dfx - zwarcie :-(

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

dfx - zwarcie :-(

Post autor: uben »

Witaj ProScan .
Dziś wziąłem się za czyszczenie elektroniki w DFX-ie . Tak się zakręciłem że nie wyjąłem akumulatorka i zrobiłem śrubokrętem zwarcie między stykiem "+" a obudową bo aż delikatnie zaiskrzyło . Teraz podczas uruchamiania DFXa lekko głośnik wydaje ciągły dźwięk i wyświetlacz się rozświetla powoli na czarno i dalej się nic nie dzieje . Zmieniałem na baterie i to samo .
Mogę wysłać sprzęt ?
POMOCY
pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: dfx - zwarcie :-(

Post autor: ProScan »

Tak - można wysłać.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: dfx - zwarcie :-(

Post autor: ProScan »

Witam,

Wszystkie wewnętrzne napięcai są OK. Padł natomiast co najmniej jeden układ scalony (podejrzane dwa, w tym procesor IO).

Dalsze info w przyszłym tygodniu.

:pa

proscan
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: dfx - zwarcie :-(

Post autor: uben »

dzięki
czy to oznacza że jest źle ?
brzmi strasznie i przerażająco :!:
:(
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: dfx - zwarcie :-(

Post autor: ProScan »

Jeden wymieniony i ten działa. Wykrywacz nadal zepsuty. Jeśli 12V poszło na wszystkie układy zasilane z 5V, to nie będzie co zbierać.

Następny układ do wymiany, to procesor IO.

:pa

proscan
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: dfx - zwarcie :-(

Post autor: uben »

o cholercia :( , niedobrze , czekam na kolejne informacje
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: dfx - zwarcie :-(

Post autor: uben »

ProScan postaraj się proszę bo to będzie niesamowity coś w plecy jak się nie da nic zrobić
:smt100
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: dfx - zwarcie :-(

Post autor: ProScan »

Części dędę musiał sprowadzić ze Szkocji.

Klient który robi zwarcie w elektronice DFX/XLT zdarza się raz na kilka lat, więc nie trzymam tego typu części.

Jak dobrze pójdzie to za dwa tygodnie będą nowe wieści.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: dfx - zwarcie :-(

Post autor: ProScan »

Witam,

Wykrywacz naprawiony.

Prosze o kontakt na email w sprawie kosztów i sposobu wysyłki (proponuję za pobraniem).

Czy mam uzupełnić brakujące śrubki? Wykrywacz i tak oplombuję by móc dać gwarancję 3 miesiące. Zepsuty procesor wyślę na pamiątkę - można będzie powiesić sobie na ścianie, jako memento by nie grzebać bez potrzeby w wykrywaczu :)

:pa

proscan
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: dfx - zwarcie :-(

Post autor: uben »

:smt041
Hej Proscan .
No to odwaliłeś kupę dobrej roboty :!:
Poczułem się jak małe dziecko - w skowronkach -odczytując tę wiadomość na forum :!:
Dzięki wielki :!:
serdecznie pozdrawiam
uben
P.S.
gdzieś nie mogę znaleźć maila
przesyłka za pobraniem mi odpowiada
napisz ile mam szykować gotówki , czekam na szybką przesyłkę razem z procesorkiem pamiątkowym oczywiście :lol:
śrubki mam , odkręciłem je i pozostawiłem tylko dwie po przekątnej obudowy po to tylko żebyś miał szybszy i łatwiejszy dostęp do elektroniki :D
czekam na maila
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: dfx - zwarcie :-(

Post autor: uben »

=D>
bravo PROSCAN
DFX jest już w domku
działa jeszcze lepiej jak dotychczas
jeszcze raz serdeczne dzięki
pozdrawiam
uben
:pa
ODPOWIEDZ