Problem z minelab musketeer

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Problem z minelab musketeer

Post autor: Eagle »

Witam. problem polega na tym że wykrywacz stracił mocno na zasiegu, dodam że był pęknięty kabel przy cewce króry został zlutowany i wszystko było ok. Po około pół roku nieużywania okazało sie że wykrywacz łapie przedmioty przy samej cewce zarówno na statyku jak i dynamiku. W czym może znajdować się problem i jak można to sprawdzić. Pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: ProScan »

Proszę sprawdzić omomierzem czy nie ma przerwy na uzwojeniach (powinny być dwa przejścia - na części odbiorczej i nadawczej).

:pa

proscan
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: Eagle »

Nie za bardzo znam się no omomierzu wiec podam wartośći z wyświetlacza.
Miernik ustawiony na 200 ohm, między pinami 1-2 jest 2,0 w pinie 3 jest 0, a między pinami 3-4 jest 33,0
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: ProScan »

Z moich notatek wynika, że pomiędzy 4-5 powinno być ok. 30 Ohm, a nie pomiędzy 3-4

I co oznacza ten dziwny pomiar na pinie 3 :?:

:smt017

proscan
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: Eagle »

Przepraszam, Błąd w druku miało być miedzy 4-5 a nie 3-4.
Pomiar w pinie 3 oznacza że nie ma połączenia z innymi pinami.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: ProScan »

Wygląda zatem z grubsza OK.

A zasilanie jest na 100% dobre?
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: Eagle »

Napięcie w zasobniku wynosi 12,03 V
Może coś w elektronice poszło ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: ProScan »

Elektronika najmniej podejrzana (o ile nie była grzebana).

najbardziej podejrzane:

1. człowiek;
2. zasilanie;
3. sonda.

:pa

proscan
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: Eagle »

1 Sonda niby sprawna.
2 Elektronika napewno nie ruszana.
3 Człowiek ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: ProScan »

3. Np zła obsługa.
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: Eagle »

Czyli żę wykrywacz jest sprawny tylko źle się nim obsługuje :shock: ](*,)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: ProScan »

A czy ja tak napisałem?

](*,)

proscan
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: Eagle »

[quote="ProScan"

najbardziej podejrzane:

1. człowiek;




3. Np zła obsługa.

Z pana odpowiedzi wynika że tak
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z minelab musketeer

Post autor: ProScan »

Z logiki jedynka.

Piszę o prawdopodobieństwie (użyłem zwrotu "najbardziej podejrzane"). Nie jestem w stanie zdiagnozować na odległość.

A przyczyn mogą być setki. Uszkodzenia elektroniki nie wymieniłem, czy to oznacza, że jestem takim serwisantem-idiotą, który uważa, że elektronika elektronika nigdy się nie psuje?

Temat uważam za wyczerpany z mojej strony.

:kawka

proscan
ODPOWIEDZ