stelaż a la XP Deus

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
polemos
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 13, 2012 8:37 pm
Lokalizacja: breslau

stelaż a la XP Deus

Post autor: polemos »

[*]Przymierzam się do zrobienia stelaża na wzór tego który jest w Deusie.
Mam Rutusa Proximę ver. 1. Na co powinienem zwrócić uwagę przy budowie? Czy nadawałby się do tego monopod pod aparat foto (myślę, że najlepiej z kompozytu węglowego)? Na obecną chwilę widzę problem z kablem który znajduje się w uchwycie i prowadzi z puszki pod podłokietnikiem do komputera. W miejscu połączenia uchwytu z puszką znajdowałoby się mocowanie teleskopowej sztycy. Musiałbym więc jakoś to miejsce obejść...

Pozdrawiam!
Załączniki
monopod-manfrotto-294-aluminum-monopod.jpg
monopod-manfrotto-294-aluminum-monopod.jpg (9.37 KiB) Przejrzano 4260 razy
45732_valbon_v50.jpg
45732_valbon_v50.jpg (24.18 KiB) Przejrzano 4260 razy
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: stelaż a la XP Deus

Post autor: ProScan »

Oczywiście musiałby być niemetaliczny co najmniej na ostatnim odcinku.

Kabel, ta naprawdę jest to chyba tęczówka) trzeba wyprowadzić na zewnątrz. Mozna zamaskować koszulką termokurczliwą. Może nie piękne będzie, ale innego pomysłu nie mam :)

:pa

proscan
polemos
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 13, 2012 8:37 pm
Lokalizacja: breslau

Re: stelaż a la XP Deus

Post autor: polemos »

Dzięki ProScan! A czym połączyłbyś uchwyt z elektroniką tak aby przechodziła przez to rurka teleskopu i całość była stabilna?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: stelaż a la XP Deus

Post autor: ProScan »

Chyba ustaliliśmy, że jeśli ma być wsuwane coś do rurki, to kabla już tam być nie może.

Sposób mocowania pozostawiam inwencji projektującego.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ