Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Witam.
Dziękuję za odpowiedź i sprawdzenie cewki.A czy podłączał Pan inną cewkę do wykrywacza? Bo być może jest jakiś problem z samym wykrywaczem ?Dziwi mnie też dlaczego nie chce Pan żadnej opłaty za Fishera?Przecież poświęcił Pan czas i zrobił co mógł,myślę że coś Panu się należy niż tylko DZIĘKUJĘ .
Nr wysyłam mailem.
Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedź i sprawdzenie cewki.A czy podłączał Pan inną cewkę do wykrywacza? Bo być może jest jakiś problem z samym wykrywaczem ?Dziwi mnie też dlaczego nie chce Pan żadnej opłaty za Fishera?Przecież poświęcił Pan czas i zrobił co mógł,myślę że coś Panu się należy niż tylko DZIĘKUJĘ .
Nr wysyłam mailem.
Pozdrawiam
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Nie mam innej sondy do Fishera. Wada elektroniki jest prawdopodobna.
Nie pobieram opłat, jeśli usługa nie jest wykonana.
Przypominam, że F4 wymaga dobrego zasilania. Baterie alkaliczne - ale bardziej praktyczne i tańsze będą akumulatorki.

proscan
Nie pobieram opłat, jeśli usługa nie jest wykonana.
Przypominam, że F4 wymaga dobrego zasilania. Baterie alkaliczne - ale bardziej praktyczne i tańsze będą akumulatorki.
proscan
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Ok rozumiem,to miłe podejście do klienta:)
Ja wiem ze Fishery potrzebują dobrego zasilania i są bardzo czułe na zasilanie.Kiedys doświadczyłem to na własnej skórze jak wsadziłem do fishera f2 jedną baterie zwykła i jeden akumulatorek.Wykrywacz zaczął wariować i się sam wyłączał.Zacząłem czytać na forach ze pod żadnym pozorem nie należy mieszać zwykłych baterii z allkumulatorkami.Bylem praktycznie pewny ze zepsułem wykrywacz.Poszedlem do kiosku i kupiłem dwie nowe baterie(nie alkaliczne).Niestety wykrywacz dalej wariowal i się wyłączał.Bylem załamany bo myślałem że przez to ze dałem jeden akumulatorek i zwykła baterie zepsułem wykrywacz.Po jakimś czasie wpadłem na to ze muszą to być baterie alkaliczne dobrej jakości wiec kupiłem duracelle i na moje szczęście wykrywacz działał prawidłowo i nie było z nim później problemów:)
Co do elektroniki f4 to jest szansa na jej sprawdzenie i ew.naprawe?
Pozdrawiam
Ja wiem ze Fishery potrzebują dobrego zasilania i są bardzo czułe na zasilanie.Kiedys doświadczyłem to na własnej skórze jak wsadziłem do fishera f2 jedną baterie zwykła i jeden akumulatorek.Wykrywacz zaczął wariować i się sam wyłączał.Zacząłem czytać na forach ze pod żadnym pozorem nie należy mieszać zwykłych baterii z allkumulatorkami.Bylem praktycznie pewny ze zepsułem wykrywacz.Poszedlem do kiosku i kupiłem dwie nowe baterie(nie alkaliczne).Niestety wykrywacz dalej wariowal i się wyłączał.Bylem załamany bo myślałem że przez to ze dałem jeden akumulatorek i zwykła baterie zepsułem wykrywacz.Po jakimś czasie wpadłem na to ze muszą to być baterie alkaliczne dobrej jakości wiec kupiłem duracelle i na moje szczęście wykrywacz działał prawidłowo i nie było z nim później problemów:)
Co do elektroniki f4 to jest szansa na jej sprawdzenie i ew.naprawe?
Pozdrawiam
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Aha - co do płatności i serwisu F4 (bo teraz zauważyłem kto jest właścicielem F4).
Z facetem nie chcę mieć nic wspólnego. Czuję się oszukany i wykorzystany. Gdybym zauważył prędzej i nie napisał tego co napisałem, to ...
Gratuluję boCHaterskich znajomych, co to muszą się wysługiwać innymi bo sami wiedzą, że u mnie nie mają czego szukać. Teraz już wiem kto paprał w tym wykrywaczu.
Myślę że to odpowiada na Pana pytanie od dalsze serwisowanie waszego F4. Odsyłam do tego samego serwisu, co to miał szybko mu naprawić nexusa coronado.
proscan
Z facetem nie chcę mieć nic wspólnego. Czuję się oszukany i wykorzystany. Gdybym zauważył prędzej i nie napisał tego co napisałem, to ...
Gratuluję boCHaterskich znajomych, co to muszą się wysługiwać innymi bo sami wiedzą, że u mnie nie mają czego szukać. Teraz już wiem kto paprał w tym wykrywaczu.
Myślę że to odpowiada na Pana pytanie od dalsze serwisowanie waszego F4. Odsyłam do tego samego serwisu, co to miał szybko mu naprawić nexusa coronado.
proscan
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Dlaczego czuje się Pan oszukany i wykorzystany?Jeżeli macie jakiś "zatarg" to jest to sprawa między wami i mnie ona mało intersuje (o ile mówimy o tej samej osobie),ja wysłałem Panu swojego XLT i przy okazji doslalem znajomego ,nic mi nie mówił ze się znacie.Wykrywacz być może był otwierany przez poprzedniego właściciela bo ani ja ,ani znajomy, nie mamy pojęcia o elektronice wiec na pewno nic tam nie grzebał.
Proszę o odesłanie wykrywaczy i o podanie kosztu za mojego XLT.
Pozdrawiam
Proszę o odesłanie wykrywaczy i o podanie kosztu za mojego XLT.
Pozdrawiam
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Czy ja napisałem przez kogo czuję się oszukany?
Najbardziej oszukany powinien czuć się Pan. Został Pan potraktowany instrumentalnie. Ale to już Wasza sprawa.
Publicznie pisze o tym dlatego, żeby inni czytający wiedzieli jaki jest mój stosunek do F4 i do niektórych moich (niechcianych) klientów.
Nie naprawiam wszystkiego i wszystkim!
Paczkę nadam w środę. O kosztach całkowitych poinformuję emailem.

proscan
Najbardziej oszukany powinien czuć się Pan. Został Pan potraktowany instrumentalnie. Ale to już Wasza sprawa.
Publicznie pisze o tym dlatego, żeby inni czytający wiedzieli jaki jest mój stosunek do F4 i do niektórych moich (niechcianych) klientów.
Nie naprawiam wszystkiego i wszystkim!
Paczkę nadam w środę. O kosztach całkowitych poinformuję emailem.
proscan
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Paczka dotarła. Dziękuję i Pozdrawiam.
Re: pytanie o zamienność cewek Teknetics i Fisher?
Pisałem wyżej że fisher f2 wzbudza się zwłaszcza przy ruszaniu przewodu obojętnie w jakim miejscu, nie jestem pewien czy wymiana cewki poprawi sytuacje, czy wymiana samego przewodu na dobrze ekranowany coś pomoże?
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Koledze się po..ły wątki, więc przeniosłem do bardziej odpowiedniego.
Zadawanie pytania o naprawę w wątku o zamienności cewek doprowadza do tego: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=1&t=3735

Czy sonda jest wadliwa najlepiej sprawdzić zakładając inną - sprawną.
Czy wymiana kabla pomoże - nie wykluczam, zwłaszcza jeśli to kabel starego typu (chudy i sztywny).

proscan
Zadawanie pytania o naprawę w wątku o zamienności cewek doprowadza do tego: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=1&t=3735
Czy sonda jest wadliwa najlepiej sprawdzić zakładając inną - sprawną.
Czy wymiana kabla pomoże - nie wykluczam, zwłaszcza jeśli to kabel starego typu (chudy i sztywny).
proscan
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Czy może Pan nakierować gdzie kupić odpowiedni przewód? jaki będzie najlepszy?
Mam obecnie przewód starego typu raczej, i gniazdo na wcisk jak kiedyś popularna "piątka" stosowana głównie w sprzętach audio.
Mam obecnie przewód starego typu raczej, i gniazdo na wcisk jak kiedyś popularna "piątka" stosowana głównie w sprzętach audio.
Ostatnio zmieniony sob lut 06, 2016 11:15 pm przez romti1410, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Nie. Nie doradzam jak samodzielnie naprawiać wykrywacze.

proscan
proscan
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Bardzo proszę o odrobinę wsparcia, czy wymienić kabel obcinając go przy wejściu do cewki, czy cały co wiąże się z otwarciem cewki. Mam wrażenie że cewka w miejscu wejścia przewodu jest pusta?? nie zalana żywicą czy innym klejem, więc to by ułatwiło sprawę wymiany całego przewodu, może Pan chociaż potwierdzić czy jest możliwość wymiany całego przewodu? Przewód już mam.
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Ja wycinam otwór od spodu sondy. Po zrobieniu otworu będzie widać co jest w środku.
Proszę o więcej szczegółów nie pytać : http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=1&t=3735 Punkt 5.

proscan
Proszę o więcej szczegółów nie pytać : http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=1&t=3735 Punkt 5.
proscan
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Zamierzam jeszcze wymienić wtyk i gniazdo na przykręcane, takie jak jest w nowszych fisherah f2 i f4 oraz garrettach ace, czy kable są w tej samej kolejności co w starej wtyczce wciskanej, czy inaczej? Chciałbym kolejność mieć taką żeby już w razie wymiany cewki nie trzeba było już lutować.
Mam nadzieje że to pytanie nie podchodzi pod Punkt 5.
Mam nadzieje że to pytanie nie podchodzi pod Punkt 5.
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Tak - kolejność taka sama. Ale nie daję żadnej gwarancji, a udzielne informacje są wykorzystywane na wyłączną odpowiedzialność czytającego.

proscan
proscan