MD 3006 Dorobienie sondy i schemat
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
MD 3006 Dorobienie sondy i schemat
Chciałbym zmienić cewki w MD-3006SS na większe, pomierzyłem ile oryginalne mają indukcyjnośc i chciałbym zrobić większej średnicy ale o tej samej indukcyjności . Nie otwierałem oryginalnej obudowy poniewarz jest klejona i wodoodporna tylko oglądałem na zdjęciu jak wygląda. Mam pytanie czy cewka odbiorcza posiada odczep w środku uzwojenia ?. A może państwo posiadacie schemat - chociarz część z cewkami.
Re: MD 3006 Dorobienie sondy i schemat
Witam,
O ile niczego nie zmienili, to w modelu 3006 nie ma dzielonych uzwojeń.
Wygląda to tak:
To co ja widziałem, to była sonda typu omega. Ale chińczycy w innych modelach stosują już sondy koncetryczne.
A co widać na zdjęciu, które Pan ma ?
O rodzajach sond można poczytać min. tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/sondy.htm
proscan
O ile niczego nie zmienili, to w modelu 3006 nie ma dzielonych uzwojeń.
Wygląda to tak:
To co ja widziałem, to była sonda typu omega. Ale chińczycy w innych modelach stosują już sondy koncetryczne.
A co widać na zdjęciu, które Pan ma ?
O rodzajach sond można poczytać min. tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/sondy.htm
proscan
Re: MD 3006 Dorobienie sondy i schemat
Na zdjęciu (mogę zamieścić ?) widać dwa grubsze druty, które niemal na pewno łączą masę z ekranem grafitowym.
proscan
proscan