Problem z sondą Garrett GTI 2500

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: ProScan »

Witamy na forum.

Wątek chyba dobry, bo wygląda na uszkodzenie sondy, skoro po podłączeniu do jej wykrywacza zaczyna warczeć.

myłem tez cewkę


Sondy Scorecher miewały problem ze szczelnością, więc może wewnątrz dostała się woda. Druga ewentualność to zwarcie gdzieś we wtyczce (ale to zostało wykluczone). Być może uszkodzony jest kabel, skoro jego zginanie powodowało problemy w przeszłości.

Należy poszukać kogoś kto ma GTI i sprawdzić. To są bardzo popularne wykrywacze. Jeśli to wina sondy, to można zaryzykować kupno tej z allegro (jest tania).

Nie wiem co mogę więcej podpowiedzieć na odległość.

:pa

proscan
dareg
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 11, 2013 12:24 am

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: dareg »

dzięki za odp, zawsze używałem jej z osłona wiec jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne nie wchodzą w grę,
po 1 spr inne baterie
po 2 spr to na innej cewce
po 3 będę pisał co dalej i czy problem ustąpi,
jeszcze raz dzięki za szybka odpowiedz
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: ProScan »

zawsze używałem jej z osłona wiec jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne nie wchodzą w grę,


Tego nie należy być pewnym.

Osłona chroni przed wycieranie, a nie przed upadkami, naprężeniami, zgnieceniami i innymi wynikającymi ze zmęczenia materiału. Sonda jest klejona plastikiem na gorąco i ta spoina ma tendencję do pękania.

Pomysł ze sprawdzeniem baterii jak najbardziej słuszny. W zasadzie od tego najpierw należy zacząć - zawsze.

:pa

proscan
borek547
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 11:53 pm
Lokalizacja: POMORZE

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: borek547 »

Witam
Ja bym nie ryzykował kupowania tej cewki .Proponowałbym dozbierać i kupić nową(ale nie tą tylko pająka,"elipsę").Tak jak Pro Scan napisał pęka i problem się powtórzy a chyba jest używana.Tu widać otwartą cewkę.
http://www.youtube.com/watch?v=FNAbVISsTqU
dareg
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 11, 2013 12:24 am

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: dareg »

ok. dzięki za info
dareg
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 11, 2013 12:24 am

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: dareg »

usterka zlokalizowana :) jednak kupiłem ta z Allezlo i jest dobra, teraz pytanie do Proscana czy w starej jest możliwa wymiana przewodu??
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: ProScan »

A skąd wiadomo, że przewód jest zepsuty??

:?:

proscan
dareg
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 11, 2013 12:24 am

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: dareg »

wywnioskowałem to po wcześniejszym użytkowaniu jej kiedy podczas podłączania miałem już takie sytuacje ze "warczala" ale jak juz mówiłem kilkukrotne poruszenie przewodem i było ok czyli wina w 100proc jest w przewodzie
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: ProScan »

Praktycznie możliwe tylko skrócenie kabla, albo wymiana na używany, albo na zamiennik. Oryginalnych kabli do Garretta GTI nie mam.

:pa

proscan
dareg
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 11, 2013 12:24 am

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: dareg »

zastanawiam się czy warto to byłoby naprawiać? , na zamiennik oczywiście bo wiem ze jest problem z takimi przewodami, a jaki to bylby ewentualnie koszt?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: ProScan »

Kosztów napraw nie podaję na forum.

:pa

proscan
dareg
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 11, 2013 12:24 am

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: dareg »

to poproszę o jakiś adres do priva
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: ProScan »

Prośba niegodna poszukiwacza :P
dareg
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 11, 2013 12:24 am

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: dareg »

nie rozumiem ... widzę ze tu masz jakiś adres tylko ze jak chce go zobaczyć i wysłać wiadomość to wyskakuje mi okno do konfiguracji konta email w outlooku :( teraz to już odbiegamy od tematu . to ten adres proscan@proscan.gliwice.pl??
dareg
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 11, 2013 12:24 am

Re: GTI 2500 uszkodzona cewka

Post autor: dareg »

??
ODPOWIEDZ