awaria minelab explorer II
awaria minelab explorer II
posiadam wykrywacz explorer II .Po włączeniu wykrywacza ,obojętnie czy z cewką czy bez oraz czy z akumulatorem czy bateriami pojawia się w wykrywaczu dźwięk jak przy blisko położonym dużym przedmiocie.Dźwięk ten znika jedynie przy włączeniu funkcji strojenia ale po 30 sekundach powraca.Wszystkie funkcje na wyświetlaczu działają,nawet namierzanie.Jednak dźwięk pozostaje ten sam.Przemiatanie cewką nic nie daje,ani wielokrotne włączanie i wyłączanie.Co może być przyczyną i jaki był by koszt ewentualnej naprawy no i kto może się tego podjąć.
Re: awaria minelab explorerII
Przy odłączonej sondzie to samo?
Re: awaria minelab explorerII
przy odłączonej to samo i przy innej to samo
Re: awaria minelab explorer II
Istnieje minimalna szansa, że w gnieździe jest zwarcie, ale nie liczyłbym na to zbytnio. Raczej poważniejszy problem w elektronice.
viewtopic.php?f=1&t=1881

proscan
viewtopic.php?f=1&t=1881

proscan
Re: awaria minelab explorerII
dzwoniłem do vikinga i poinformowali mnie ,że oni naprawami się nie zajmują, ale mogą wysłać ten wykrywacz do producenta celem sprawdzenia ,wyceny kosztów naprawy pod warunkiem ,że przedstawię im dowód zakupu u nich oraz kartę gwarancyjną.Także mam problem ,bo po upływie gwarancji pozbyłem się tych rzeczy,została mi tylko instrukcja oraz podany w niej adres serwisu "ProScan Jaskółcza8/1 44-100 Gliwice". Jakie mam teraz podjąć kroki ,gdzie szukać pomocy.
Re: awaria minelab explorerII
Kontakt do producenta.
Choćby po to by podać im numer, a oni sprawdzą gdzie był sprzedany dany wykrywacz.

proscan
Choćby po to by podać im numer, a oni sprawdzą gdzie był sprzedany dany wykrywacz.

proscan
Re: awaria minelab explorer II
ProScan jeżeli nie możesz podjąć się naprawy mojego wykrywacza ,to czy jest możliwość otrzymania od Ciebie schematu tego modelu i wykazu układów scalonych.Kondensatory i rezystory mam sprawdzone, są ok,wtyczka też. Chodzi mi też o to która płytka może być walnięta ,bo są trzy.
Re: awaria minelab explorer II
Nawet gdybym miał schemat, to bym go nie udostępnił.
Mogę udzielić darmowej porady: z tych trzech płytek jedna, ta z LCD jest na pewno dobra. Zostały więc 2.

proscan
Mogę udzielić darmowej porady: z tych trzech płytek jedna, ta z LCD jest na pewno dobra. Zostały więc 2.

proscan
Re: awaria minelab explorer II
tyle to się domyślałem ,ale dobre i to potwierdzenie ,będę dalej próbował