Problem z minelab musketeer
Problem z minelab musketeer
Witam. problem polega na tym że wykrywacz stracił mocno na zasiegu, dodam że był pęknięty kabel przy cewce króry został zlutowany i wszystko było ok. Po około pół roku nieużywania okazało sie że wykrywacz łapie przedmioty przy samej cewce zarówno na statyku jak i dynamiku. W czym może znajdować się problem i jak można to sprawdzić. Pozdrawiam.
Re: Problem z minelab musketeer
Proszę sprawdzić omomierzem czy nie ma przerwy na uzwojeniach (powinny być dwa przejścia - na części odbiorczej i nadawczej).

proscan

proscan
Re: Problem z minelab musketeer
Nie za bardzo znam się no omomierzu wiec podam wartośći z wyświetlacza.
Miernik ustawiony na 200 ohm, między pinami 1-2 jest 2,0 w pinie 3 jest 0, a między pinami 3-4 jest 33,0
Miernik ustawiony na 200 ohm, między pinami 1-2 jest 2,0 w pinie 3 jest 0, a między pinami 3-4 jest 33,0
Re: Problem z minelab musketeer
Z moich notatek wynika, że pomiędzy 4-5 powinno być ok. 30 Ohm, a nie pomiędzy 3-4
I co oznacza ten dziwny pomiar na pinie 3
proscan
I co oznacza ten dziwny pomiar na pinie 3
proscan
Re: Problem z minelab musketeer
Przepraszam, Błąd w druku miało być miedzy 4-5 a nie 3-4.
Pomiar w pinie 3 oznacza że nie ma połączenia z innymi pinami.
Pomiar w pinie 3 oznacza że nie ma połączenia z innymi pinami.
Re: Problem z minelab musketeer
Wygląda zatem z grubsza OK.
A zasilanie jest na 100% dobre?
A zasilanie jest na 100% dobre?
Re: Problem z minelab musketeer
Napięcie w zasobniku wynosi 12,03 V
Może coś w elektronice poszło ?
Może coś w elektronice poszło ?
Re: Problem z minelab musketeer
Elektronika najmniej podejrzana (o ile nie była grzebana).
najbardziej podejrzane:
1. człowiek;
2. zasilanie;
3. sonda.

proscan
najbardziej podejrzane:
1. człowiek;
2. zasilanie;
3. sonda.

proscan
Re: Problem z minelab musketeer
1 Sonda niby sprawna.
2 Elektronika napewno nie ruszana.
3 Człowiek ?
2 Elektronika napewno nie ruszana.
3 Człowiek ?
Re: Problem z minelab musketeer
3. Np zła obsługa.
Re: Problem z minelab musketeer
Czyli żę wykrywacz jest sprawny tylko źle się nim obsługuje
](./images/smilies/eusa_wall.gif)
](./images/smilies/eusa_wall.gif)
Re: Problem z minelab musketeer
A czy ja tak napisałem?
proscan
proscan
Re: Problem z minelab musketeer
[quote="ProScan"
najbardziej podejrzane:
1. człowiek;
3. Np zła obsługa.
Z pana odpowiedzi wynika że tak
najbardziej podejrzane:
1. człowiek;
3. Np zła obsługa.
Z pana odpowiedzi wynika że tak
Re: Problem z minelab musketeer
Z logiki jedynka.
Piszę o prawdopodobieństwie (użyłem zwrotu "najbardziej podejrzane"). Nie jestem w stanie zdiagnozować na odległość.
A przyczyn mogą być setki. Uszkodzenia elektroniki nie wymieniłem, czy to oznacza, że jestem takim serwisantem-idiotą, który uważa, że elektronika elektronika nigdy się nie psuje?
Temat uważam za wyczerpany z mojej strony.
proscan
Piszę o prawdopodobieństwie (użyłem zwrotu "najbardziej podejrzane"). Nie jestem w stanie zdiagnozować na odległość.
A przyczyn mogą być setki. Uszkodzenia elektroniki nie wymieniłem, czy to oznacza, że jestem takim serwisantem-idiotą, który uważa, że elektronika elektronika nigdy się nie psuje?
Temat uważam za wyczerpany z mojej strony.
proscan