witam, chcialbym to uczynic tak jak powinienem, a nie wiem czy robie to poprawnie.
ja zawsze wlaczam all met. i przytrzymuje, pompujac cewka.
jak poznac ze sie dobrze dostroilem? czy lepiej robic to calkowicie recznie i wylaczyc auto? a jesli tak to jakich zakresow uzywac?
pozdro tom
jak dostroic GTI poprawnie
Re: jak dostroic GTI poprawnie
Witam,
Oj, bardzo dawno nie bawiłem się GTI w terenie. O ile pamiętam, to nie ma tam żadnej sygnalizacji zakończenia strojenia. Po prostu należy przerwać "pompowanie" i puścić klawisz w momencie, gdy sygnał przestanie się zmieniać.
Pompować należy nie przesądzając zbytnio ze zbliżaniem do ziemi (wystarczy jakieś 2-5cm nad ziemią przy ruchu "w dół").
Należy tez pamiętać że jest jeszcze funkcja AUTO TRACK, która sama dostraja wykrywacz do gleby w trakcie szukania.
Ostrożnie z nią jednak, bo może dostrajać także do drobnego żelastwa w ziemi. Zaawansowanym użytkownikom zalecałbym wyłączenie AUTOTRACK-a i samodzielne sprawdzanie co jakiś czas czy wykrywacz jest dobrze dostrojony.
Także zaawansowanym można zaproponować "zgrubne" dostrojenie metodą na "pompowanie" a dokładne wykonać ręcznie (oczywiście z wyłączonym autotrackiem).
Nie mam pojęcia jaki jest typowy zakres strojenia do gruntu - tego nie sposób chyba określić. To zależy od gruntu jak i zapewne od samego wykrywacza (a zwłaszcza od sondy).
Powodzenia,
proscan
Oj, bardzo dawno nie bawiłem się GTI w terenie. O ile pamiętam, to nie ma tam żadnej sygnalizacji zakończenia strojenia. Po prostu należy przerwać "pompowanie" i puścić klawisz w momencie, gdy sygnał przestanie się zmieniać.
Pompować należy nie przesądzając zbytnio ze zbliżaniem do ziemi (wystarczy jakieś 2-5cm nad ziemią przy ruchu "w dół").
Należy tez pamiętać że jest jeszcze funkcja AUTO TRACK, która sama dostraja wykrywacz do gleby w trakcie szukania.
Ostrożnie z nią jednak, bo może dostrajać także do drobnego żelastwa w ziemi. Zaawansowanym użytkownikom zalecałbym wyłączenie AUTOTRACK-a i samodzielne sprawdzanie co jakiś czas czy wykrywacz jest dobrze dostrojony.
Także zaawansowanym można zaproponować "zgrubne" dostrojenie metodą na "pompowanie" a dokładne wykonać ręcznie (oczywiście z wyłączonym autotrackiem).
Nie mam pojęcia jaki jest typowy zakres strojenia do gruntu - tego nie sposób chyba określić. To zależy od gruntu jak i zapewne od samego wykrywacza (a zwłaszcza od sondy).
Powodzenia,
proscan
-
historyk75
- Posty: 53
- Rejestracja: śr gru 07, 2005 8:51 am
Re: jak dostroic GTI poprawnie
i to wlasnie dla mnie stanowi zagadke co jesli w miejscu gdzie stroisz jest drobnica...
jak pompuje to sygnal sie zmienia non stop i nie wiem kiedy przestac
to tak jak podczas seksu
ale dzieki za pomocna dlon, bo wiekszosc uzywajacych gti to chyba sie boi mowic jak to robia, bo moze nie znaja sprzetu...
jak pompuje to sygnal sie zmienia non stop i nie wiem kiedy przestac
to tak jak podczas seksu
ale dzieki za pomocna dlon, bo wiekszosc uzywajacych gti to chyba sie boi mowic jak to robia, bo moze nie znaja sprzetu...
Re: jak dostroic GTI poprawnie
Skończyć kiedyś trzeba
Jeśli się "nie da", należy sprawdzić czy aby pod sondą nie ma metalu i w razie czego odsunąć się kawałek. Być może trzeba zmniejszyć czułość.
Nie jest wykluczone, że sonda jest wadliwa i nie pozwala na dobre dostrojenie, ale to wariant najbardziej pesymistyczny.
Lepiej przećwiczyć wszystkie inne opcje.
proscan
Jeśli się "nie da", należy sprawdzić czy aby pod sondą nie ma metalu i w razie czego odsunąć się kawałek. Być może trzeba zmniejszyć czułość.
Nie jest wykluczone, że sonda jest wadliwa i nie pozwala na dobre dostrojenie, ale to wariant najbardziej pesymistyczny.
Lepiej przećwiczyć wszystkie inne opcje.
proscan
-
historyk75
- Posty: 53
- Rejestracja: śr gru 07, 2005 8:51 am
Re: jak dostroic GTI poprawnie
a czy jestes w stanie powiedziec , czy sensowny jest zakup ramki do mopdelu 2500, tzn czy sie sprawdza w terenie?
Re: jak dostroic GTI poprawnie
Nie chodzilem z tym w terenie. Poza tym, nie lubię odpowiadać na pytania czy "warto". W jakim sensie? Czy się zwróci ? A licho wie !
Warto pogadać z ludzmi, którzy używali. Np. tutaj:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... hlight=gti
albo tutaj:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... hlight=gti
Na forum Odkrywcy też coś było.
proscan
Warto pogadać z ludzmi, którzy używali. Np. tutaj:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... hlight=gti
albo tutaj:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... hlight=gti
Na forum Odkrywcy też coś było.
proscan