pozdrawiam gorąco
porównanie EX II a quattro
porównanie EX II a quattro
bardzo proszę o takie porównanie - jesli nie szczegółowo to choć "lepszy zdecydowanie jest ..."
pozdrawiam gorąco
pozdrawiam gorąco
Re: porównanie EX II a quattro
Generalnie pod względem samych możliwości sprzęty mocno zbliżone, działają na tej samej zasadzie.
Explorer ma zdecydowanie więcej ustawień i pozwala dostosować większość parametrów pod użytkownika. Ma też bardziej szczegółową identyfikację.
Quattro jest natomiast jednym z najprostszych w obsłudze wykrywaczy na rynku a nie ustępuje swoimi możliwościami "znajdywania" Explorerowi.
Zależy na co stawiasz, na prostotę "włącz i szukaj" czy stopniowe poznawanie sprzętu.
Explorer ma zdecydowanie więcej ustawień i pozwala dostosować większość parametrów pod użytkownika. Ma też bardziej szczegółową identyfikację.
Quattro jest natomiast jednym z najprostszych w obsłudze wykrywaczy na rynku a nie ustępuje swoimi możliwościami "znajdywania" Explorerowi.
Zależy na co stawiasz, na prostotę "włącz i szukaj" czy stopniowe poznawanie sprzętu.
Re: porównanie EX II a quattro
a jeśli wybór miałby brzmieć - xs a quattro ??
Re: porównanie EX II a quattro
To ja osobiście wolałbym chyba Quattro, ale to nadal kwestia osobistych preferencji, gdyż możliwości tych wykrywaczy są niemal identyczne.
Proszę się nie kierować tym co piszą inni, skoro już wiadomo, że wykrywacze są porównywalne, proszę wybrać względem tego co osobiście pasuje, czyli wziąć pod uwagę ilość ustawień, trudność obsługi i zastanowić się co bardziej pasuje.
Proszę się nie kierować tym co piszą inni, skoro już wiadomo, że wykrywacze są porównywalne, proszę wybrać względem tego co osobiście pasuje, czyli wziąć pod uwagę ilość ustawień, trudność obsługi i zastanowić się co bardziej pasuje.
Re: porównanie EX II a quattro
dziekuje za porady naprawde sie przydaly
jesli pan proscan znajdzie chwilke to moze wykresliby
jakies porównanie techniczne
pozdrawiam
jesli pan proscan znajdzie chwilke to moze wykresliby
pozdrawiam
Re: porównanie EX II a quattro
dzieki czyli jesli dobrze zrozumialem :
od xs lepszy zblizony do II
a ta róznica w sofcie o ktorej gdzies tu czytalem??
przepraszam ze tak draze ale w sumie to wazne dla mnie
pozdrowienia dla mentora
od xs lepszy zblizony do II
a ta róznica w sofcie o ktorej gdzies tu czytalem??
przepraszam ze tak draze ale w sumie to wazne dla mnie
pozdrowienia dla mentora
Re: porównanie EX II a quattro
a ta róznica w sofcie o ktorej gdzies tu czytalem??
a o co chodzi?
proscan
Re: porównanie EX II a quattro
tak całkowicie chodzi o to co jest "lepsze" xs czy q ??
a jezeli o soft :
a jezeli o soft :
PS
Dodam, że model Quattro MP jest elektronicznie i mechanicznie niemal identyczny jak Explerer II. Zupełnie inne jest oprogramowanie.
Re: porównanie EX II a quattro
No i co?
Gdzie tu pytanie?
proscan
PS
w temacie "lepsze" proszę sobie samemu odpowiedzieć czy uboższy mode może być "lepszy" od bardziej rozbudowanej wersji. Chyba, że pyta Pan co jest "lepsze dla mnie", to wtedy odsyłam tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1142
Gdzie tu pytanie?
proscan
PS
w temacie "lepsze" proszę sobie samemu odpowiedzieć czy uboższy mode może być "lepszy" od bardziej rozbudowanej wersji. Chyba, że pyta Pan co jest "lepsze dla mnie", to wtedy odsyłam tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1142
Re: porównanie EX II a quattro
no i wszystko jasne quattro jest uboższy od xs - to mi wystarcza
natomiast jaka jest tra roznica w oprogramowaniu ??
przepraszam ze jestem upierdliwy
natomiast jaka jest tra roznica w oprogramowaniu ??
przepraszam ze jestem upierdliwy
Re: porównanie EX II a quattro
przepraszam ze jestem upierdliwy
Ja bym uzył innego przymiotnika
Różnice w oprogramowaniu widać gołym okiem, wystarczy porównać co jest na ekranach i w specyfikacjach:
http://www.viking.waw.pl/hobby_.php?id= ... ucent_id=5
http://www.viking.waw.pl/hobby_.php?id= ... ucent_id=5
i przeczytać co napisano o Quattro tu i na innych forach.
proscan
Re: porównanie EX II a quattro
W oprogramowani jest taka różnica, że wykrywacze posiadają zupełne inne funkcje i w obsłudze nie są podobne do siebie, tak ja to rozumiem. Inne menu, inne ekrany inne ustawienia.
Co do:
Nie śpieszył bym się z wyciąganiem pochopnych wniosków. XS to starsza konstrukcja, bardziej niedoskonała mechanicznie, posiadająca jedynie jedną liczbę identyfikacyjną. Explorer II to co innego a SE jeszcze co innego.
Nie zawsze wersja bardziej rozbudowana oznacza, że będzie Ci się nią lepiej szukać. Zamiast interpretować informacje zero-jedynkowo: acha ten bardziej rozbudowany itd. Lepiej poczytaj coś więcej, gdzieś tu jest zestawienie funkcji wszystkich Explorerów.
Jaki pożytek po wykrywaczu "w teorii lepszym" który w praktyce się nie sprawdzi?
Ja osobiście nie doradzał bym kupowania sprzętu tak leciwego, jak XS, bez wyraźnego powodu. Trochę niższa cena za coś co ma już 2 następców i jednego młodszego brata to niewystarczający jak dla mnie argument. Po co pchać się w coś co nie bez powodu było dwukrotnie udoskonalane? Co innego gdy ma się sprzęt od dawna i się do niego przyzwyczaiło, a co innego kupować stary jako "nowy".
Radze szerzej spojrzeć na sprawę i nie podejmować decyzji bazując na kilku krótkich pytaniach. O tych wykrywaczach było już naprawdę sporo.
Co do:
wittman pisze:no i wszystko jasne quattro jest uboższy od xs - to mi wystarcza
Nie śpieszył bym się z wyciąganiem pochopnych wniosków. XS to starsza konstrukcja, bardziej niedoskonała mechanicznie, posiadająca jedynie jedną liczbę identyfikacyjną. Explorer II to co innego a SE jeszcze co innego.
Nie zawsze wersja bardziej rozbudowana oznacza, że będzie Ci się nią lepiej szukać. Zamiast interpretować informacje zero-jedynkowo: acha ten bardziej rozbudowany itd. Lepiej poczytaj coś więcej, gdzieś tu jest zestawienie funkcji wszystkich Explorerów.
Jaki pożytek po wykrywaczu "w teorii lepszym" który w praktyce się nie sprawdzi?
Ja osobiście nie doradzał bym kupowania sprzętu tak leciwego, jak XS, bez wyraźnego powodu. Trochę niższa cena za coś co ma już 2 następców i jednego młodszego brata to niewystarczający jak dla mnie argument. Po co pchać się w coś co nie bez powodu było dwukrotnie udoskonalane? Co innego gdy ma się sprzęt od dawna i się do niego przyzwyczaiło, a co innego kupować stary jako "nowy".
Radze szerzej spojrzeć na sprawę i nie podejmować decyzji bazując na kilku krótkich pytaniach. O tych wykrywaczach było już naprawdę sporo.
Re: porównanie EX II a quattro
Witam
Też miałem taki problem czy wybrać Quattro mp czy Explorer Xs ,II,SE.
Wybrałem Quattro bo jest genialnie prosty w obsłudze.Zasięgi te same.
W Explorer Xs lub II jest bardziej rozbudowana identyfikacja i bez porównania więcej ustawień a efekty te same.
Kopię wszystko powyżej + 5.Boratynka na gł. ok. 23 cm daje wskazanie 10-12 a na głębokości 10 cm wskazuje 30 i dlatego kopię powyżej +5.
Pozdrawiam.
Też miałem taki problem czy wybrać Quattro mp czy Explorer Xs ,II,SE.
Wybrałem Quattro bo jest genialnie prosty w obsłudze.Zasięgi te same.
W Explorer Xs lub II jest bardziej rozbudowana identyfikacja i bez porównania więcej ustawień a efekty te same.
Kopię wszystko powyżej + 5.Boratynka na gł. ok. 23 cm daje wskazanie 10-12 a na głębokości 10 cm wskazuje 30 i dlatego kopię powyżej +5.
Pozdrawiam.
Re: porównanie EX II a quattro
a może podpowiecie mi jak quattro ustawić na początek - tak żeby jak wielu nie zniechęcić się do niego od samego początku ??
pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za wszystkie porady
pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za wszystkie porady