Proton brak tranzystorów
-
awarja6001
- Posty: 5
- Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:47 am
Proton brak tranzystorów
Witam posiadam Protona brak w nim tranzystorów chciałbym go uruchomić lecz mam problem z ich dobraniem .Układ opiera się na Jablu z tym że w Jablu są 3 a w Protonie 5.
Re: Proton brak tranzystorów
Jakieś zdjęcia? Może jakiś link? Więcej informacji!

proscan

proscan
-
awarja6001
- Posty: 5
- Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:47 am
Re: Proton brak tranzystorów
http://www.tinypic.pl/w8i9yo0zp484 tak wyglada płytka od strony elementów
Re: Proton brak tranzystorów
Na podstawie zdjęcia zdekompletowanej płytki nic nie jestem w stanie powiedzieć.
Nie ma kolega schematu ??

proscan
Nie ma kolega schematu ??

proscan
-
awarja6001
- Posty: 5
- Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:47 am
Re: Proton brak tranzystorów
niestety nie posiadam schematu 
Re: Proton brak tranzystorów
Ja nie wiem co to jest.
Widzę że na Odkrywcy ktoś próbował robić kryptoreklamę:
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=649836
Jest też tam instrukcja obsługi, w której ktoś językiem przypominającym polski (z wstawkami pseudoangielskimi, np. "TRESHOLD") opisuje swój wyrób. Nawet jest gwarancja, ale bez adresu producenta. Zapewne jakiś garażowy wyrób.
Skąd kolega to wytrzasnął??

proscan
Widzę że na Odkrywcy ktoś próbował robić kryptoreklamę:
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=649836
postanowiłem założyć nowy wątek ponieważ zauważyłem rosnące zainteresowanie wykrywaczem metali ''PROTON''
Jest też tam instrukcja obsługi, w której ktoś językiem przypominającym polski (z wstawkami pseudoangielskimi, np. "TRESHOLD") opisuje swój wyrób. Nawet jest gwarancja, ale bez adresu producenta. Zapewne jakiś garażowy wyrób.
Skąd kolega to wytrzasnął??

proscan
-
awarja6001
- Posty: 5
- Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:47 am
Re: Proton brak tranzystorów
Kupiłem ten wykrywacz na jedbym z serwisów aukcyjnych też posiadam instrukcje z kartą gwarancyjną lecz jest już nie ważna .Co do producenta to nie ma z nim kontaktu prawdopodobnie zaprzestał sprzedaż.
Re: Proton brak tranzystorów
Na zdjęciu widzę transoptor (tak jak w jablu), ale sam jabel to nie jest konstrukcja oryginalna (tylko kompilacja), więc pewnie jest w necie jakiś pierwowzór.
Przypuszczam, że zostało to zaczerpnięte stąd: http://www.pulsdetektor.de/
Nie wiem czy te projekty są jeszcze dostępne (trzeba poszukać w dalszych podstronach, bo autor "poszedł w biznes"). Jednym z projektów jest wykrywacz o nazwie PROTON (wcześniej całe przedsięwzięcie nazywało sie "PROTON-ELEKTRONIK").
Tak czy owak, nie widzę tam układu generującego impulsy (na jakimś mikrokontrolerze), a bez niego nic nie będzie działać. Tranzystory, to małe piwo...
Jeśli kolega nie ma wiedzy elektronicznej, to proponuję nie tracić czasu.

proscan
Przypuszczam, że zostało to zaczerpnięte stąd: http://www.pulsdetektor.de/
Nie wiem czy te projekty są jeszcze dostępne (trzeba poszukać w dalszych podstronach, bo autor "poszedł w biznes"). Jednym z projektów jest wykrywacz o nazwie PROTON (wcześniej całe przedsięwzięcie nazywało sie "PROTON-ELEKTRONIK").
Tak czy owak, nie widzę tam układu generującego impulsy (na jakimś mikrokontrolerze), a bez niego nic nie będzie działać. Tranzystory, to małe piwo...
Jeśli kolega nie ma wiedzy elektronicznej, to proponuję nie tracić czasu.

proscan
-
awarja6001
- Posty: 5
- Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:47 am
Re: Proton brak tranzystorów
Ten układ znajduje się pod spodem płytki od strony scieżek połączony tak samo jak w jablu .Co do rezystorów podstawiłem je i proton odpalił użyłem tych samych co w jablu.Za zainteresowanie tematem bardzo dziękuję co do schematu dalej będę go szukał bo napewno mi się przyda .Pozdrawiam awarja6001