XP GMP uszkodzony?

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
ROBERTPOSZ
Posty: 10
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:10 pm

XP GMP uszkodzony?

Post autor: ROBERTPOSZ »

Witam. Detektor oddałem do sklepu z powodu wątpliwości ale chciałbym się dowiedzieć czy słusznie. XP Gold Maxx Power detektor fabrycznie nowy, cewka 22,5 cm. Przy nastawie czułości powyżej połowy skali do pola czerwonego detektor reaguje na dłoń z odległości 2-3 cm. i na dotyk cewki (od dołu wyjścia kabla) wyraźnym, powtarzalnym sygnałem na kolor. Nie można go odstroić od dłoni regulując gruntem i dyskryminacją. Czułość na godz. 12 i niższa nie reaguje. Nie mam doświadczenia z detektorami o wysokiej częstotliwości więc nie wiem czy jest to normalne czy cewka ma uszkodzony ekran. Na butelkę z rozpuszczoną solą reaguje tak samo. Posiadam detektor XP Gmaxx II i on nie reaguje na rękę. Na butelkę z solą reaguje ale można go do niej dostroić.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XP GMP uszkodzony?

Post autor: ProScan »

Sprawa wymaga dokładniejszego sprawdzenia, ale na pierwszy rzut oka nie widzę uszkodzenia.

:pa

proscan
ROBERTPOSZ
Posty: 10
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:10 pm

Re: XP GMP uszkodzony?

Post autor: ROBERTPOSZ »

Dziękuję za odpowiedź. W razie wątpliwości lepiej odesłać wykrywacz do sklepu niż się "szarpać" się o naprawy gwarancyjne. Tym bardziej, że zadzwoniłem do sklepu z prośbą o sprawdzenie na drugim egzemplarzu czy taka reakcja jest w normie. Sprzedawca stwierdził, iż wykrywacze mają zapakowane i jest to problem. Takie podejście do klienta ostatecznie zaważyło na mojej decyzji o odesłaniu towaru z powrotem do sklepu w Warszawie.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XP GMP uszkodzony?

Post autor: ProScan »

Pana reakcja - podobnie jak wykrywacza - była nadmierna, nadwrażliwa. Ale doskonale rozumiem Pana podejście.

Użytkownik powinien mieć przekonanie do swojego sprzętu, bo w tym fachu podświadomość ma duże znaczenie. I powinien wiedzieć czego wykrywacz nie potrafi, a nie to co potrafi. Jeśli nie można pogodzić się z jego niedostatkami, to należy go zmienić.

:pa

proscan
SlawekW
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 3:45 pm

Re: XP GMP uszkodzony?

Post autor: SlawekW »

witam.
nie chciałbym zaśmiecać forum więc piszę tu.
Mianowicie gdy ruszam kabel przy sądzie to się wzbudza, a przy obudowie wykrywacza już nie.
Czyli mój XP GMP ma pewnie uszkodzony kabel?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XP GMP uszkodzony?

Post autor: ProScan »

Na to wygląda...

:pa

proscan
SlawekW
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 3:45 pm

Re: XP GMP uszkodzony?

Post autor: SlawekW »

no to wysyłam do Pana :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XP GMP uszkodzony?

Post autor: ProScan »

Nie ma po co - nie mam wtyków do XP, więc kabla nie jestem w stanie wymienić.

:pa

proscan
SlawekW
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 3:45 pm

Re: XP GMP uszkodzony?

Post autor: SlawekW »

ProScan pisze:Nie ma po co - nie mam wtyków do XP, więc kabla nie jestem w stanie wymienić.

:pa

proscan
a czy będą w ogóle ? czy muszę szukać gdzie indziej? :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XP GMP uszkodzony?

Post autor: ProScan »

Proszę pytać w Talcompie.

:pa

proscan
SlawekW
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 3:45 pm

Re: XP GMP uszkodzony?

Post autor: SlawekW »

No to lipa.
Bo napisałem do nich wczoraj a dziś odpisali ze takie rzeczy robi tylko Proscan.

Będę musiał cewke nową niestety kupić.
ODPOWIEDZ