[*]Przymierzam się do zrobienia stelaża na wzór tego który jest w Deusie.
Mam Rutusa Proximę ver. 1. Na co powinienem zwrócić uwagę przy budowie? Czy nadawałby się do tego monopod pod aparat foto (myślę, że najlepiej z kompozytu węglowego)? Na obecną chwilę widzę problem z kablem który znajduje się w uchwycie i prowadzi z puszki pod podłokietnikiem do komputera. W miejscu połączenia uchwytu z puszką znajdowałoby się mocowanie teleskopowej sztycy. Musiałbym więc jakoś to miejsce obejść...
Pozdrawiam!
stelaż a la XP Deus
stelaż a la XP Deus
- Załączniki
-
- monopod-manfrotto-294-aluminum-monopod.jpg (9.37 KiB) Przejrzano 4258 razy
-
- 45732_valbon_v50.jpg (24.18 KiB) Przejrzano 4258 razy
Re: stelaż a la XP Deus
Oczywiście musiałby być niemetaliczny co najmniej na ostatnim odcinku.
Kabel, ta naprawdę jest to chyba tęczówka) trzeba wyprowadzić na zewnątrz. Mozna zamaskować koszulką termokurczliwą. Może nie piękne będzie, ale innego pomysłu nie mam

proscan
Kabel, ta naprawdę jest to chyba tęczówka) trzeba wyprowadzić na zewnątrz. Mozna zamaskować koszulką termokurczliwą. Może nie piękne będzie, ale innego pomysłu nie mam

proscan
Re: stelaż a la XP Deus
Dzięki ProScan! A czym połączyłbyś uchwyt z elektroniką tak aby przechodziła przez to rurka teleskopu i całość była stabilna?
Re: stelaż a la XP Deus
Chyba ustaliliśmy, że jeśli ma być wsuwane coś do rurki, to kabla już tam być nie może.
Sposób mocowania pozostawiam inwencji projektującego.

proscan
Sposób mocowania pozostawiam inwencji projektującego.

proscan