Minelab Excalibur bateria

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
dziuba8024
Posty: 42
Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: dziuba8024 »

dziękuje ,
trzeba będzie przeglądać portale aukcyjne
pozdrawiam
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: KrisssK »

Może coś takiego Cię zainteresuje:
http://www.ebay.com/itm/RnB-EX-3000-Lit ... SwXXxZSpLH
Nie znam tego z autopsji ale wygląda OK.
dziuba8024
Posty: 42
Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: dziuba8024 »

widziałem , nie posiadam konta na ebay, wolal n\bym i Polskiego sprzedawcy
pzdr.
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: KrisssK »

zobacz sobie o polskiego sprzedawcy wykrywaczy z Warszawy ile kosztuje samo pudełko na baterie..... :smt005 ](*,)
Titus
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 3:12 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: Titus »

W tamtym tygodniu zakupiłem tego excalibura od kolegi dziuba .Szkoda tylko że przed zakupem nie przyznał mi się ,że bateria śmiga tylko na 10 V. Przeczytałem o tym dopiero tutaj na forum :D Multimetr to potwierdził.No ale nic.Rozbiórka i do przodu.Niezły syf z tej baterii...3 pęknięcia ,ogniwa zalane i dodatkowo było pełno wazeliny czy jakiegoś smaru ,po to chyba żeby uszczelnić pęknięcia widoczne na zdjęciu :palm
Na chwilę obecną wyczyściłem pojemnik i jutro zabieram się za klejenie Acrifixem 192.
Jeżeli chodzo o baterie to do głowy przyszły mi 2 opcje.

Gotowiec:
http://www.ebay.de/itm/1600-BATTERY-PEA ... 914378469?
lub szeregowo 10 takich:
http://www.ebay.de/itm/10x-Xcell-Modell ... Swc-tY5oVZ

Obrazek
Obrazek
Obrazek
dziuba8024
Posty: 42
Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: dziuba8024 »

przy sprzedaży niczego nie ukrywałem i nie zataiłem , powiedziałem że poprzedni właściciel wymieniał akumulatorki / baterie , mówiłem że pojemnik był klejony , chciałem sam nowe ogniwa zakupić ale odpuściłem , sam Pan stwierdził że wymieni na pojemnik na baterie .... nie rozumiem o co Panu chodzi ? z dobrym akumulatorem / baterią za 1,5tys chciał Pan kupić excalibura ? przed sprzedażą sam Pan sprawdzał oglądał itp,
Titus
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 3:12 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: Titus »

Czy ja napisałem że mam do kolegi pretensje?Nie.Przecież na końcu zdania jest uśmieszek.Luz kolego :S No.Można było mi powiedzieć że działa na 10 V ,ale kolega chyba zapomniał. :nono Niech tak zostanie..Ale jak wpomniałem nie mam żadnych pretensji .Wykrywacz jest szczelny i za 1850 zł jest oki.Wkleiłem tutaj zdjęcia bo chciałem pokazać jaką głupote popełniają ludzie na przykładzie tej baterii.Przecież kolega tego nie zrobił tylko jakiś idiota.Także spoks. :prosit
dziuba8024
Posty: 42
Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: dziuba8024 »

witam ,
nie zapomniałem bo jak mówiłem ja nie zmieniałem ogniw , zostały takie z jakimi go kupiłem , miałem w planach zmienić na nowe i z tego powodu na tym forum założyłem temat , niestety nie dostałem odpowiednich ogniw .
Trochę odebrałem Kolegi wpis jako pretensje i dlatego tak zareagowałem .Mam nadzieje że nie uraziłem , przepraszam i pozdrawiam serdecznie
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: ProScan »

Że się włączę...

Moim zdaniem ten zasobnik nie będzie się nadawał do nurkowania. Raczej rozglądałbym się za nowym. Chyba ze do brodzenia...

:pa

proscan
Titus
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 3:12 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: Titus »

Moim zdaniem ten zasobnik nie będzie się nadawał do nurkowania. Raczej rozglądałbym się za nowym. Chyba ze do brodzenia...
Tak dokładnie.Będzie używany do brodzenia .
Zdecydowałem się na gotowca bez ładowarki .Ładowarkę mam po routerze fritza 12V 500mA.

http://www.ebay.de/itm/1600-12V-BATTERY ... 2749.l2649
Titus
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 3:12 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: Titus »

Bateria juz w europie :) Za 2-3 dni bede miał ją w domu.Przypomniałem sobie jak kolega dziuba mówił , że amator od którego kupił wykrywacz powiedział że przy innej baterii należy obrócić bolec wtyczki zasilania wykrywacza. :palm Czyli przy nowych ogniwach baterii trzeba będzie odwrócić bieguny ,tak na przyszłość żeby to miało ręce i nogi.
Ale to gadka na słowo.Czy mógłby ktoś sprawdzić na swojej baterii gdzie jest plus a gdzie minus dla mojej pewności?
Teraz to umnie wyglada tak.

Obrazek
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: ProScan »

Może takie foto pomoże:
rechakit1.jpg
Titus
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 3:12 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: Titus »

:th Wielkie dzięki.Z foto wnioskuje ze faktycznie jest odwrotnie i plus powinien być po prawej stronie patrząc od strony zewnętrznej.Jak bateria będzie już na miejscu zdam krótką fotorelacje z naprawy.Póki co oprócz Acryfiksu znalazłem w szpargałach pół tuby Sikaflexu 291i :D
Titus
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 3:12 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: Titus »

W końcu znalazłem trochę czasu i temat ruszył do przodu.Wydłubałem trochę kitu który zalegał w nadmiarze :palm
Podłączyłem wszystko jak trzeba i zrobiłem ładowanie :prosit Pojemnik klejony jest ratami ,więc jak na razie nie ma co pokazać .


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Titus
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 3:12 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: Titus »

Prace idą do przodu :) Pojemnik zabezpieczony Acryfiksem oraz Sikaflexem 291i. Uszkodzony kawałek przewodu przy słuchawkach wyciąłem , przy okazji wymieniłem głośnik bo przy zrywaniu oryginalnej zalewy uszkodziłem powłokę piezo.Czyli jak na razie wszystko idzie bez większych niespodzianek. :prosit


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ