z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
tomek64
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 14, 2010 9:44 am

z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Post autor: tomek64 »

dzień dobry,
proszę o za i przeciw "w temacie" zamiany Tesoro Ciboli , której używam od 5 lat i z której jestem zadowolony, na Whitesa Matrixa 6. Szukam tylko koloru, głównie na mazowieckich piaszczystych glebach )))
pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Post autor: ProScan »

Raczej niekonieczne - chyba ze komuś potrzebna identyfikacja.
tomek64
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 14, 2010 9:44 am

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Post autor: tomek64 »

Dziękuję , pozostaję przy Cibolce :))
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Post autor: ProScan »

Ściboli potrzebna jest przeróbka żeby można było chodzić na dyskryminacji z maksymalnym thresholdem, a przy namierzaniu z "normalnym" theresholdem. No i strojenie do gruntu. Tak poza tym to bardzo dobry detektor.

M6 i ścibolę zaprojektował ten sam człowiek.

:pa

proscan
remi79
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Post autor: remi79 »

Witam
A właciwie to kto te detektory zaprojektował?
Ciekawi mnie jaK to sie odbywa- projetuje spec i sprzedaje firmom a i też zapewne pracują nad projetkami zespoły inzynierów.
Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Post autor: ProScan »

David Johnson.

Projektował także dla "dawnego" Fishera. Nie wiem czy był wówczas pracownikiem, czy freelancerem.

Obecnie jest związany kapitałowo z First Texas Manufacturing (czyli min. "nowego" Fishera). I stąd zapewne zastój w Tesoro - nic nowego nie wypuścili od czasów CIBOLA/VAQUERO (nie licząc odgrzewanego kotleta pt. Outlaw).

:pa

proscan
tomek64
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 14, 2010 9:44 am

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Post autor: tomek64 »

dzień dobry,
porzucam Cibolę na rzecz Tejona, chyba nie będę żałować ?
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Post autor: lechowiec »

Żałować może nie ale powodu do radości też za bardzo nie będzie. Tejon to szybki detektor przeznaczony na artefakty. Czuły ale hałaśliwy na żelazie zardzewiałym. Bardziej zaawansowany od Ciboli (podwójna dyskryminacja i VCO). Jest też poręczny spust (przełącznik). Niestety dalej tryb all metal pseudo statyczny z wysoko ustawionym SAT. Sygnalizacja dźwiękowa dalej przypomina popierdywanie wśród którego żelazo da się wysłyszeć ale już sam nie wiem ile brył srebra i złota przy tym zostawiłem w ziemii:) Moim zdaniem jak ma być postęp szukałbym bardziej zaawansowanego wykrywacza.
tomek64
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 14, 2010 9:44 am

Re: z Ciboli na Whitesa Matrixa 6 - jest sens ?

Post autor: tomek64 »

dzień dobry,
Tejona używam do szukania "koloru" - dzisiaj pierwszy wypad na przeszukaną wiele razy Cibolą miejscówkę i wyskoczyło kilkanaście głęboko siedzących w ziemi łusek i ładny polski guzik. :D
ODPOWIEDZ