Bezprzewodowe słuchawki "w każdym" wykrywaczu

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: jarek-pol1 »

Wreszcie coś profesjonalnego.
http://www.lovecpokladu.cz/prislusenstv ... y-kovu-443
W Polsce znalazłem za 290PLN, ale bez pokrowca. Ciekawe jak się będą sprawdzać?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: ProScan »

A polskiego linka (290zł) można prosić?

:pa

proscan
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: jarek-pol1 »

Spodobały się? Ja je kupię ale jesienią.
O! Jeszcze taniej, ale na zamówienie.
http://www.komputerki.nazwa.pl/index.ph ... d_id=20659
Nie mogę znaleźć tamtego linka, ale tu troszkę droższy:
http://sklepwgk.pl/prod41919_TDK_WR700_sluchawki.html
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: jarek-pol1 »

Wyglądają bardzo solidnie, a nadajnik mikroskopijny. Producent zapewnia małe zużycie energii(14 godz. na bateriach AAA)
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: jarek-pol1 »

ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: ProScan »

Wygląda ciekawie. Może ktoś wcześniej zechce zostać króliczkiem doświadczalnym?

:pa

proscan
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: jarek-pol1 »

Ja muszę poczekać aż mi minie martwy sezon... Wrzesień najwcześniej.
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: jarek-pol1 »

Troszkę lewej kasy i testuję. Na razie "The Dark Side Of The Moon" z czarnej płyty...i muszę powiedzieć, że dźwięk rzuca na kolana. Widzę jeden problem, odrobinę za lekko siedzą na głowie.
Więcej po pierwszym wyjeździe.
mateusz_506
Posty: 24
Rejestracja: sob lut 28, 2009 10:22 pm
Lokalizacja: pomorze

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: mateusz_506 »

czy to bedzie dobrze wspólgrać z minelabem? nie bedzie opóźnienia w przekazywaniu dzwieków?
ciekawe jaki czas pracy na bateri w przypadku używania do wykrywacza?
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: jarek-pol1 »

Opóźnień nie ma żadnych. Wydaje mi się, że marka wykrywacza nie ma żadnego znaczenia. Producent zapewnia o 30-40 godzinnej pracy non stop przy odtwarzaniu muzyki. Myślę że w przypadku wykrywacza będzie podobnie( zakładając że jest to prawdą).
Nie dodałem w poprzednim poście, że wykonanie jest pierwsza klasa. TDK w tym temacie też się postarało. Zobaczymy w terenie
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: jarek-pol1 »

Na zdjęciu z czeskiej strony jest z pokrowcem, mój tego nie ma. To według mnie mały problem. Nadajnik prawie nic nie waży i mam zamiar montować go bezpośrednio(na sztywno) do gniazda.
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: jarek-pol1 »

UWAGA!!! Cofam zdanie o opóźnieniach. Długo zastanawiałem się jak to sprawdzić i w końcu wymyśliłem banalnie prosty sposób. Opóźnienie jest minimalne(milisekund zmierzyć nie potrafię), ale jest. W czasie poszukiwań mi osobiście nie przeszkadzało(nawet go nie zauważyłem), za to wolność, w postaci braku smyczy czytaj kabla, jest fantastyczna. O bateriach napiszę jak zużyję. Do tej pory 5h pracy i działa.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: ProScan »

Będziemy wdzięczni za dalsze informacje. Jakie spostrzeżenia po kolejnych godzinach eksploatacji? Jak wytrzymałość mechaniczna? Jakość dźwięku? Jakieś zauważone minusy/plusy?

:pa

proscan
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: jarek-pol1 »

Jestem zachwycony sprzętem. Oczywiście są wady.
1. Opóźnienie, ale bardzo niewielkie na poziomie ca. milisekundy i przy szukaniu niezauważalne.
2. W czasie kopania trzeba pamiętać jak odkładać sondę. Pochylając się, nie wolno wstawiać głowy ze słuchawkami zbyt blisko nad, lub pod sondą. Tracą na kilka sekund sygnał. Z boku sondy takiego problemu nie zauważyłem.

Baterie wytrzymały, jak mi się wydaje, obiecane przez producenta 30 godzin. Obsługa jest banalnie prosta. Słuchawki bardzo wygodne i dobrze leżą na głowie. Od czasu gdy ich używam dwa razy mniej męczy mnie szukanie. Myślę, że z uwagi na komfort w postaci regulowanej siły głosu, braku plątającego się i ograniczającego swobodę ruchów kabla jak i samej wygody sprzętu.
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: jarek-pol1 »

Jest to sprzęt hi-end'owy więc dźwięk jest absolutnie bez zarzutu. Wykonanie jest bardzo solidne i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło.
ODPOWIEDZ