Felezjoo PI -Miał ktoś z tym do czynienia?

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów
ODPOWIEDZ
paszkaa
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 10, 2014 10:51 pm

Felezjoo PI -Miał ktoś z tym do czynienia?

Post autor: paszkaa »

Witam serdecznie nabyłem ostatnio na allegro Felezjoo PI ,jest to płytka z guzikami, głośnik i kawałek kabla z cewką ,chciał bym z tego zrobić ramę 160/160cm mniej więcej .jestem zielony w temacie ale pewnie nie jest to nic trudnego,chodzi mi o jakiekolwiek informacje zdjęcia linki czy coś w tym stylu .za pomoc z góry dziękuję
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Felezjoo PI -Miał ktoś z tym do czynienia?

Post autor: ProScan »

Na youtube jest trochę o tym - to jakiś turecko/azjatycki wynalazek (?)
Unipuls
Posty: 37
Rejestracja: wt cze 16, 2015 12:15 pm

Re: Felezjoo PI -Miał ktoś z tym do czynienia?

Post autor: Unipuls »

Obawiam się że to bardzo kapryśny sprzęt. Wszystko co tam siedzi ma bardzo wąską tolerancję. Trzeba nawet dobierać wzmacniacz lf357 bo poszczególne egzemplarze potrafią się różnić. Za wszystko tam odpowiada atmega a pogrzebać w niej nie ma możliwości bo autor projektu udostępnił tylko plik hex.
Cewka ma mieć 390 uH i tolerancja tej wartości jest bardzo wąska.
Ponadto, w menu jest szereg ustawień, które mogą dać różne efekty podczas pracy z cewką inną niż polecana przez autora projektu.
Większość ustawień ma wzajemny wpływ na siebie. Mam na myśli:
-częstotliwość
-wypełnienie impulsu nadawczego
-wpływ gruntu
-szybkość reakcji
... a reszty w tej chwili nie pamiętam.
od dwóch tygodni go nie odpalałem.
Oczywiście, możesz spróbować z ramą ale trzymaj się zalecanej indukcyjności. Obawiam się ponadto że to jest sprzęt dla dosyć zaawansowanych użytkowników systemu PI. Jeżeli nie znasz procesów zachodzących w tego typu sprzęcie to możesz mieć duży problem ze skutecznym użytkowaniem tego wykrywacza.

Wiesz oczywiście że po 300 uruchomieniach musisz znów wgrać hex ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Felezjoo PI -Miał ktoś z tym do czynienia?

Post autor: ProScan »

Z opisu wynika, że to jakaś totalna lipa. Jeśli dostępny jest tylko plik HEX, to lepiej dać sobie spokój, jako projektem do własnych elektronicznych eksperymentów.
Wiesz oczywiście że po 300 uruchomieniach musisz znów wgrać hex ?
Dlaczego?

Jest jakaś strona w normalnym języku, gdzie bez wirusów czy innych niebezpieczeństw można ściągnąć schemat?

:pa

proscan
Unipuls
Posty: 37
Rejestracja: wt cze 16, 2015 12:15 pm

Re: Felezjoo PI -Miał ktoś z tym do czynienia?

Post autor: Unipuls »

Gdzieś na arabskich stronach są dostępne wszystkie potrzebne materiały ale schemat mogę wrzucić. Podobnie jak wzór PCB, najnowszą wersję hex-a i wszystkie materiały i informacje potrzebne do budowy. Podesłał mi to kolega i o żadnych wirusach nic nie wiem.
Nie wiem też dlaczego jest 300 uruchomień w wersji demo. Tak postanowił sobie autor projektu i szanuje jego fanaberie. Kiedy zakupi się od niego samego kit-a lub gotowy wykrywacz wtedy nie ma takich ograniczeń.
Ja sobie wstawiłem złącze kanda w obudowie bo w wyniku eksperymentów podczas uruchomienia zostało mi ok 30 odpaleń.
Podpinam programator, minutka roboty i po sprawie.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2017 8:44 am przez Unipuls, łącznie zmieniany 1 raz.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Felezjoo PI -Miał ktoś z tym do czynienia?

Post autor: ProScan »

Ja próbowałem ściągać - aktywir zablokował mi stronę z pobieraczką.

Zapraszam do wrzucenia materiału tutaj.

:pa

proscan
Unipuls
Posty: 37
Rejestracja: wt cze 16, 2015 12:15 pm

Re: Felezjoo PI -Miał ktoś z tym do czynienia?

Post autor: Unipuls »

Kopia FelezJoo-PI-Schematic.jpg
Schemat.
Załączniki
PCB_3D.JPG
PCB2.jpg
Kopia PCB1.jpg
Keys.gif
Andreas
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 10, 2020 1:04 pm

Re: Felezjoo PI -Miał ktoś z tym do czynienia?

Post autor: Andreas »

WITAM
WRZUCAM PLIKI XEX FULL i PCB
Załączniki
HEX + PCB NOWE FUL.rar
(66.41 KiB) Pobrany 850 razy
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Felezjoo PI -Miał ktoś z tym do czynienia?

Post autor: ProScan »

Dzięki. Może komuś się przyda. Dla mnie ten projekt jest nieciekawy.

Ponieważ nie ma źródła, tylko HEX to wartość dydaktyczna także niewielka.

Dla elektronika hobbysty - czemu nie.

:pa

proscan
Andreas
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 10, 2020 1:04 pm

ANDREAS

Post autor: Andreas »

Może coś takiego się przyda
Załączniki
FALEZJO.rar
(395 Bajtów) Pobrany 841 razy
ODPOWIEDZ