Minelab Excalibur bateria
-
dziuba8024
- Posty: 42
- Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm
Re: Minelab Excalibur bateria
dziękuje ,
trzeba będzie przeglądać portale aukcyjne
pozdrawiam
trzeba będzie przeglądać portale aukcyjne
pozdrawiam
Re: Minelab Excalibur bateria
Może coś takiego Cię zainteresuje:
http://www.ebay.com/itm/RnB-EX-3000-Lit ... SwXXxZSpLH
Nie znam tego z autopsji ale wygląda OK.
http://www.ebay.com/itm/RnB-EX-3000-Lit ... SwXXxZSpLH
Nie znam tego z autopsji ale wygląda OK.
-
dziuba8024
- Posty: 42
- Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm
Re: Minelab Excalibur bateria
widziałem , nie posiadam konta na ebay, wolal n\bym i Polskiego sprzedawcy
pzdr.
pzdr.
Re: Minelab Excalibur bateria
zobacz sobie o polskiego sprzedawcy wykrywaczy z Warszawy ile kosztuje samo pudełko na baterie.....
](./images/smilies/eusa_wall.gif)
Re: Minelab Excalibur bateria
W tamtym tygodniu zakupiłem tego excalibura od kolegi dziuba .Szkoda tylko że przed zakupem nie przyznał mi się ,że bateria śmiga tylko na 10 V. Przeczytałem o tym dopiero tutaj na forum
Multimetr to potwierdził.No ale nic.Rozbiórka i do przodu.Niezły syf z tej baterii...3 pęknięcia ,ogniwa zalane i dodatkowo było pełno wazeliny czy jakiegoś smaru ,po to chyba żeby uszczelnić pęknięcia widoczne na zdjęciu
Na chwilę obecną wyczyściłem pojemnik i jutro zabieram się za klejenie Acrifixem 192.
Jeżeli chodzo o baterie to do głowy przyszły mi 2 opcje.
Gotowiec:
http://www.ebay.de/itm/1600-BATTERY-PEA ... 914378469?
lub szeregowo 10 takich:
http://www.ebay.de/itm/10x-Xcell-Modell ... Swc-tY5oVZ



Na chwilę obecną wyczyściłem pojemnik i jutro zabieram się za klejenie Acrifixem 192.
Jeżeli chodzo o baterie to do głowy przyszły mi 2 opcje.
Gotowiec:
http://www.ebay.de/itm/1600-BATTERY-PEA ... 914378469?
lub szeregowo 10 takich:
http://www.ebay.de/itm/10x-Xcell-Modell ... Swc-tY5oVZ



-
dziuba8024
- Posty: 42
- Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm
Re: Minelab Excalibur bateria
przy sprzedaży niczego nie ukrywałem i nie zataiłem , powiedziałem że poprzedni właściciel wymieniał akumulatorki / baterie , mówiłem że pojemnik był klejony , chciałem sam nowe ogniwa zakupić ale odpuściłem , sam Pan stwierdził że wymieni na pojemnik na baterie .... nie rozumiem o co Panu chodzi ? z dobrym akumulatorem / baterią za 1,5tys chciał Pan kupić excalibura ? przed sprzedażą sam Pan sprawdzał oglądał itp,
Re: Minelab Excalibur bateria
Czy ja napisałem że mam do kolegi pretensje?Nie.Przecież na końcu zdania jest uśmieszek.Luz kolego
No.Można było mi powiedzieć że działa na 10 V ,ale kolega chyba zapomniał.
Niech tak zostanie..Ale jak wpomniałem nie mam żadnych pretensji .Wykrywacz jest szczelny i za 1850 zł jest oki.Wkleiłem tutaj zdjęcia bo chciałem pokazać jaką głupote popełniają ludzie na przykładzie tej baterii.Przecież kolega tego nie zrobił tylko jakiś idiota.Także spoks. 
-
dziuba8024
- Posty: 42
- Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm
Re: Minelab Excalibur bateria
witam ,
nie zapomniałem bo jak mówiłem ja nie zmieniałem ogniw , zostały takie z jakimi go kupiłem , miałem w planach zmienić na nowe i z tego powodu na tym forum założyłem temat , niestety nie dostałem odpowiednich ogniw .
Trochę odebrałem Kolegi wpis jako pretensje i dlatego tak zareagowałem .Mam nadzieje że nie uraziłem , przepraszam i pozdrawiam serdecznie
nie zapomniałem bo jak mówiłem ja nie zmieniałem ogniw , zostały takie z jakimi go kupiłem , miałem w planach zmienić na nowe i z tego powodu na tym forum założyłem temat , niestety nie dostałem odpowiednich ogniw .
Trochę odebrałem Kolegi wpis jako pretensje i dlatego tak zareagowałem .Mam nadzieje że nie uraziłem , przepraszam i pozdrawiam serdecznie
Re: Minelab Excalibur bateria
Że się włączę...
Moim zdaniem ten zasobnik nie będzie się nadawał do nurkowania. Raczej rozglądałbym się za nowym. Chyba ze do brodzenia...

proscan
Moim zdaniem ten zasobnik nie będzie się nadawał do nurkowania. Raczej rozglądałbym się za nowym. Chyba ze do brodzenia...
proscan
Re: Minelab Excalibur bateria
Tak dokładnie.Będzie używany do brodzenia .Moim zdaniem ten zasobnik nie będzie się nadawał do nurkowania. Raczej rozglądałbym się za nowym. Chyba ze do brodzenia...
Zdecydowałem się na gotowca bez ładowarki .Ładowarkę mam po routerze fritza 12V 500mA.
http://www.ebay.de/itm/1600-12V-BATTERY ... 2749.l2649
Re: Minelab Excalibur bateria
Bateria juz w europie
Za 2-3 dni bede miał ją w domu.Przypomniałem sobie jak kolega dziuba mówił , że amator od którego kupił wykrywacz powiedział że przy innej baterii należy obrócić bolec wtyczki zasilania wykrywacza.
Czyli przy nowych ogniwach baterii trzeba będzie odwrócić bieguny ,tak na przyszłość żeby to miało ręce i nogi.
Ale to gadka na słowo.Czy mógłby ktoś sprawdzić na swojej baterii gdzie jest plus a gdzie minus dla mojej pewności?
Teraz to umnie wyglada tak.

Ale to gadka na słowo.Czy mógłby ktoś sprawdzić na swojej baterii gdzie jest plus a gdzie minus dla mojej pewności?
Teraz to umnie wyglada tak.

Re: Minelab Excalibur bateria
Może takie foto pomoże:
Re: Minelab Excalibur bateria
Re: Minelab Excalibur bateria
W końcu znalazłem trochę czasu i temat ruszył do przodu.Wydłubałem trochę kitu który zalegał w nadmiarze
Podłączyłem wszystko jak trzeba i zrobiłem ładowanie
Pojemnik klejony jest ratami ,więc jak na razie nie ma co pokazać .



Podłączyłem wszystko jak trzeba i zrobiłem ładowanie



Re: Minelab Excalibur bateria
Prace idą do przodu
Pojemnik zabezpieczony Acryfiksem oraz Sikaflexem 291i. Uszkodzony kawałek przewodu przy słuchawkach wyciąłem , przy okazji wymieniłem głośnik bo przy zrywaniu oryginalnej zalewy uszkodziłem powłokę piezo.Czyli jak na razie wszystko idzie bez większych niespodzianek.







