Prizm III

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
piecu
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 10:39 pm

Prizm III

Post autor: piecu »

Witam
Proszę mi wytłumaczyć zachowanie mojego white-sa. Przeprowadziłem mały test, po wykopaniu monety (1zł-obiegowej) postanowiłem rzucić nią w widoczne miejsce, a następnie na nowo poszukać . . Mimo tego, że ja doskonale ją widziałem ,mój Prizm miał z tym kłopoty. Przemiatanie nad monetą .......i cisza. Po powtórzeniu testu.....Prizm odzyskał "wzrok", ale by za chwilę znowu go stracić..... i tak różnie. Czy powodem mogą być zwykłe baterie? Wprawdzie w instruk. piszą by używać baterii alkalicznych, ale w zestawie otrzymałem zwykłe, co skłoniło mnie do używania właśnie takich.

Pozdrawiam
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Prizm III

Post autor: lechowiec »

Tak na pierwszy rzut oka wygląda mi to na problem z kablem od słuchawek lub z gniazdem słuchawek jeśli ich używasz.
piecu
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 10:39 pm

Re: Prizm III

Post autor: piecu »

Nie , to nie tu jest problem.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prizm III

Post autor: ProScan »

"cisza" a na wskaźniku działa identyfikacja?

:pa

proscan
piecu
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 10:39 pm

Re: Prizm III

Post autor: piecu »

Nie,nie wskazuje odpowiedniego(w czasie przemiatania nad monetą) dla grupy metalu. Dopiero jak widzi monetę to wskażnik to pokazuje.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prizm III

Post autor: ProScan »

Mi to wygląda na naderwanie kabla od sondy. Tak czasami bywa, że jeśli jest jakaś przerwa, to wystarczy minimalny ruch kabla, by połączenie zniknęło lub pojawiło się na nowo...

:pa

proscan
piecu
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 10:39 pm

Re: Prizm III

Post autor: piecu »

Po Pańskiej odpowiedzi, postanowiłem go sprawdzić raz jeszcze, przemiatając sondą nad wszystkimi możliwymi monetami kilkakrotnie. Wszystkie grały jak dzwon! Zobaczę jeszcze na dłuższym wypadzie jak to z nim będzie. Mam jeszcze jedno do Pana pytanie, czy przejśc jednak na baterie alkalniczne, jak zaleca producent?Dziękuję za poświęcony mi czas. POZDRAWIAM
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prizm III

Post autor: ProScan »

Ja bym raczej pomyślał o akumulatorkach...

:pa

proscan
ODPOWIEDZ