T2 czy Omega 8000

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
stanisław
Posty: 48
Rejestracja: wt sty 09, 2007 9:53 pm

T2 czy Omega 8000

Post autor: stanisław »

Witam
pod wieloma względami są to podobne wykrywacze .
Oczekuje tylko małej rady , mam na myśli nową Omegę i lekko używany T2 wers. 6.0. czyli cena bardzo zbliżona . Co wybrać ?
pozdr.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: T2 czy Omega 8000

Post autor: ProScan »

Nowa Omega gwarancja 5 lat.

T2 bez serwisu.

Myślę że T2 będzie głębszy, ze względu na większą sondę.

:pa

proscan

PS
Właśnie zerknąłem na świeże aukcje - widzę że Omega jest sprzedawany z dwiema sondami. W takim razie ...
Scorp
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 10:31 pm

Re: T2 czy Omega 8000

Post autor: Scorp »

T2 obecnie totalnie niedostępne..
Ostatnio napisałem do Talcompa pytając o oba wykrywacze. Dostałem odpowiedź, cytuję:

"T2 jest starszym modelem, odkąd weszla omega malo osob kupuje T2 czyba ze w wersji limited.
sam osobiscie chodze z omega i cewka 11"dd"

"jesli chodzi o omege, to w wersji z cewka 11"dd ma zasiegi podobne do T2 zwyklego"

"omega latwiejsza w obsludze, zakresy identyfikacji i dyskryminacji maja praktycznie identyczne"

jeśli to prawda to Omega jest wykrywaczem prawie dorównującym T2 za cenę prawie 1000zl mniej :)
Lamina
Sprzedawca
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: T2 czy Omega 8000

Post autor: Lamina »

jak pisalem.... omega 11"DD i t2 w wersji podstawowej maja zasiegi ciezko porownywalne, w zasadzie identyczne.... nie mam pojecia czemu omega na tej czestotliwosci tak dobrze radzi sobie z kolorem... mysle ze sporo w tym musi byc zaslugi cewki 11"DD. z subiektywnych uwag... omega np jest szybszai bardzie selektywna jesli mamy kilka monet kolo siebie, ida za czestotliwoscia, na militarke powinna lepiej sobie radzic niz T2, no i omega jest bardziej stabilna.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: T2 czy Omega 8000

Post autor: ProScan »

Proszę jeszcze o przypomnienie na jakich częstościach pracują oba wykrywacze i czy sondy Omega/T2 są wymienne.

:pa

proscan
Lamina
Sprzedawca
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: T2 czy Omega 8000

Post autor: Lamina »

T2 to 13kHz, Omega 7,8kHz, cewki nie sa wymienne (odpisalem juz o tym w stosownym watku.) cewki T2 maja naklejke T2, te pasujace do innych tekneticsow maja opis Teknetics (ele cewka od f75 pasuje zamiennie do T2)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: T2 czy Omega 8000

Post autor: ProScan »

Dziękuję. Ciekawe czy te z omegi będą pasowały do Fisherów, które pracują na 6,8kHz (np. F4).

:pa

proscan
Lamina
Sprzedawca
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: T2 czy Omega 8000

Post autor: Lamina »

po przelutowaniu wtyczki tak, tekneticsy maja klasyczna metalowa wtyczke zakrecana...
fisher nie mam pojecia czemu..... stara szara gramofonowa bez zabezpieczenia przed wysunieciem.... tutaj polityki First Texas NIE POJMUJE.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: T2 czy Omega 8000

Post autor: ProScan »

Te z Fishera pasują 1 : 1 z wykrywaczy Bounty Hunter. Być może o to chodziło - o szybkie przejście pomiędzy wykrywaczami istniejącymi i nowymi. Zwłaszcza na początkowym etapie produkcji (np. wtedy gdy powstawały wykrywacze F2/F4 na bazie Discovery 3300).

A Teknetics to osobna rodzina.

Czasami odnoszę wrażenie że Bounty Hunter po wskrzeszaniu marki Teknetics zupełnie niespodziewanie dla nich samych kupił Fishera i wszystkie plany marketingowe im to pomieszało.

:pa

proscan
Lamina
Sprzedawca
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: T2 czy Omega 8000

Post autor: Lamina »

ProScan pisze:
Czasami odnoszę wrażenie że Bounty Hunter po wskrzeszaniu marki Teknetics zupełnie niespodziewanie dla nich samych kupił Fishera i wszystkie plany marketingowe im to pomieszało.

:pa

proscan


a dokladnie wlasciciel Bounty wskrzesil marke Teknetics i zakupil upadajacego wtedy Fishera, a teraz maja dylemat marketingowy jak to ogarnac i ktora marke promowac jaka ta lepsza.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: T2 czy Omega 8000

Post autor: ProScan »

Dokładnie to napisałem. Fisher spadł im jak gwiazdka z nieba i nie wiedzą do końca co z tym prezentem od losu zrobić.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ