Wykrywacz podwodny

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
daroadi
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:32 pm
Lokalizacja: Gdansk

Wykrywacz podwodny

Post autor: daroadi »

Witam nosze sie z zamiarem kupna wykrywacza podwodnego ,lad mnie juz znudził.Mam przeznaczone na to 3tys.chodzi mi o drobnice kolorowa przedewszystkim. Prosze o pomoc w wyborze
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: ProScan »

Proszę zawęzić swój wybór, bo różnych typów wykrywaczy jest sporo.

Sam termin "podwodny" jest szeroki. To ma być nurkowanie czy brodzenie? Ma to mieć identyfikację? Itd.

Słowem, proszę dać coś więcej od siebie zanim zacznie się oczekiwać odpowiedzi od innych.

Proszę zrobić listę wszystkich wykrywaczy, które wchodzą w grę, to wówczas zaczniemy się zastanawiać.

:pa

proscan
daroadi
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:32 pm
Lokalizacja: Gdansk

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: daroadi »

Myslałem zeby w tym roku troche pobrodzic a w przyszłym zrobic kurs płetwonurkowy. W zeszłym roku brodziłem z minelabem explorerem se i rezultaty niezłe choc minelab ma problem ze zlotem słabe sygnały .N ajlepiej jak by to był wykrywacz choc troche pododny w działaniu i zasiegu. Chodzi mi o rozróznianie metali i zasieg Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: ProScan »

Skoro tak, to Minelab Excalibur - technologia w zasadzie ta sama co Explorer.

:pa

proscan
daroadi
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:32 pm
Lokalizacja: Gdansk

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: daroadi »

Tylko ze Excalibur to koszt 4.500 a ja nie chce inwestowac wiecej niz 3.000 ,moze jakis z Garettów .Zeby zainwestowac 4.500 w wykrywacz trza miec mozliwosc codziennego chodzenia z nim a ja mam tylko czas jak wiekszosc w wekkend .Poza tym ja nie chodze zarobkowo tylko dla przyjemnosci
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: ProScan »

Nie było podane w kryteriach, że ma być nowy.

Z "podwodnych" Garrett-ów na drobiazg to AT PRO. Impulsowego Sea Huntera na drobiazg nie polecam.

:pa

proscan
daroadi
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:32 pm
Lokalizacja: Gdansk

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: daroadi »

Chyba ze moze Pan ma jakis wykrywacz do odstapienia ktury by mi odpowiadal i moim kryteriom
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: ProScan »

Nie mam. :cry:
talgo
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 15, 2011 7:55 pm

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: talgo »

jak wiadomo w wykrywaczu podwodnym używamy słuchawek muszlowych
czy przy zanurzaniu w wodzie woda dostaje się do uszu czy słuchawki tak przylegają że ucho jest suche
daroadi
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:32 pm
Lokalizacja: Gdansk

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: daroadi »

Dzieki za pomoc i rozmowe zycze wszyskiego dobrego w Nowym Roku
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: ProScan »

Dzieki za zyczenia. Życzę dobrego wyboru.

Co do słuchawek, to pytanie nieco nie na temat. W każdym razie słuchawki podwodne nie zapewniają uszom szczelności.

:pa

proscan
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: gawron »

jak wiadomo w wykrywaczu podwodnym używamy słuchawek muszlowych
czy przy zanurzaniu w wodzie woda dostaje się do uszu czy słuchawki tak przylegają że ucho jest suche
jeśli założysz neoprenowy kaptur to woda się do ucha nie dostanie :D
Gopherus
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: Gopherus »

Panowie a co sądzicie o Tiger Sharku'u :?:
Ja też myślę o czymś do szukania w woszie , raczej słodkiej , niż słonej
i zastanawiam się czy zaadaptować jakiegoś " ladowca " do brodzenia ,
czy kupić " oryginał " :?: Mam pewne doświadczenia z Beach Hunter;em ID , ale trafiłem na nieszczelny egzemplarz i do wody wszedłem z nim tylko raz 8) , więc ograniczają się one do plaży , gdzie spisywał się nieżle , chociaż nie imponował zasięgiem . Proszę więc , jeśli ktoś z nim chodzuł o opinie o " Rekinie tygrysim " :)

Gopherus
daroadi
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 6:32 pm
Lokalizacja: Gdansk

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: daroadi »

witam jestem po pierwszym sezonie z at pro jednak ten wykrywacz wybrałem .jestem niezmiernie zadowolony z niego wyciąga naprawde drobne kolorki, łącznie z kawałkami drobnych łańcuszków,które mało który wykrywacz podobni łapie. Małym problemem jest kolor cewki powinna być jasna do chodzenia w wodzie i jest za lekka do chodzenia w wodzie , ma za duza wypornośc i trzeba wykrywacz troche dociskac do dna. Bardzo ładnie wykrywa sreberko i złoto troszke tego mi wpadło problem polega jeszcze na tym że niestety łapie stalowe kapsle od piwa nawet te na których jest już tylko rdza sama ale przywykłem już i mi to nie przeszkadza .Poza tym innych stalowych żeczy nie łapie, sadze ze łapie kapsle bo po poostu sa okragłe Pozdrawiam i jezeli bym jeszcze raz kupował to kupiłbym AT PRO jeszcze raz
Gopherus
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Wykrywacz podwodny

Post autor: Gopherus »

I ja , w końcu , zdecydowałem się na AT PRO i podobnie jak Daroadi , jestem
" zbudowany " możliwościami tego wykrywacza .Podchodziłem do niego " jak pies do jeża " , ale okazało się , że nie jest to jedyniee " czarny kanarek " a całkiem przyzwoity sprzęt na drobnicę i nie tylko , bo większe obiekty wykrywa
na sporej głębokości . Poza tym świadomość , iż nie trzeba się obawiać zawigocenia elektroniki , daje duży komfort psychiczny .Bardzo dobrze wspominam MXT , czy X-T 705 , ale gdy przypomnę sobie zabiegi , które robiłem , by zabezpieczyś je przed wilgocią , to wdzięczny jestem :D konstruktorom firmy Garret , że wpadli na pomysł , by stworzyć wykrywacz
z taką konfiguracją " cech osobniczych ". Tak więc rozwinięcie skrótu " AT " uważam za , w pełni , uzasadnione . :1

Gopherus
ODPOWIEDZ