GTI 1500 złamany stelaż

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
jarek81
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:22 pm

GTI 1500 złamany stelaż

Post autor: jarek81 »

Witam.

Mam pytanie odnośnie złamanego stelaża w GTI. Pękł ostatnio koledze w środku rękojeści. Myślę, że wymiana jedynie po jakimś czasie sprowadzi się do tego samego. Czy wymieniając rurkę na inną (myślimy o tej z Ace, podobno ma grubsze ścianki?) dałoby się całkowicie zapobiec tej usterce? Czy część "S" z Ace będzie odpowiednio wyprofilowana, aby pasowała do tej plastikowej rękojeści?

Pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 1500 złamany stelaż

Post autor: ProScan »

Czy część "S" z Ace będzie odpowiednio wyprofilowana, aby pasowała do tej plastikowej rękojeści?


To zupełnie coś innego.

:pa

proscan
jarek81
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:22 pm

Re: GTI 1500 złamany stelaż

Post autor: jarek81 »

To z czego najlepiej by pasowała?

Czy średnica otworu w zasobniku na baterie jest taka sama, jak średnica rurki Ace? Nie musiałby być już ten plastikowy chwyt, bo można by jakoś przykręcić sterownik do rurki...

Pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 1500 złamany stelaż

Post autor: ProScan »

Nie wiem z czego najlepiej. Z ACE średnica chyba się zgadza - ale nic poza tym

Myślę, że skoro kolega dopuszcza tak daleko idące eksperymenty jak inne mocowanie puszki, to lepiej po prosty przerobić tą połamaną rurkę (np. włożyć drugą w tą połamaną i zaspawać).

:pa

proscan
tomek149c
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 8:21 am

Re: GTI 1500 złamany stelaż

Post autor: tomek149c »

tomek149c
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 8:21 am

Re: GTI 1500 złamany stelaż

Post autor: tomek149c »

Ja zamówiłem nową i mam spokój bo pęka w tym miejscu co niewiele mozna zdziałac [img][img]http://img20.imageshack.us/img20/1034/dsc02969p.th.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 1500 złamany stelaż

Post autor: ProScan »

zamówiłem nową i mam spokój


Parafrazując z "Misia":

Nie bój, nie bój. Też się złamie!

:D

proscan

PS
Dla młodzieży, która nie zna klasyków:
http://www.youtube.com/watch?v=KRteDuZ-Nok
jankos
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:29 pm

Re: GTI 1500 złamany stelaż

Post autor: jankos »

Witam.

Ja w swoim GTI 2500 połamałem 3 takie rurki, zanim stwierdziłem, że nie ma to większego sensu.
Tak jak napisał Proscan rozwiązaniem jest wstawienie w środek rurki o mniejszej średnicy i zespawanie.
Problemem może być jedynie znalezienie spawacza który da sobie z tym radę - jesli ktoś by potrzebował, to ja znam takiego w Kielcach.

jankos
Bynak

Re: GTI 1500 złamany stelaż

Post autor: Bynak »

jankos pisze:Witam.

Ja w swoim GTI 2500 połamałem 3 takie rurki, zanim stwierdziłem, że nie ma to większego sensu.
Tak jak napisał Proscan rozwiązaniem jest wstawienie w środek rurki o mniejszej średnicy i zespawanie.
Problemem może być jedynie znalezienie spawacza który da sobie z tym radę - jesli ktoś by potrzebował, to ja znam takiego w Kielcach.

jankos


Znamy się ?? Już nie pracuję w DEFRO...

Oczywiście żart bo ja spoza Kielc ale rzut beretem. Nie odbiegając od tematu to właśnie taka naprawa (zaproponowana przez Pana Piotra) daje najlepsze rezultaty przy wadach tego typu. Zakup nowej części stelaża tego nie zmieni. Skoro pierwszy pękł to czemu drugi ma być lepszy...


Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ