projektowanie wykrywacza na forum Elektroniki Praktycznej

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów
Zablokowany
Tomasz Gumny
Posty: 49
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 3:52 pm
Lokalizacja: Trzcianka/Poznań

Re: projektowanie wykrywacza na forum Elektroniki Praktycznej

Post autor: Tomasz Gumny »

Ze względów czysto technicznych kontynuuję projektowanie wykrywacza na forum Elektroniki Praktycznej:
http://forum.ep.com.pl/viewtopic.php?f=6&t=21505
Nie ukrywam, że liczę na pomoc i konstruktywną krytykę, zwłaszcza od ProScana i pepe.
jarek81
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:22 pm

Re: projektowanie wykrywacza na forum Elektroniki Praktycznej

Post autor: jarek81 »

Witam Panie Tomaszu.

Pana wykrywacz wydaje się być bardzo interesujący ;) Cewka niczym z kitów Jabla (te mikrofony bezprzewodowe, który miały taką swego rodzaju antenę w postaci ścieżek PCB) ;) Mam tylko takie pytanie... jak będzie wyglądać cewka?

Napisał Pan "wafel". Mam rozumieć, iż te dwa "uzwojenia PCB", tak to nazwijmy, będą po prostu naklejone ścieżkami do wyciętego wcześniej pod wymiar/kształt obu cewek laminatu? Idea dobra, w praktyce może to być troszkę złym pomysłem. Zbyt cienka sonda nie będzie stabilna mechanicznie - wiem co to laminat, wiem jak jest twardy i jak ciężko go odpowiednio wyciąć, ale to i tak za mało, by w praktyce, gdzie ciągłe poprawki kąta ułożenia cewki względem stelaża (najczęściej butem) mogłyby szybko uszkodzić (rozklejenie się?nadpęknięcia?) cewkę.

Jak z odpornością na wilgoć, ścieranie się?

Czy cewka w postaci ułożonych obok siebie ścieżek (odpowiadających drutowi) na dużej powierzchni, a nie jak najmocniej ściśniętych razem, jak w normalnych cewkach, nie będzie inaczej pracować?

:pa
Tomasz Gumny
Posty: 49
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 3:52 pm
Lokalizacja: Trzcianka/Poznań

Re: projektowanie wykrywacza na forum Elektroniki Praktycznej

Post autor: Tomasz Gumny »

Do wykrywacza to mi jeszcze daleko... :D
Sam nie jestem pewny jak taka konstrukcja cewki sprawdzi w praktyce. Zakładam, że 3mm laminatu epoksydowo-szklanego będą miały wystarczającą sztywność.
Nie chciałbym prowadzić dyskusji na dwóch lub więcej "frontach", dlatego proponuję wątpliwości i rady zgłaszać na forum EP.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: projektowanie wykrywacza na forum Elektroniki Praktycznej

Post autor: ProScan »

Nie chciałbym prowadzić dyskusji na dwóch lub więcej "frontach", dlatego proponuję wątpliwości i rady zgłaszać na forum EP.


OK - w takim razie traktuję ten wpis informacyjnie i zamykam wątek.

:pa

proscan
Zablokowany