na militarkę

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
kulawy
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 12:54 pm

na militarkę

Post autor: kulawy »

Witam i pozdrawiam.
O odpowiedż proszę ProScana,ale wypowiedzi innych forumowiczów są również mile widziane.
Potrzebuje porządnego wykrywacza na militarkę ale też nie pogardzę monetami i inną drobnicą kolorową,żeby i tego nie omijał,ale głównie chodzi mi o taki sprzęt który ma największe zasięgi na głęboko zakopane przedmioty,nie chodzi mi tu o wykrywacze ramowe tylko o zwykłego cewkowca.Ponad 2 lata chodziłem z solarisem i teraz potrzebuję coś z wyższej półki.Cenę dostosuje do wykrywacza.
Moje wymagania są takie:
-tryb pracy statyczny z dyskryminacją i bez.,
-strojenie do gruntu automatyczne i manualne,
-identyfikacja tonalna ale żeby też miał wskażnik wychyłowy lub cyfrowy,
-namierzanie z VCO,
-dobrze by było żeby miał pomiar głębokości ale nie koniecznie,
-głośnik i wejście na słuchawki z regulacją siły głosu,
-żeby był ergonomiczny i w miarę prosty w obsłudze (bo jestem człowiekiem leniwym) ale nie do przesady bo takie wykrywacze są mało skuteczne,
-odporny na wilgoć
-sonda koncentryczna
Mam nadzieję że wybierzemy coś wspólnymi siłami.

I jeszcze inne pytanie dlaczego na monety najlepszy jest dynamik,ja na monety chodziłem solarisem na statyku i też miałem efekty. :)
wicja1
Posty: 55
Rejestracja: sob paź 15, 2005 9:34 am

Re: na militarkę

Post autor: wicja1 »

Ja bym polecił Whitesa 6000 ProXl,chyba łapie najwięcej punktów które wymieniłeś.Za wyjątkiem VCO i regulacji głośności.Nie wiem tylko czy mojego ukochanego Whitesa kupi się jeszcze w dobrym stanie.Będzie ciężkawo.Podobno uniwersalny jest jeszcze X Terra-70.Ale tego sprzętu nie znam.
Statykiem można szukać monet.Są takie fajne wykrywacze jak C-Scope 1220 XDP,prawdziwy statyk na prawdziwe monety ;) Co nie zmienia faktu,że wykrywacz dynamiczny o wiele lepiej się do tego nadaje.A desperaci chodzący po plaży np. ze "Smętkiem" to moim zdaniem szczytowa forma umartwienia :))))
Pozdrawiam,
wicja1.
emka
Posty: 43
Rejestracja: pn paź 16, 2006 4:27 pm
Lokalizacja: STEGNA

Re: na militarkę

Post autor: emka »

Wicja1,a żebyś wiedział że chodzą ze smętkiem i mają efekty i to całkiem całkiem,a jak oni to robią :?: Ja też miałem smętusia i go bardzo chwalę,ale monetki to znajdywałem nim sporadycznie,zato na militarkę pierwsza klasa.Kulawy ja też bym Ci polecił Whitesa z serji 6000,myślę żę spełni twoje oczekiwania,ale trafić taki sprzęt nie wymęczony to już ciężko
ProScan
Właściciel
Posty: 8506
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: na militarkę

Post autor: ProScan »

Jako że często rozmawiam z klientami, to wiem co oni mówią na szukanie monet smętkiem. Np. taki tekst z ostatniej rozmowy: "wiecej bym znalazł, gdybym liście kijem rozgarniał". Ale gdy rozmowa o żelastwie, to przeważają superlatywy.

O wyższości dynamików na monety juz gdzieś pisałem - musiałbym tylko znaleźć linka.

Co do meritum, to myślę, że kolega powinien sie zainteresować F75. Wszystkie wymagania spełnią tylko w Erze.

Statyki z dyskryminacją, o dużym zasięgu nie widziałem.
Sonda koncetryczna na militarkę jest chyba nadmiarowym i nie do końca zrozumiałym wymaganiem.

Powyższe rady kolegów są niegłupie.

:pa

proscan
kulawy
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 12:54 pm

Re: na militarkę

Post autor: kulawy »

Dzięki za info.
Co do tego 6000 to też sie nad nim zastanawiałem.
ProScan napisa:
"O wyższości dynamików na monety juz gdzieś pisałem - musiałbym tylko znaleźć linka. "
poprosiłbym o ten link

Oglądałem ten F75 jego wygląd nie bardzo mi się podoba,a po za tym nie ma statyki z dyskryminacją.

Czyli że na militarkę lepsza jest sonda 2D?

A co sądzicie o wykrywce mranda Relic 1,bo takiego whites'a 6000 Di Pro,który by mi najbardziej odpowiadał pewnie się nie znajdzie?
ProScan
Właściciel
Posty: 8506
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: na militarkę

Post autor: ProScan »

ProScan napisa:
"O wyższości dynamików na monety juz gdzieś pisałem - musiałbym tylko znaleźć linka. "
poprosiłbym o ten link


Poszukam lub napiszę coś o ile zostanie utworzony stosowny, nowy wątek - nie mieszajmy za dużo.

Oglądałem ten F75 jego wygląd nie bardzo mi się podoba,a po za tym nie ma statyki z dyskryminacją.


Statykę z dyskryminacją (i osobno tryb ruchowy) to ma w zasadzie tylko 6000/5900/XLT (od biedy), CSCOPE R1, CZ4ZX, X70 (pseudostatyk).

Zasięg statyka z dyskryminacją dla modeli które znam (poza X70), jest znacznie słabszy od trybów all metal. No i wpływ gruntu!! Zastosowanie - tylko do poszukiwań powierzchniowych, wśród śmieci.

Czyli że na militarkę lepsza jest sonda 2D?


A skąd ten wniosek? Czy ja coś takiego napisałem? Zdziwiło mnie wymaganie sondy koncentrycznej (niczym nieumotywowane).

A co sądzicie o wykrywce mranda Relic 1,bo takiego whites'a 6000 Di Pro,który by mi najbardziej odpowiadał pewnie się nie znajdzie?


Znowu jakiś wniosek nie wiadomo, z czego wynikający. Na rynku wtórnym są potencjalnie tysiące wykrywaczy tego typu. Wykrywacze Mranda natomiast nie są ogólnodostępne i nikt poza może kilku dziesiątkami wybrańców ich nie miał w rękach. Trudno dyskutować o własnościach tak niszowego sprzętu, wyprodukowanego dla saperów. Jeden z użytkowników tego forum jakimś sposobem wszedł w jego posiadanie i chyba nadal próbuje sprzedać ten wykrywacz w kramiku – warto go więc wypytać o jego własności pod kątem konkretnych potrzeb. Pamiętając oczywiście, że jak każdy sprzedający może nie być obiektywny.

:pa

proscan
kulawy
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 12:54 pm

Re: na militarkę

Post autor: kulawy »

Dzięki za poradę.
Zostały mi dwa do wyboru 6000 i Relic 1.
Znalazłem na allegro ten Relic 1 i tak jak Pan pisał skontaktuję się ze sprzedawcą.
A tak przy okazji to ile kosztuje 6000 Di Pro SL?
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: na militarkę

Post autor: SiD »

różnie, jak się trafi, od 1200zł do 1800zł
kulawy
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 12:54 pm

Re: na militarkę

Post autor: kulawy »

Ale na allegro to tego 6000 nie widać.
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: na militarkę

Post autor: SiD »

Pojawia się raz na jakiś czas, jedna osoba której poleciłem ten sprzęt przez gg upolowała jeden w dobrym stanie, po wymianie kabla u Proscana, za chyba 1400zł w ciągu 3 tygodni do rozpoczęcia "polowania".

Proponuję nie nastawiać się tylko na 6000 ale brać również 5900 pod uwagę.
kulawy
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 12:54 pm

Re: na militarkę

Post autor: kulawy »

Dzięki za pomoc,ale już kupiłem Relic 1 jest to sprzęt stworzony do militarki,czyli coś w sam raz dla mnie,spełnił większość moich wymagań. :D
Teraz szukam odpowiedniego sprzętu na monety,6000 nadaje się na monety?
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: na militarkę

Post autor: SiD »

Oczywiście, że się nadaje, tym nie mniej, jeśli już nie potrzebujesz sprzętu uniwersalnego, bo na militarkę już coś masz, tylko do drobiazgów, wziął bym jakąś nowszą konstrukcje, która zamiast na 8, działa na 4 paluszkach i to dłużej, i posiada kilka współczesnych bajerów, jak dyskryminacja wybiórcza czy identyfikacja tonowa.
ProScan
Właściciel
Posty: 8506
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: na militarkę

Post autor: ProScan »

spełnił większość moich wymagań


W ciągu jednego dnia??

Czekamy na sensowne sprawozdanie nt Relica, z terenu.

6000 nadaje się na monety


Nadaje się.

Ogólnie zgadzam się z SiD-em. Skoro na militarkę sprzęt już jest, to teraz potrzeba sprzętu na monety, a nie uniwerslanego jakim jest 6000.

O wykrywaczu na monety proszę nie ciągnąć, bo będę kasował jako zupełnie niezwiązane z tematem.

:pa

proscan
kulawy
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 12:54 pm

Re: na militarkę

Post autor: kulawy »

Spełnił moje wymagania teoretycznie po konsultacji z producentem i sprzedającym na temat jego osiągów.Ten wykrywacz spełnia wymagania saperów które postawili Panu Andrzejowi przy jego konstruowaniu więc i moje na pewno spełni bo są bardzo podobne. :D W terenie jeszcze z nim nie byłem.

Co do wykrywacza na monety to być może założę nowy wątek w najbliższym czasie,no i inny wątek na temat dlaczego na monety lepszy jest dynamik.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich którzy starali mi sie pomóc w wyborze wykrywki. :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8506
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: na militarkę

Post autor: ProScan »

Witam!

Prosimy o relację jak się sprawuje nabytek!

:pa

proscan
ODPOWIEDZ