecz się tyczy detektora, z którym bez słuchawek raczej połazić się nie da. Jaki wpływ na pracę detektora ma oporność słuchawek np 8 omów czy 16... Czy im większa oporność to tym trudniej wzbudzić głośniczki w słuchawkach, a więc większe zużycie baterii i pomijanie delikatnych sygnałów ?
Pozdrawiam
Ex
Zapytam jeszcze o oporność słuchawek. W tym dziale bo rzecz się tyczy detektora, z którym bez słuchawek raczej połazić się nie da. Jaki wpływ na pracę detektora ma oporność słuchawek np 8 omów czy 16... Czy im większa oporność to tym trudniej wzbudzić głośniczki w słuchawkach, a więc większe zużycie baterii i pomijanie delikatnych sygnałów ?
Pozdrawiam
Ex
Re: zasilanie tm808
W tym miejscu piszemy o zasilaniu TM 808, a nie o słuchawkach.
Poza tym
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=73
proscan
Poza tym
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=73
proscan
Re: zasilanie tm808
Witam
chciałem zapytać czy taki akumulatorek będzie się nadawał do TM 808 nie chodzi no wymiary bo pasuje ale czy spełnia warunki prądowe itp.
http://allegro.onet.pl/item1140532085_a ... _1621.html
chciałem zapytać czy taki akumulatorek będzie się nadawał do TM 808 nie chodzi no wymiary bo pasuje ale czy spełnia warunki prądowe itp.
http://allegro.onet.pl/item1140532085_a ... _1621.html
Re: zasilanie tm808
Spełnia - tylko po jaką cholerą takiego kloca dźwigać? Nie lepiej zwykłe pudełko i aku 1300mA, które można kupić za grosze?
proscan
proscan
Re: zasilanie tm808
Kolego Heruss mógł byś podać dokładne wymiary swoich aku?? BYł bym wdzięczny
Pozdrawiam
Pozdrawiam