Witam
Nie jestem pewien czy zamieszczam post w odpowiednim miejscu.
Bardzo mnie nurtuje to , że po każdym powrocie z pola cewka jest oblepiona w glinie i piachu .Pod osłonkę również dostaje sie brud.Często
trzeba to myć , wtedy kabel często jest narażony na dodatkowe niepotrzebne zginanie , co z czasem doprowadzi pewnie do uszkodzenia ekranu wewnątrz kabla. Gdybym nie musiał zdejmować osłonki, mycie mógłbym przeprowadzić inaczej. Wzwiązku z tym pytanie , czy mogę zasilikonować brzeg osłonki i dopiero nacisnąć na cewkę.Myślę że w razie potrzeby od czasu do czasu można bedzie zdjąć osłonkę(zauważyłem że silikon trzyma się tego plastiku niezbyt mocno) i sprawdzić czy czasem nie zalega tam woda. Co o tym sądzisz?
X-70 Osłonka cewki - uszczelniać silikonem ?
Re: X-70 Osłonka cewki - uszczelniać silikonem ?
zauważyłem że silikon trzyma się tego plastiku niezbyt mocno
No właśnie - większość tanich silikonów kiepsko trzyma się tworzywa sztucznego, więc i tak silikon nie spełni swojego zadania - nie będzie to szczelne. Gorzej - jak już będzie nałożony ten silikon, to wyczyszczenie tego co pod osłonką będzie dodatkowo utrudnione.
Ogólnie odradzam więc papranie silikonem, ale to oczywiście nie ma wpływu na pracę wykrywacza - więc róbta co chceta !
W przypadku sondy X terry to jeszcze nie miałem jej w naprawie nie wiem jak jest zbudowany kabel. Transmisja po tym kablu jest cyfrowa, więc uszkodzenie ekranu (o ile jest tam w ogóle jakikolwiek ekran) nie wpłynie na jakość pracy wykrywacza. Po za tym nie do końca widzę ścisły związek pomiędzy zdejmowaniem osłonki a uszkodzeniem kabla.
Nie mając takiej sondy w naprawie nie wiem jaki stopień zdenerwowania mnie dopadnie, gdy będę musiał czyścić sondę z silikonu czy innych papradeł.
W miarę więc możliwości, lepiej zdejmować tą osłonkę od czasu do czasu(delikatnie podważając jakimś twardym ostrzem z tworzywa sztucznego).
proscan
Re: X-70 Osłonka cewki - uszczelniać silikonem ?
Rozumiem, że są osłony które trudno się ściąga (jak w XLT) albo łatwo pękają (jak w Tesoro), ale w X70 osłona się ściąga jak marzenie, nie trzeba się obawiać dodatkowych strat. Po to osłona została zaprojektowana do łatwego zdejmowania, aby w razie potrzeby ją zdejmować, gdyby miała być zaklejona na stałe, zapewne producent by oto zadbał. Stąd nie rozumiem potrzeby uszczelniania osłony.
Pozdrawiam
SiD
Pozdrawiam
SiD
Re: X-70 Osłonka cewki - uszczelniać silikonem ?
Największa katorga przy ściąganiu to chyba we Fisherach.
proscan
proscan
Re: X-70 Osłonka cewki - uszczelniać silikonem ?
Witam.
Nie mniejsza przy ACE150/250 ze starszym typem osłonki (kształt jak sonda). Ja męczę się straszliwie, żeby ją zdjąć, szczególnie jak mięszy cewką a osłonkę dostanie się na równo piaseczku drobnego
.
Pozdrawiam
Kopi
Nie mniejsza przy ACE150/250 ze starszym typem osłonki (kształt jak sonda). Ja męczę się straszliwie, żeby ją zdjąć, szczególnie jak mięszy cewką a osłonkę dostanie się na równo piaseczku drobnego
.
Pozdrawiam
Kopi