Garret Ace - uszkodzony kabel

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Post autor: ProScan »

Może Pan być pierwszy, który rozrysuje ten układ się nim podzieli.

:pa

proscan
sielanka
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 11, 2014 9:37 am

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Post autor: sielanka »

Hmm :) kto wie ;) ale dobra zaczynamy udało mi się coś uzyskać tzn podłączenie cewki nadawczej i odbiorczej i jest sygnał tzn reaguje na przedmioty lecz dalej nie wiem co i jak na tej płytce. Z każdej cewki wychodzą po 4 druciki i masa miernikiem znalazłem cewkę nadawcza i odbiorczą ale zostająmi po 2 kabelki :smt014
sielanka
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 11, 2014 9:37 am

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Post autor: sielanka »

:D. Witam ceweczka podłączona i wszysciutko działa pozdrawiam :) postaram się to rozrysowac i oznaczyc i wrzuce zdjecia
Thomas7
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 25, 2014 6:03 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Post autor: Thomas7 »

'Witam po dłuższej przerwie.
Problem z Garret Euro Ace jest następujący: wzbudza się, gdy poruszam kablem w okolicach wtyku do elektroniki, gdy potrząsam wyrywką w powietrzu też się wzbudza, czasami po dokręceniu wtyku jest głuchy, nic się nie odzywa. Czasami kilka razy muszę odpinać i dokręcać wtyk aby zaczął "widzieć" lub się ustabilizować. Gdy poruszam kablem przy sondzie jest spokój, tak samo z samą sondą - jest spokój gdy nią pukam. Czy po takich objawach można stwierdzić gdzie jest problem ? Kabel i wtyk czy elektronika ? Czy nowa cewka pomoże ? Mam ochotę kupić Nel Hunter do Garret Euro Ace czy poczekać na diagnozę?
Pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Post autor: ProScan »

Diagnozy ostatecznej na odległość nie wydam. Wszystko wskazuje na uszkodzenie sondy, a co konkretnie - trudno wywróżyć.

:pa

proscan

PS
Kupowanie sondy NEL o wartości połowy wykrywacza jest co najmniej dziwne.
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Post autor: Zapytanie_email »

Witam,

w moim wykrywaczu Garrett Ace 350 pękła izolacja kabla tuż przy cewce. Jeden z Kabelków jest naruszony.Tymczasowo zabezpieczyłem uszkodzone miejsce taśmą izolacyjną samo wulkanizującą. Ile kosztowałaby naprawa tego defektu i czy jest to możliwe. W załączeniu wysyłam zdjęcia.

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Post autor: ProScan »

Jeśli coś jest uszkodzone, to należy uszkodzony odcinek odciąć i "zarobić" na nowo. Wymaga to frezowania sondy od spodu. Robię takie rzeczy. Po naprawie zostaje ślad od spodu, ale sonda jest pełnosprawna i szczelna.

Czasami sonda jest także źle nastrojona. Czasami się udaje strojenie poprawić, a czasami nie...

:pa

proscan
jaca101
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 07, 2016 8:29 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Post autor: jaca101 »

Witam, mój nowo nabyty wykrywacz euro ace 350 zachowuje się dość dziwonie, mianowicie reaguję na stuknięcie z lewej strony cewki. Jak ustawie czułość na 4 to problem znika. Czy to normalne?
Cewka była zalana żywicą przez poprzedniego właściciela bo miała odprysk w jednym miejscu i widać mikro pęknięcie w cewce w całkiem innym miejscu. Kabel jest cały. Wykrywacz poza tym działa dobrze, ale irytujące jest reagowanie na stukanie o patyki.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Post autor: ProScan »

Raczej nie jest to normalne.

:pa

proscan
bero
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 27, 2016 6:45 pm

Naprawa kabla i wtyczki Garrett Euro Ace

Post autor: bero »

Witam,mam problem z kablem łączącym cewkę z wykrywaczem, mianowicie pies pogryzł mi kabel (achh... te szczeniaki) ostał się tylko kawałek około 20 cm starego przewodu, chciałbym dowiedzieć się jaki kabel użyć do polutowania ze starym ( znalazłem 3 żyłowy każdy z dodatkowym ekranem ) i jak polutować odpowiednio styki z kolorami przewodów mam : biały + ekran, biało- czerwony + ekran, i zielony. Wtyczka 5cio pinowa. Z góry dziękuję za pomoc.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Post autor: ProScan »

Kabel taki jak w oryginale - dwa przewody - każdy w ekranie. Ten zielony można pominąć.

:pa

proscan
bero
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 27, 2016 6:45 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Post autor: bero »

a w jakiej kolejności łączyć na stykach we wtyczce? i czy długość kabla jaki dołożę ma znaczenie ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Post autor: ProScan »

Tak jak w oryginale - pies połknął wtyczkę czy co??

Długość do 2m nie powinna robić większej różnicy.

:pa

proscan
bero
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 27, 2016 6:45 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Post autor: bero »

Dokładnie, nie mam wzoru, dlatego pytam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Post autor: ProScan »

1 - ekran białego
2 - ekran biało-czerwonego
3 - biało-czerwony
4 - biały
5 - zielony
ODPOWIEDZ