Problem z sondą Garrett GTI 2500

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
pawel1970
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 2:54 pm

Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: pawel1970 »

Mam takie pytanko odnośnie cewki 9.5 cala jak jest mokra od rosy bardzo się wzbudza przy przemiataniu i każdym ruchem wykrywacza wydaje dzwięk a gdy jest sucho wszystko chodzi jak należy kiedyś uderzyłem sondą i kawałek się odłamał ale zakleiłem abs czy mogło powstać jakieś pęknięcie którego nie widać czy jednak jest sonda do wymiany.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: ProScan »

Wygląda raczej na problem z ekranem elektrostatycznym. Czy to ta biała sonda (typu Scorcher?)

Czy przed tym zdarzeniem wszystko było OK?

Ja raczej nie podjąłbym się naprawy.

:pa

proscan
tomek149c
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 8:21 am

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: tomek149c »

Trzeba zmniejszyć czułość u mnie też się tak dzieje jak jest rosa ale po ustaniu rosy problem znika (cewka w idealnym stanie) :)
pawel1970
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 2:54 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: pawel1970 »

cewka jest nowego typu lecz gwarancja dawno minęła jak zmniejszyłem częstotliwość to samo się dzieje a jeszcze jak uderzę w rurkę to tak samo się zachowuje
tomek149c
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 8:21 am

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: tomek149c »

A sprawdzałeś z inną cewką?
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: lechowiec »

Kumpel ma nowego gti 2500. Jak przedobrzył z ustawieniami, to detektor wzbudzał się nawet przy tarciu o trawę.
pawel1970
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 2:54 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: pawel1970 »

nie sprawdzałem na innej cewce bo nie było kiedy a chodzę na fabrycznych ustawieniach jak będę miał chwile to założę dużą cewkę i się okaże.
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: kongo »

czy przy wymianie przewodu tzeba rozpołowaiać sondę czy wycinać ,,rewizje,, i czy sonda typu Scorcher jest zalana czymśw srodku ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: ProScan »

Witam,

Kiedyś bawiłem się w rozklejanie sondy (odseparowanie obu połówek plastikowych skorup), ale teraz by się już tego nie podjął. Jedyne sensowne moim zdaniem jest wycięcie "rewizji".

Sonda Scorcher jest "pusta" w środku.

:pa

proscan
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: kongo »

witam mam pytanie apropo przewodu jaki byłby naj.naj. na podmianke do cewki i gdzie mozna było by go zakupić
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: ProScan »

Ja nie wiem gdzie dostać taki kabel. Nigdy w sondzie GTI kabla nie wymieniałem.

:pa

proscan
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: kongo »

zapytam inaczej czy to moze byc zwykły przewod ten jest otoczony jakby
materiałem -a moze to jakaś włoknina -
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: ProScan »

Z tego co pamiętam to są tam trzy przewody w indywidualnym ekranie (w starszych sondach były to trzy pary we własnych ekranach).

Ta włóknina (nie pamiętam czy jest tam taka), to zapewne tylko wypełniacz i nie ma żadnego wpływu na własności elektryczne.

:pa

proscan
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: kongo »

u mnie są (3+1 zwykły ) przewody gdzie miedzy przewodem a osłoną jest ekran czyli zwykły przewod 7 zyłowy nie podejdzie ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z sondą Garrett GTI 2500

Post autor: ProScan »

Musi być taki jak w oryginalne. Nie mam tego przed oczami, więc nie komentuję.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ