Przeróbka jabla na pinpointa!?

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów
ODPOWIEDZ
SPIDERSKI
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 07, 2007 3:25 pm

Przeróbka jabla na pinpointa!?

Post autor: SPIDERSKI »

Mam pewien pomysł na przerobienie Jabla J267 na pintpointa ręcznego. Czy zrobienie cewki np. w ten sposób:

Rurka PCV długości 13 cm i nawinięte jak najwiecej druta DNE w poprzek rurki (normalnie 16 mb druta). Póżniej skręcenie czułości do minimum i ciekawy jestem czy będzie działać tak jak trzeba.

Wpisujcie swoje sugestie!!!!!!!!!!!!!


pozdrawiam
Artur
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przeróbka jabla na pinpointa!?

Post autor: ProScan »

Jest duża szansa, że będzie działać. Mam wątpliwości czy ta metoda przejścia z jednej sondy na drugą, poprzez odmierzenie ilości użytego drutu jest najszczęśliwsza :lol: Ale zawsze to jakiś punkt wyjścia.

powodzenia,

proscan
SPIDERSKI
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 07, 2007 3:25 pm

Re: Przeróbka jabla na pinpointa!?

Post autor: SPIDERSKI »

Będę próbował - jak wyjdzie mi pinpointer to dam znać jak chodzi. Tylko mam jedną wątpliwość jak będzie się zachowywał dając zamiast potencjometru stojącego - potencjometr montażowy i ustawienie go na sztywno?! Czy wykrywacz nie będzie pływał czyli się rozstrajał.


W każdym razie kto nie próbuje ten niema!

pozdrawiam
Artur
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przeróbka jabla na pinpointa!?

Post autor: ProScan »

Ewentualne "pływanie" nie będzie/ nie ma wiele wspólnego z tym jaki potencjometr jest użyty.

:pa

proscan
SPIDERSKI
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 07, 2007 3:25 pm

Re: Przeróbka jabla na pinpointa!?

Post autor: SPIDERSKI »

A ProScan jak ty byś proponował zrobić cewkę do tego Jabla? Myślalem zamontować cewkę na rdzeniu ferrytowym taką od starego radia, ale tam są dwa uzwojenia jak domiemam to jeden odbiorczy a drugi nadawczy?!!!!!!


Podsuń jakiś temat ma cewkę do PINPOINTERA?!!!! zrobionego z Jabla!!!


pozdrawiam
Spiderski

Acha z tym ACE 150 co się wzbudzał dałem rade ustało po założeniu osłony do cewki. Jak za piszczy to znaczy, że jest dobrze utlenione żelazo!
Człowiek się uczy całe życie!!!!
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przeróbka jabla na pinpointa!?

Post autor: ProScan »

W jablu jest jedno uzwojenie. Należy nawinąć tyle zwojów, by indukcyjność wyniosła ok. 300uH i rezystancja nie przekraczała kilku omów.

:pa

proscan
SPIDERSKI
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 07, 2007 3:25 pm

Re: Przeróbka jabla na pinpointa!?

Post autor: SPIDERSKI »

Witam udało mi się złożyć tak jak chciałem z wynikiem pozytywnym!!!!!
Nawinąłem na rdzeniu powietrznym 15 mb druta DNE. rezystancja cewki wynosi 2,5 OHM, niestety indukcyjności nie zmierzę. 0 V udało się ustawić na 6 nóżce bez problemu, Jabel reaguje na metale z odległości np: 10 euro centów z 5-6 cm. Myślę, że się udało zrobić co miałem w zamiarach!!!!



pozdrawiam
Spiderski
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przeróbka jabla na pinpointa!?

Post autor: ProScan »

=D>
SPIDERSKI
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 07, 2007 3:25 pm

Kilka zdjęć pinpointa!

Post autor: SPIDERSKI »

Kilka zdjęć pinpointa zrobionego z Jabla!!

Obrazek
Obrazek

pozdrawiam

Artur
SPIDERSKI
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 07, 2007 3:25 pm

Re: Przeróbka jabla na pinpointa!?

Post autor: SPIDERSKI »

Fajny pinpoint. Mam filmik z jego działanie ale to na maila moge wysłać jak ktoś chce.



pozdrawiam
Artur
warwick
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przeróbka jabla na pinpointa!?

Post autor: warwick »

witaj,
ja poproszę o filmik na maila -adres jest na dole

podejmiesz się zrobienia klona Twojego pinpointera??
jeśli tak to napisz w mailu przy okazji jaki bybłby koszt i ile zajeła by produkcja :)
jak jest zasilany ?? ciężki jest ??

pozdrawiam i gratuluje
warwick
ODPOWIEDZ