Proton brak tranzystorów

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów
ODPOWIEDZ
awarja6001
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:47 am

Proton brak tranzystorów

Post autor: awarja6001 »

Witam posiadam Protona brak w nim tranzystorów chciałbym go uruchomić lecz mam problem z ich dobraniem .Układ opiera się na Jablu z tym że w Jablu są 3 a w Protonie 5.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Proton brak tranzystorów

Post autor: ProScan »

Jakieś zdjęcia? Może jakiś link? Więcej informacji!

:pa

proscan
awarja6001
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:47 am

Re: Proton brak tranzystorów

Post autor: awarja6001 »

http://www.tinypic.pl/w8i9yo0zp484 tak wyglada płytka od strony elementów
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Proton brak tranzystorów

Post autor: ProScan »

Na podstawie zdjęcia zdekompletowanej płytki nic nie jestem w stanie powiedzieć.

Nie ma kolega schematu ??

:pa

proscan
awarja6001
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:47 am

Re: Proton brak tranzystorów

Post autor: awarja6001 »

niestety nie posiadam schematu :(
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Proton brak tranzystorów

Post autor: ProScan »

Ja nie wiem co to jest.

Widzę że na Odkrywcy ktoś próbował robić kryptoreklamę:

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=649836
postanowiłem założyć nowy wątek ponieważ zauważyłem rosnące zainteresowanie wykrywaczem metali ''PROTON''
:smt021

Jest też tam instrukcja obsługi, w której ktoś językiem przypominającym polski (z wstawkami pseudoangielskimi, np. "TRESHOLD") opisuje swój wyrób. Nawet jest gwarancja, ale bez adresu producenta. Zapewne jakiś garażowy wyrób.

Skąd kolega to wytrzasnął??

:pa

proscan
awarja6001
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:47 am

Re: Proton brak tranzystorów

Post autor: awarja6001 »

Kupiłem ten wykrywacz na jedbym z serwisów aukcyjnych też posiadam instrukcje z kartą gwarancyjną lecz jest już nie ważna .Co do producenta to nie ma z nim kontaktu prawdopodobnie zaprzestał sprzedaż.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Proton brak tranzystorów

Post autor: ProScan »

Na zdjęciu widzę transoptor (tak jak w jablu), ale sam jabel to nie jest konstrukcja oryginalna (tylko kompilacja), więc pewnie jest w necie jakiś pierwowzór.

Przypuszczam, że zostało to zaczerpnięte stąd: http://www.pulsdetektor.de/

Nie wiem czy te projekty są jeszcze dostępne (trzeba poszukać w dalszych podstronach, bo autor "poszedł w biznes"). Jednym z projektów jest wykrywacz o nazwie PROTON (wcześniej całe przedsięwzięcie nazywało sie "PROTON-ELEKTRONIK").

Tak czy owak, nie widzę tam układu generującego impulsy (na jakimś mikrokontrolerze), a bez niego nic nie będzie działać. Tranzystory, to małe piwo...

Jeśli kolega nie ma wiedzy elektronicznej, to proponuję nie tracić czasu.

:pa

proscan
awarja6001
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:47 am

Re: Proton brak tranzystorów

Post autor: awarja6001 »

Ten układ znajduje się pod spodem płytki od strony scieżek połączony tak samo jak w jablu .Co do rezystorów podstawiłem je i proton odpalił użyłem tych samych co w jablu.Za zainteresowanie tematem bardzo dziękuję co do schematu dalej będę go szukał bo napewno mi się przyda .Pozdrawiam awarja6001
ODPOWIEDZ