zasilanie tm808

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
wiking10
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:58 pm
Lokalizacja: dolnosląskie

zasilanie tm808

Post autor: wiking10 »

witam.
czy tm808 wymagają specjalnych preferencji tzn.:
1. accu czy baterie alk
2. jaka pojemność?
pozdr.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zasilanie tm808

Post autor: ProScan »

1. accu czy baterie alk


Mogą być aku. Polecam takie rozwiązanie:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=467

2. jaka pojemność?


Dowolna.

:pa

proscan
wiking10
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:58 pm
Lokalizacja: dolnosląskie

Re: zasilanie tm808

Post autor: wiking10 »

wszystko jasne. dzięki.
pozdr.
Heruss
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Kontakt:

Re: zasilanie tm808

Post autor: Heruss »

Co do TMa to po kilku latach łażenia z nim mogę podpowiedzieć takie rozwiązanie. Mianowicie te maszynki mają strasznie duże zapotrzebowanie na energię. Jak się chodzi na R14 to jeden kopmlet wystarcza na jeden wypad. Jeżeli POWER jest poniżej 40% to można zaomnieć o szukaniu. A prawdę powiedziawszy to poniżej 60% juz jest kiepsko. Ja za radą kumpla po fachu poszukałem akumulatora żeolowego na alledrogo(koszt ok. 16 PLN) i to takiego który pasuje w battery pack. Tak go wmontowałem żeby nie niszczyć battery pack'a i tak zeby można było szybko je wymieniać. Ładowarkę mam zrobioną z ładowarki do komórki (chyba motorola) o napieciu 7,4 V. Taki akumulator można ładować ponad 1000 razy i można go doładowywać a wystarcza spokojnie na 4-5 dłuuugich wypadów. A na paluszakch choćby z największa pojemnością to się długo nie połazi. :D Polecam takie rozwiazanie, przetestowane.
Obrazek
Obrazek
exprorer
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 9:03 pm

Re: zasilanie tm808

Post autor: exprorer »

Witam
Jestem nowy ale stary :)
Koledzy, nurtuje mnie pytanie natury technicznej w TM808 i chyba tez w innych wykrywaczach.
W powyższych postach proponujecie akumulatorki zamiast tradycyjnych baterii. Zainspirowalo mnie to i zacząłem szukać. Doszedłem do tego, że tradycyjne baterie maja 1,5V napięcia, a akumulatorki typu "c" czyli odpowiednik R14 mają już tylko 1,2 V. Im więcej baterii w zestawie to tym bardziej spada napięcie zasilające dany wykrywacz z tego kompletu. W TM808 wchodzą 4 R14 i powinno być przy połączeniu szeregowym 6 V, a stosowanie akumulatorków daje tylko 4,8 V... Jaki to może mieć wpływ na pracę wykrywacza i systemu battery check ?
Pozdrawiam
Ex
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zasilanie tm808

Post autor: ProScan »

Nie ma to wpływu - będzie działać. Aczkolwiek na tym "nowym" TM-ie nie miałem okazji sprawdzić.

Rzecz polega na tym, że bezpośrednio na zasilaniu jest przetwornica, która i tak podnosi napięcie i jej jest obojętne czy będzie 4,8 czy 6V.

:pa

proscan
exprorer
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 9:03 pm

Re: zasilanie tm808

Post autor: exprorer »

No tak, jakie to proste.... - jak sie ma wiedzę :)
Zapytam jeszcze o oporność słuchawek. W tym dziale bo rzecz się tyczy detektora, z którym bez słuchawek raczej połazić się nie da. Jaki wpływ na pracę detektora ma oporność słuchawek np 8 omów czy 16... Czy im większa oporność to tym trudniej wzbudzić głośniczki w słuchawkach, a więc większe zużycie baterii i pomijanie delikatnych sygnałów ?
Pozdrawiam
Ex
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zasilanie tm808

Post autor: ProScan »

W tym miejscu piszemy o zasilaniu TM 808, a nie o słuchawkach.

Poza tym :znow

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=73

:pa

proscan
fleczer
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 05, 2010 8:13 pm

Re: zasilanie tm808

Post autor: fleczer »

Witam
chciałem zapytać czy taki akumulatorek będzie się nadawał do TM 808 nie chodzi no wymiary bo pasuje ale czy spełnia warunki prądowe itp.
http://allegro.onet.pl/item1140532085_a ... _1621.html
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zasilanie tm808

Post autor: ProScan »

Spełnia - tylko po jaką cholerą takiego kloca dźwigać? Nie lepiej zwykłe pudełko i aku 1300mA, które można kupić za grosze?

:pa

proscan
sdkfz2
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 21, 2011 9:10 pm

Re: zasilanie tm808

Post autor: sdkfz2 »

Kolego Heruss mógł byś podać dokładne wymiary swoich aku?? BYł bym wdzięczny
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ