awaria minelab explorer II

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
malizna1
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 14, 2013 8:31 pm

awaria minelab explorer II

Post autor: malizna1 »

posiadam wykrywacz explorer II .Po włączeniu wykrywacza ,obojętnie czy z cewką czy bez oraz czy z akumulatorem czy bateriami pojawia się w wykrywaczu dźwięk jak przy blisko położonym dużym przedmiocie.Dźwięk ten znika jedynie przy włączeniu funkcji strojenia ale po 30 sekundach powraca.Wszystkie funkcje na wyświetlaczu działają,nawet namierzanie.Jednak dźwięk pozostaje ten sam.Przemiatanie cewką nic nie daje,ani wielokrotne włączanie i wyłączanie.Co może być przyczyną i jaki był by koszt ewentualnej naprawy no i kto może się tego podjąć.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: awaria minelab explorerII

Post autor: ProScan »

Przy odłączonej sondzie to samo?
malizna1
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 14, 2013 8:31 pm

Re: awaria minelab explorerII

Post autor: malizna1 »

przy odłączonej to samo i przy innej to samo
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: awaria minelab explorer II

Post autor: ProScan »

Istnieje minimalna szansa, że w gnieździe jest zwarcie, ale nie liczyłbym na to zbytnio. Raczej poważniejszy problem w elektronice.

viewtopic.php?f=1&t=1881

:pa

proscan
malizna1
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 14, 2013 8:31 pm

Re: awaria minelab explorerII

Post autor: malizna1 »

dzwoniłem do vikinga i poinformowali mnie ,że oni naprawami się nie zajmują, ale mogą wysłać ten wykrywacz do producenta celem sprawdzenia ,wyceny kosztów naprawy pod warunkiem ,że przedstawię im dowód zakupu u nich oraz kartę gwarancyjną.Także mam problem ,bo po upływie gwarancji pozbyłem się tych rzeczy,została mi tylko instrukcja oraz podany w niej adres serwisu "ProScan Jaskółcza8/1 44-100 Gliwice". Jakie mam teraz podjąć kroki ,gdzie szukać pomocy.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: awaria minelab explorerII

Post autor: ProScan »

Kontakt do producenta.

Choćby po to by podać im numer, a oni sprawdzą gdzie był sprzedany dany wykrywacz.

:pa

proscan
malizna1
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 14, 2013 8:31 pm

Re: awaria minelab explorer II

Post autor: malizna1 »

ProScan jeżeli nie możesz podjąć się naprawy mojego wykrywacza ,to czy jest możliwość otrzymania od Ciebie schematu tego modelu i wykazu układów scalonych.Kondensatory i rezystory mam sprawdzone, są ok,wtyczka też. Chodzi mi też o to która płytka może być walnięta ,bo są trzy.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: awaria minelab explorer II

Post autor: ProScan »

Nawet gdybym miał schemat, to bym go nie udostępnił.

Mogę udzielić darmowej porady: z tych trzech płytek jedna, ta z LCD jest na pewno dobra. Zostały więc 2.

:pa

proscan
malizna1
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 14, 2013 8:31 pm

Re: awaria minelab explorer II

Post autor: malizna1 »

tyle to się domyślałem ,ale dobre i to potwierdzenie ,będę dalej próbował
ODPOWIEDZ