X terra 30
X terra 30
Witam!!
Mam kilka pytań apropos sprzętu który chcę zakupić.Garret ACE150-niestety tandeta ale o xterra 30 opinie także są podzielone.Chciałbym dowiedzieć się o zasięgi tegoż sprzetu.Czy jest to wykrywacz typu "włącz i szukaj",czy może bardziej skomplikowany??I w końcu jaki fant oznaczają poszczególne cyfry/liczby??Czy może lepiej kupić solarisa??Interesuje mnie TYLKO kolor.
Pozdrawiam
Mam kilka pytań apropos sprzętu który chcę zakupić.Garret ACE150-niestety tandeta ale o xterra 30 opinie także są podzielone.Chciałbym dowiedzieć się o zasięgi tegoż sprzetu.Czy jest to wykrywacz typu "włącz i szukaj",czy może bardziej skomplikowany??I w końcu jaki fant oznaczają poszczególne cyfry/liczby??Czy może lepiej kupić solarisa??Interesuje mnie TYLKO kolor.
Pozdrawiam
Re: X terra 30
Nie rozumiem skąd pomysł, że ACE 150 to tandeta. Jeśli znasz inny wykrywacz w podobnej cenie który nie ustępuje ACE wykonaniem i prostotą obsługi będę rad jeśli mi go wskażesz. Nie ma wątpliwości, że Porsche jest lepsze od Forda… ale różnica w cenie jest delikatnie mówiąc zauważalna.
X30 jest wykrywaczem typu włącz i szukaj, choć można regulować ustawienia takie jak czułość, głośność czy dyskryminację wybiórczą. Skomplikowanym bym go nie nazwał.
Gdyby cyfry wyświetlane na ekranie oznaczały zawsze konkretny fant, to zamiast tych cyfr wyświetlały by się na ekranie napisy „moneta”, „gwóźdź” i „zawleczka od puszki”. Rzeczywistość wygląda tak, że żaden wykrywacz nie powie Ci co masz pod cewką, zanim tego nie wykopiesz. Za to przy pomocy doświadczenia oraz ograniczanej ilości fantów występujących na danym terenie możesz „zawęzić krąg podejrzanych” przedmiotów przed wykopaniem. Metalu z jakiego wykonany jest znaleziony przedmiot też nie można określić z dużą pewnością…
X30 jest wykrywaczem typu włącz i szukaj, choć można regulować ustawienia takie jak czułość, głośność czy dyskryminację wybiórczą. Skomplikowanym bym go nie nazwał.
Gdyby cyfry wyświetlane na ekranie oznaczały zawsze konkretny fant, to zamiast tych cyfr wyświetlały by się na ekranie napisy „moneta”, „gwóźdź” i „zawleczka od puszki”. Rzeczywistość wygląda tak, że żaden wykrywacz nie powie Ci co masz pod cewką, zanim tego nie wykopiesz. Za to przy pomocy doświadczenia oraz ograniczanej ilości fantów występujących na danym terenie możesz „zawęzić krąg podejrzanych” przedmiotów przed wykopaniem. Metalu z jakiego wykonany jest znaleziony przedmiot też nie można określić z dużą pewnością…
Re: X terra 30
Witam,
Jakość wykonania jest faktycznie wyższa w X30, ale nazywanie Garrecika tandetą jest bardzo krzywdzące. To nie prawda. To co powiedzieć wówczas o trzecim wspomnianym detektorze ?
X30 przewyższa kanarka 150 dokładnością identyfikacji. Sądzę że zasięgiem także.
Resztę napisał SiD
proscan
Jakość wykonania jest faktycznie wyższa w X30, ale nazywanie Garrecika tandetą jest bardzo krzywdzące. To nie prawda. To co powiedzieć wówczas o trzecim wspomnianym detektorze ?
X30 przewyższa kanarka 150 dokładnością identyfikacji. Sądzę że zasięgiem także.
Resztę napisał SiD
proscan
Re: X terra 30
Hmm
Fakt,trochę rzeczy nim znalazłem.Nazwałem go "tandetą" gdyż ostatnio(dopiero po roku użytkowania
)zrobiłem mu testy w powietrzu-i to mnie załamało.Np. klamrę carską mosiężną złapał mi max z 15cm!!Czy to nie śmieszne??Choć faktycznie w tym przedziale cenowym nic równie "dobrego" się nie dostanie.
Czekam jeszcze na odpowiedzi na 2 pytania
-Jakie są realne zasięgi tego wykrywacza.Czy złapie monetę z głębokości 15-20cm??
-Czy może lepiej na drobny kolorek solarkę??
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
sturm
Fakt,trochę rzeczy nim znalazłem.Nazwałem go "tandetą" gdyż ostatnio(dopiero po roku użytkowania
Czekam jeszcze na odpowiedzi na 2 pytania
-Jakie są realne zasięgi tego wykrywacza.Czy złapie monetę z głębokości 15-20cm??
-Czy może lepiej na drobny kolorek solarkę??
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
sturm
Re: X terra 30
klamrę carską mosiężną złapał mi max z 15cm!!Czy to nie śmieszne??
Bez wątpienia musiał to być zepsuty detektor. ACE z tej odległości chwyta malutkie monety. Większe do 30cm.
proscan
Re: X terra 30
Hmm.Teraz go sprawdziłem i klamrę w powietrzu ciągnie z jakiś 25cm<!!??>Monetkę 10 fennigow z cynku jakies 10-13cm,łyżkę z mosiądzu jakieś 20,guzik ok 10cm,plomba ok.10cm,5gr IIRP ok 10-13.Ale wiadomo jak jest w terenie.Jeżeli zmienię na Xterre 30 będą większe zasięgi??I czy lepsza czułość da lepsze efekty??I ponawaim te 2 ostatnie pytania.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Re: X terra 30
proszę porównać nastawy i osiągi:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?t=24770&start=12
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?t=24770&start=12
Re: X terra 30
Hmm.Ale to niestety nie 150-tka-schodzimy zresztą z tematu.Chciałbym się dowiedzieć czy Xterra ma lepsze zasięgi i co mi da lepsza czułość??Oraz ponawiam 2 poprzednie pytania.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Re: X terra 30
Czy nikt nie odpowie na moje pytania??
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Re: X terra 30
Czyli nikt nie powie mi co jescze zyskam na zmianie
??
??