Spectra whites

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
KSIECIUNIO-74
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Gdynia

Spectra whites

Post autor: KSIECIUNIO-74 »

wykrywacz działał normalnie do tej pory teraz po właczeniu zaczyna migotać wyświetlacz i sie wyłacza mimo pełnej baterii , co moze byc tego przyczyną ?
KSIECIUNIO-74
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spectra whites

Post autor: KSIECIUNIO-74 »

wziałem go dziś w sumie na dwór , może od tego coś nie daje rady ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Spectra whites

Post autor: ProScan »

Jaki do dokładnie model?
KSIECIUNIO-74
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spectra whites

Post autor: KSIECIUNIO-74 »

v3 i
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Spectra whites

Post autor: ProScan »

Wygląda na jakiś problem z zasilaniem. Czy w pomieszczeniu i na innym zasobniku dzieje się podobnie? Po jakim czasie jest ten objaw?

:pa

proscan
KSIECIUNIO-74
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spectra whites

Post autor: KSIECIUNIO-74 »

tak , mam jeszcze XLT-ka , przekładałem aku i jest podobnie , po właczeniu działa chwile normalnie , po ok,30 sek lub nawet minucie zaczyna migotać ekran i wszystko znika........:(
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Spectra whites

Post autor: ProScan »

Czy dobrze rozumiem, że XLT ma ten sam problem na tym samym zasobniku?

No to sprawa jest oczywista - winny jest zasobnik (i/lub to co w nim).

:pa

proscan
KSIECIUNIO-74
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spectra whites

Post autor: KSIECIUNIO-74 »

nie , przekładałem aku z XLT do Spectry który jest napewno dobry bo XLT działa mi idealnie , czyli to chyba nie wina aku.... czy moze elektronika dostała od mrozu wariacji ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Spectra whites

Post autor: ProScan »

Jakoś ciężko idzie mi wyciąganie informacji.

Czy w pomieszczeniu (w temperaturze pokojowej) jest ten sam problem?

Bez tej informacji dywagowanie na temat tego co się może stać w temperaturze (nawet nie wiem jakiej i nie znamy innych okoliczności) jest stratą czasu. Wpływ temperatury na elektronikę jest oczywisty i nie miejsce by tutaj jakiś ogólny wykład robić - tylko trzeba znaleźć przyczynę problemu.

:pa

proscan
KSIECIUNIO-74
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spectra whites

Post autor: KSIECIUNIO-74 »

XLT na obu aku chodzi dobrze , testuje w tem.pokojowej
KSIECIUNIO-74
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spectra whites

Post autor: KSIECIUNIO-74 »

Spectra na obu aku : objaw ten sam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Spectra whites

Post autor: ProScan »

Skoro dzieje się to po ok. 30s to jaki jest odczyt napięcia w tym czasie?
KSIECIUNIO-74
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spectra whites

Post autor: KSIECIUNIO-74 »

10,59
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Spectra whites

Post autor: ProScan »

Wygląda zatem, że wykrywacz wymaga odesłania do serwisu.

Myślę że jest jakiś problem z podświetleniem. Może dłużej będzie działać, jak sonda nie będzie podpięta?

Powinno to być rozwiązane w ramach gwarancji. Oczywiście to jest taka diagnoza na odległość przy dosyć skąpych informacjach. Jak nic nie wpadnie nowego do głowy, to proszę reklamować u sprzedawcy.

:pa

proscan
KSIECIUNIO-74
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spectra whites

Post autor: KSIECIUNIO-74 »

a moge wysłać go do was , do ProsCan-a ? gwarancji nie mam bo kupiony był uzywany w Anglii
z sondą odpietą objaw jest taki sam , nie ma róznicy.......
ODPOWIEDZ