Cewki do Explorera II

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
don66
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 11:49 am
Lokalizacja: Śląsk

Cewki do Explorera II

Post autor: don66 »

Witam!
Proszę o radę w sprawie wyboru cewki do Explorera II.
W oryginalnej zerwałem kabel przy cewce. Udało mi się to jakoś naprawić, ale mam watpliwości co do trwałości i wodoodporności mojego dzieła.
Chciałbym więc ją wymienić na inną cewkę. Myślałem o De-Tech 10"-12", 8"-6" lub Coiltek 12"-8" , 10"-5", która lepiej mi się sprawdzi jako standardowa.
Interesuje mnie kolorowa drobnica i monetki.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cewki do Explorera II

Post autor: ProScan »

Niech się wypowiadają użytkownicy.

:pa

proscan
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Cewki do Explorera II

Post autor: marcinch1979 »

detech 12x10 bedzie idealny, ale zastanowilbym sie nad nowa nel
newmc
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Cewki do Explorera II

Post autor: newmc »

Na kilku forach wyskoczyla jakis czas temu nazwa NEL. Co to jest,gdzie kupic i gdzie cos wiarygodnego o tych cewkach mozna przeczytac?
Natan
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 12:46 pm
Lokalizacja: Chorzow

Re: Cewki do Explorera II

Post autor: Natan »

Ja urzywam do Explorera XS cewki Detecha 12x10 - waga nie jest wiele wieksza od standartowej , chodze na czułości 31-32 i jest ok. Duzo czytałem o cewce NEL mysle ze tez jest warta zastanowienia.
newmc
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Cewki do Explorera II

Post autor: newmc »

Wlasnie cewki NEL,mnie zastanawiaja. Na forach pierw czytam "ohy i ahy" na ich temat.Gdy ktos kupi i sprawdzi okazuje sie iz nie ma sie czym podniecac. Smierdzi mi to jakas reklama przez kilku typkow co robia wielkie zamieszanie. Osobiscie nie mialem w reku,ale chcialbym poczytac opinii ludzi wiarygodnych. Sam uzywam DeTecha /innej wielkosci/i jestem zadowolony.
ODPOWIEDZ