Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Kupiłem ten wykrywacz od (Sapera) mocno wyeksploatowany ale PRAWIE sprawny, tzn. uruchamiał się po paru minutach, ślady zalania na płytkach, zimne luty, uszkodzony rezonator kwarcowy ze szklaną przykrywką, obudowę będę dawał nową z jakiejś podwodnej lustrzanki myślę, że spasuję bo ta jest połamana i myślę o kupnie nowej cewki 8 cali, porobiłem zdjęcia i umyłem płytkę tak jak to robię z komputerami samochodowymi w takim przypadku, wyciągnąłem kwarc żeby sprawdzić ile ma KHz ale nie wiem za to w firmie statek.com może będą wiedzieć albo poratuje mnie Mr. Proscan a generalnie to wolę to wysłać to do Mr Proscana żeby zrobiła całość kompetentna osoba a nie chcę się uczyć na nim no chyba, że mogę liczyć na praktykę
. Jeżeli jest możliwość tuningu tego wykrywacza to jestem bardzo chętny na mega lepsze podzespoły i parametry i super regulację. Kiedy mogę podesłać i daję fotkę z pytaniem ile KHz to ma 
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
To nie jest kwarc, tylko rezonator mechaniczny. Ma 60,120 kHz.
Co do reszty się nie wypowiem, bo bez zapoznania się ze stanem obecnym, to szkoda języka i klawiatury sobie strzępić. W każdym razie na naprawę elektroniki jest szansa. Elementy typu przełączniki czy pokrętła, jeśli są zniszczone, to można zastąpić innymi, skoro i tak do tej samej obudowy nie pójdzie.
W tuningi się nie bawię - to nie samochód, żeby tuningować.

proscan
Co do reszty się nie wypowiem, bo bez zapoznania się ze stanem obecnym, to szkoda języka i klawiatury sobie strzępić. W każdym razie na naprawę elektroniki jest szansa. Elementy typu przełączniki czy pokrętła, jeśli są zniszczone, to można zastąpić innymi, skoro i tak do tej samej obudowy nie pójdzie.
W tuningi się nie bawię - to nie samochód, żeby tuningować.
proscan
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Bardzo proszę o ustalenie terminu kiedy mogę przysłać sprzęt a to moje zboczenie zawodowe zawszę robię zdjęcia przy rozbieraniu żeby klient nie wymyślał, że było dobrze, tak nie było, to nie on, nikt nie ruszał od nowości i takie tam przez te 20 lat naprawy aut mnie nauczyło trochę ( nigdy nie wierz klientowi ) sprawdź wszystko sam od początku ale to już sprawa każdego serwisu a ja się nie potrzebnie rozżalam nad sobą a chciałem mieć tylko wykrywkę do nurkowania
a tu zdjęcia https://plus.google.com/photos/10827433 ... 4021966145
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Chyba widać co przeciekło - raczej do komory baterii, a w komorze głównej tylko nieliczne ślady. Widać że panel czołowy jest pęknięty.
Natomiast wykrywacz w tej chwili to kupka części. Jaki był cel żeby to rozmontować? Po co wyjęto jeden ze scalaków? Rezonator na płytce wygląda na cały - a po wyjęciu jest już tylko śmieciem (to był kosztowny eksperyment).
Generalnie to widzę to teraz tak, że jeśli ma się to znaleźć w innej obudowie, to niech się znajdzie, a dopiero potem mogę naprawiać elektronikę (bo inaczej będzie podwójna robota).
Tak więc nie ma na razie co wysyłać.

proscan
Natomiast wykrywacz w tej chwili to kupka części. Jaki był cel żeby to rozmontować? Po co wyjęto jeden ze scalaków? Rezonator na płytce wygląda na cały - a po wyjęciu jest już tylko śmieciem (to był kosztowny eksperyment).
Generalnie to widzę to teraz tak, że jeśli ma się to znaleźć w innej obudowie, to niech się znajdzie, a dopiero potem mogę naprawiać elektronikę (bo inaczej będzie podwójna robota).
Tak więc nie ma na razie co wysyłać.
proscan
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Ruła od gulika
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Potencjometry najlepiej zostawić te co były (nie wyglądają na skorodowane).
Przejściówki mam.

proscan
Przejściówki mam.
proscan
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Czy można by zainstalować do tego pakiet baterii LiPo http://allegro.pl/akumulator-pakiet-rc- ... 18189.html
bo łatwiej mi będzie ładować tym http://allegro.pl/skyrc-pl-ladowarka-im ... 79221.html
i proszę o termin kiedy wysłać wykrywkę
bo łatwiej mi będzie ładować tym http://allegro.pl/skyrc-pl-ladowarka-im ... 79221.html
i proszę o termin kiedy wysłać wykrywkę
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Powinno wytrzymać. Nie radzę póki co inwestować, dopóki nie będzie uruchomiony cały detektor.
Można przysłać w przyszłym tygodniu, ale i tak swoje będzie musiało odczekać.
Można przysłać w przyszłym tygodniu, ale i tak swoje będzie musiało odczekać.
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
w poniedziałek wyślę i nie spieszy mi się a zaleję go dodatkowo klejem na gorąco tzn. obudowę nie elektronikę i będzie super nie mam jeszcze rączki jakiś wysięgnik muszę załatwić albo kupić
do cewki jakiś regulowany do nurkowania z możliwością wyjścia na plażę i chciałbym kabel od cewki wymienić dla zasady od razu albo cewkę nową kupić 8 cali, zapomniałem wspomnieć, że jak się przytrzymuje pointer to pomału się sygnał dźwiękowy nasila tak już było jak kupowałem, dziękuję za pozytywne rozpatrzenie przyjęcia do naprawy i pozdrawiam 
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Czy dotarła paczka ?
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Chyba tak.
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Ja rozumiem, że nawał pracy z wykrywkami i ja też z autami mam to samo ale czy mogę jakoś zorientować się coś na temat mojej wykrywki, jeżeli to jest w tej chwili problem to poczekam nawet do maja nie ma sprawy kupie sobie coś innego na ten czas. A swoją drogą to fajnie, że do firmy Proscan tyle ludzi ma zaufanie i wysyła wykrywki to dobrze świadczy o jakości usług tylko czas oczekiwania wydłuża.
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Przepraszam ale jestem zarobiony i dopiero dzisiaj wysłałem emailem formularz Zgłoszenie wykrywacza do naprawy moja wina
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Jeszcze będę chciał zalać elektronikę olejem jadalnym https://www.youtube.com/watch?v=PBgYkizbBxY żeby nie było różnicy ciśnień na większych głębokościach, wejdzie z 1,5 litra a jak dam większe baterie LiPo to może trochę mniej co na to Mr. Proscan.
Re: Fisher CZ-21 naprawa po zalaniu
Ja bym się bal zalewać niewiadomoczym. Może to być bilet w jedną stronę.