wariacje muszkietera

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
jaksa
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 18, 2008 1:20 pm
Lokalizacja: małopolska

wariacje muszkietera

Post autor: jaksa »

Panie Piotrze ratunku,Pożyczyłem od kolegi muszkietera którego mu sprzedałem dwa lata temu,działał normalnie.Zwróciłem go i dziś mi facet mówi ze próbował go włączyć i coś mu piszczy.Sprawdziłem co jest grane i wygląda to tak: przy ustawieniach czułości ,gruntu ,dyskryminacji na godz.10 nie daje żadnego sygnału na metal,przy zwiększeniu nastaw blisko maks.sygnał jest wysoki przerywany w trybie dyskr. a wtrybie all metal ciągły.Co to może być uszkodzony kabel cewki,zanieczyszczone potencjometry ,przestrojenie czy inna cholera ? Jeżeli odkręcę zakrętkę mocującą wtyczkę sygnał raz jest raz nie ,przy poruszaniu wtyczki sygnał się pojawia, wydaje mi się że całość dolegliwości jest związana z pokrętłem strojenia do gruntu.Może Pan zdiagnozować chorego [-o<
Czuję się odpowiedzialny za sytuację chociaż nie wiem czy powinienem,podobno ja byłem ostatnim użytkownikiem wykrywacza.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wariacje muszkietera

Post autor: ProScan »

Wygląda na uszkodzoną sondę (konkretnie zerwany kabel). Może przy wtyczce (miejmy nadzieję), albo tuż przy sondzie (kiepska sprawa).

Przypominam, że serwis Minelaba prowadzi jedynie Viking.

:pa

proscan
jaksa
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 18, 2008 1:20 pm
Lokalizacja: małopolska

wariacje muszkietera

Post autor: jaksa »

Panie Piotrze sprzęt już po gwarancji,czy dało by się coś u Pana wskórać [-o< .To jest cewka TS-1000 chyba ma wykręcany kabel z sondy ,wydaje mi się że jest naderwany przy wtyczce.Proszę o zmiłowanie
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wariacje muszkietera

Post autor: ProScan »

chyba ma wykręcany kabel z sondy


Nie jest wkręcany. Jest wpuszczany do środka i zalany żywicą.

wydaje mi się że jest naderwany przy wtyczce


To może zatem naprawić każdy, kto potrafi lutować.

sprzęt już po gwarancji,czy dało by się coś u Pana wskórać


To nie ma dla mnie znaczenia. Specjalnie tutaj (http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881) ogłosiłem, że nie można na mnie liczyć w temacie serwisu Minelaba. Serwis Minelaba tylko w Vikingu.

:pa

proscan
jaksa
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 18, 2008 1:20 pm
Lokalizacja: małopolska

wariacje muszkietera

Post autor: jaksa »

No to może sam spróbuję,ma znaczenie kolejność kabli czy lepiej nic nie ruszać i przylutować tylko to co ewentualnie naderwane? Niestety nie mam pojęcia o elektronice .Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wariacje muszkietera

Post autor: ProScan »

ma znaczenie kolejność kabli czy lepiej nic nie ruszać i przylutować tylko to co ewentualnie naderwane?


Oczywiście, że ma. Proponuję jednak znaleźć kogoś, kto potrafi lutować.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: wariacje muszkietera

Post autor: KrisssK »

jaksa pisze:No to może sam spróbuję,ma znaczenie kolejność kabli czy lepiej nic nie ruszać

ŁO MATKO!!!
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wariacje muszkietera

Post autor: ProScan »

ŁO MATKO!!!

No właśnie. Lepiej niech zajmie się tym ten, kto ma pojęcie co robi. Naprawę wtyczki może zrobić każdy technik RTV.

:pa

proscan
jaksa
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 18, 2008 1:20 pm
Lokalizacja: małopolska

Re: wariacje muszkietera

Post autor: jaksa »

No dobra może się źle wyraziłem z ta kolejnością kabli.Konkretnie Panie Piotrze urwany jest jeden(czarny) jest znacznie krótszy niż pozostałe i jest w izolacji,reszta bez izolacji,pytałem dlatego o kolejność bo miałem zamiar je rozlutować po kolei i wyrównać.Ten czarny urwał się pewnie dlatego że był krótszy i cały ciężar spoczywał na nim.Połączyłem go przedłużką do bolca na wtyczce i wszystko jest ok.Teraz nie wiem czy dolutowac kawałek przedłużki do tego kabla czy po kolei je wyrównywać i lutować.Pewnie jest jakiś ekran na kablu którego nie powinienem naruszyć?Niestety nie mam teraz elektronika w pobliżu któremu mógłbym to zlecić ,a pracuję dla archeo na nadzorach i czs mnie goni.A serwis w vikingu....do dziś czekam na odpowiedź na mojego maila.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wariacje muszkietera

Post autor: ProScan »

Proszę sobie dokładnie rozrysować co jest, potem uciąć całość i na nowo przyłączyć tak jak było. Przy zdejmowaniu izolacji należy uważać, by nie poprzecinać drucików tworzących ekran.

Dobrym pomysłem będzie zrobić mały naddatek przy tym czarnym kabelku.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ