xterra70 a wilgoć

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
bogdans2

xterra70 a wilgoć

Post autor: bogdans2 »

witam!

Proscan, w przetłumaczonej przez Ciebie instrukcji obsługi do xterra70 znalazł się taki zapis:
"... Sondę mozna zanurzać do głębokości 0,5 m, jednak obudowa elektroniki nie jest wodoszczelna. Pomimo, że obudowa została zaprojektowana tak, by zapewnić wodoodporność, zaleca się dodatkowe zabezpieczenie obudowy przy pracy w warunkach dużej wilgotności. Do tego celu zaprojektowano specjalne osłony ..."

No właśnie, o co tu chodzi z tymi specjalnymi osłonami ? Czy w instrukcji obsługi chodzi o dodatkową ochronę elektroniki w cewce czy elektroniki w "komputerku pokładowym"?? Masz moze wiedzę na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedź.

pozdrawiam
bogdans

PS. Czy istnieje możliwość usunięcia użytkownika "bogdans" (to mój pierwszy nick na tym forum na który nie mogę się dostać, chyba zapomniałem hasła) i następnie z "bogdans2" zrobić ponownie nick "bogdans"?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xterra70 a wilgoć

Post autor: ProScan »

Witam,

Chodzi zapewne o coś, co Minelab nazywa "Environmental Cover" czyli osłonka zabezpieczająca przed warunkami środowiskowymi.

Jest ona pokazana na str. 57 instrukcji:

Osłona na panel elektroniki
Zabezpiecza obudowę wykrywacza przed warunkami środowiskowymi, takimi jak deszcz czy kurz.


Obrazek (źródło Viking)

Elektronika w cewce nie wymaga dodatkowej ochrony. Osłonki na sondzie zabezpieczają ją przed mechanicznymi urazami i ścieraniem.

Nieporozumienie polega chyba na tym, że obudowa elektroniki jest: water resitstant (odporna na wodę), a nie water proof (wodoszczelna).
Czyli inaczej mówiąc - nie ma tragedii jeśli kilka kropelek deszczyku na nią popada, ale jeśli miałoby zacząć lać, to już gorzej i trzeba ją dodatkowo zabezpieczać.

Oczywiście nawet dodatkowa osłonka polepsza tylko odporność na wodę, ale nigdy nie zapewni wodoszczelności.

Czy sprawa wyjaśniła się ?

:pa

proscan

PS
W kwestii drugiego pytania, odpowiem w osobnym wątku i na email
trbn
Posty: 13
Rejestracja: wt gru 20, 2005 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: xterra70 a wilgoć

Post autor: trbn »

Witam
Bogdans2 Juz kiedyś był taki temacik. Nie ten wykrywacz ale wszystko pozostałe sie zgadza.http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=404&highlight=
Pozdrawiam Trbn
ODPOWIEDZ