MD 3006 Dorobienie sondy i schemat

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów
ODPOWIEDZ
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

MD 3006 Dorobienie sondy i schemat

Post autor: Zapytanie_email »

Chciałbym zmienić cewki w MD-3006SS na większe, pomierzyłem ile oryginalne mają indukcyjnośc i chciałbym zrobić większej średnicy ale o tej samej indukcyjności . Nie otwierałem oryginalnej obudowy poniewarz jest klejona i wodoodporna tylko oglądałem na zdjęciu jak wygląda. Mam pytanie czy cewka odbiorcza posiada odczep w środku uzwojenia ?. A może państwo posiadacie schemat - chociarz część z cewkami.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MD 3006 Dorobienie sondy i schemat

Post autor: ProScan »

Witam,

O ile niczego nie zmienili, to w modelu 3006 nie ma dzielonych uzwojeń.

Wygląda to tak:

Obrazek

To co ja widziałem, to była sonda typu omega. Ale chińczycy w innych modelach stosują już sondy koncetryczne.

A co widać na zdjęciu, które Pan ma ?

O rodzajach sond można poczytać min. tutaj:

http://www.proscan.gliwice.pl/sondy.htm

:pa

proscan
Dipol
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 18, 2006 9:21 pm

MD-3006SS

Post autor: Dipol »

No widac to - jakby dwie cewki z odczepami w środku i podłączone do masy. Zdjęcie było zamieszczone w moim e-mailu
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MD 3006 Dorobienie sondy i schemat

Post autor: ProScan »

Na zdjęciu (mogę zamieścić ?) widać dwa grubsze druty, które niemal na pewno łączą masę z ekranem grafitowym.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ