XP GMP uszkodzony?
-
ROBERTPOSZ
- Posty: 10
- Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:10 pm
XP GMP uszkodzony?
Witam. Detektor oddałem do sklepu z powodu wątpliwości ale chciałbym się dowiedzieć czy słusznie. XP Gold Maxx Power detektor fabrycznie nowy, cewka 22,5 cm. Przy nastawie czułości powyżej połowy skali do pola czerwonego detektor reaguje na dłoń z odległości 2-3 cm. i na dotyk cewki (od dołu wyjścia kabla) wyraźnym, powtarzalnym sygnałem na kolor. Nie można go odstroić od dłoni regulując gruntem i dyskryminacją. Czułość na godz. 12 i niższa nie reaguje. Nie mam doświadczenia z detektorami o wysokiej częstotliwości więc nie wiem czy jest to normalne czy cewka ma uszkodzony ekran. Na butelkę z rozpuszczoną solą reaguje tak samo. Posiadam detektor XP Gmaxx II i on nie reaguje na rękę. Na butelkę z solą reaguje ale można go do niej dostroić.
Re: XP GMP uszkodzony?
Sprawa wymaga dokładniejszego sprawdzenia, ale na pierwszy rzut oka nie widzę uszkodzenia.

proscan

proscan
-
ROBERTPOSZ
- Posty: 10
- Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:10 pm
Re: XP GMP uszkodzony?
Dziękuję za odpowiedź. W razie wątpliwości lepiej odesłać wykrywacz do sklepu niż się "szarpać" się o naprawy gwarancyjne. Tym bardziej, że zadzwoniłem do sklepu z prośbą o sprawdzenie na drugim egzemplarzu czy taka reakcja jest w normie. Sprzedawca stwierdził, iż wykrywacze mają zapakowane i jest to problem. Takie podejście do klienta ostatecznie zaważyło na mojej decyzji o odesłaniu towaru z powrotem do sklepu w Warszawie.
Re: XP GMP uszkodzony?
Pana reakcja - podobnie jak wykrywacza - była nadmierna, nadwrażliwa. Ale doskonale rozumiem Pana podejście.
Użytkownik powinien mieć przekonanie do swojego sprzętu, bo w tym fachu podświadomość ma duże znaczenie. I powinien wiedzieć czego wykrywacz nie potrafi, a nie to co potrafi. Jeśli nie można pogodzić się z jego niedostatkami, to należy go zmienić.

proscan
Użytkownik powinien mieć przekonanie do swojego sprzętu, bo w tym fachu podświadomość ma duże znaczenie. I powinien wiedzieć czego wykrywacz nie potrafi, a nie to co potrafi. Jeśli nie można pogodzić się z jego niedostatkami, to należy go zmienić.

proscan
Re: XP GMP uszkodzony?
witam.
nie chciałbym zaśmiecać forum więc piszę tu.
Mianowicie gdy ruszam kabel przy sądzie to się wzbudza, a przy obudowie wykrywacza już nie.
Czyli mój XP GMP ma pewnie uszkodzony kabel?
nie chciałbym zaśmiecać forum więc piszę tu.
Mianowicie gdy ruszam kabel przy sądzie to się wzbudza, a przy obudowie wykrywacza już nie.
Czyli mój XP GMP ma pewnie uszkodzony kabel?
Re: XP GMP uszkodzony?
Na to wygląda...

proscan
proscan
Re: XP GMP uszkodzony?
no to wysyłam do Pana 
Re: XP GMP uszkodzony?
Nie ma po co - nie mam wtyków do XP, więc kabla nie jestem w stanie wymienić.

proscan
proscan
Re: XP GMP uszkodzony?
a czy będą w ogóle ? czy muszę szukać gdzie indziej?ProScan pisze:Nie ma po co - nie mam wtyków do XP, więc kabla nie jestem w stanie wymienić.
proscan
Re: XP GMP uszkodzony?
Proszę pytać w Talcompie.

proscan
proscan
Re: XP GMP uszkodzony?
No to lipa.
Bo napisałem do nich wczoraj a dziś odpisali ze takie rzeczy robi tylko Proscan.
Będę musiał cewke nową niestety kupić.
Bo napisałem do nich wczoraj a dziś odpisali ze takie rzeczy robi tylko Proscan.
Będę musiał cewke nową niestety kupić.