Demontaż 1225

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
nietoperz002
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 02, 2012 6:00 pm

Pomoc :)

Post autor: nietoperz002 »

Witam.Wiem że post stary ale chciałbym odswiezyć.Kupiłem fishera 1225x i mam problem.Potencjometr został skręcony (ściszony) i tu zaczyna się mój problem.Wczesniejszy posiadacz sciszył go bo mu to przeszkadzało natomiast wg. mnie jest za cichy.
Wie ktoś może jak rozkręcić ten sprzęt? Teoretycznie powinno się wyciągnąć gałki,odkręcic nakrętki i powinno wyjsc gładko.Ja mam problem z wyciągnięciem samych gałek,a nie chce ich wyrywac na chama.Czy powinny one gładko wyjsc czy moze tak są mocno zamontowane fabrcznie ??Proszę o pomoc ;)
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Demontaż 1225

Post autor: KrisssK »

Gałki nie są fabrycznie założone bo ktoś je ściągał żeby skręcić potencjometr od audio - niewykluczone że przykleił.... W każdym razie gałki powinny dać się ściągnąć bez większego oporu.
W celu zdemontowania panelu czołowego wystarczy odkręcić nakrętkę od gniazda słuchawek oraz zdjąć tylko gałkę od pot. dyskryminacji i odkręcić nakrętkę od tego potka. Nie trzeba zdejmować gałki od pot. czułości.

Tutaj masz schemat tego wykrywacza:
http://phazitron.narod.ru/archiv/schmd/ ... 1225-X.gif
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Demontaż 1225

Post autor: ProScan »

Panowie!

To forum nie ma służyć instruowaniu jak naprawiać wykrywacze. Skoro kolega się nie domyślił jak się go otwiera to - z całym szacunkiem - odradzam dalsze grzebanie.

A otwiera się go od tyłu - nie od przodu.

:pa

proscan
tommygun1939
Posty: 18
Rejestracja: wt gru 21, 2010 8:19 pm

Re: Demontaż 1225

Post autor: tommygun1939 »

Witam. Żeby"rozkręcić " ten sprzęt wystarczy odkręcić nakrętkę od gniazda sondy i cała płytka wychodzi,a nie tak jak instruował kolega wcześniej. Wiem bo mam ten sprzęt.
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Demontaż 1225

Post autor: KrisssK »

Ja potrzebowałem dostać się do przełącznika PP i taki sposób mi wystarczył - ale fakt lepiej dostać się "od tyłu".
nietoperz002
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 02, 2012 6:00 pm

Re: Demontaż 1225

Post autor: nietoperz002 »

Dzięki bardzo,co prawda już sobie poradziłem.Z początku nie zakumałem że nakrętke z tyłu też trzeba odkręcić:P Potencjometr już podgłoszony ale niestety nakręciłem trochę i te dwa obok też przestawiłem a nie zapamiętałem wczesniejszej pozycji:( Czy to ma wpływ na osiągi tej wykrywki(chodzi mi o złe ustawienie tych dwóch potencjometrów) EW. prosiłbym o podanie prawidłowej pozycji dwóch pozostałych.Z góry dziękuję
nietoperz002
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 02, 2012 6:00 pm

Re: Demontaż 1225

Post autor: nietoperz002 »

Może któryś z posiadaczy owego 1225x się orientuje ??
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Demontaż 1225

Post autor: ProScan »

Nie ma czegoś takiego jak "prawidłowe ustawienie". W każdym egzemplarzu może wyglądać to inaczej.

Odradzam grzebanie nie wiedząc co do czego służy.

:pa

proscan
nietoperz002
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 02, 2012 6:00 pm

Re: Demontaż 1225

Post autor: nietoperz002 »

Ehh dzięki Proscan.Żałuję że w ogóle się bawiłem w rozkręcanie.Z elekrtoniką mam praktycznie zerowe pojęcie i to przyczyniło się do mojej głupoty:P Sprawdziłem osiągi ( w powietrzu ) i szczerze mówiąc osiągi się nie zmieniły.Mam nadzieje,że nic się nie zepsuje przez moje "kręcenie".Dziękuję bardzo i pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ